Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Gorc w Gorcach

Autor Wiadomość
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-11-10, 09:52   Na Gorc w Gorcach

Jako, że ostatnio byłem u rodziny na obrzeżach Beskidu Wyspowego i Gorców a nawet bliżej już Gorców. Jako, że ostatnio w Gorcach pojawiły się nowe wieże widokowe. Jako, że mając rzut beretem na Gorc. Tam właśnie się wybrałem.

Z rana lekki przymrozek, lecz podczas dnia pogoda cud malina. Na Gorc wybrałem się z Rzek inaczej zwanego Przysłopem Lubomierskim. Auto zaparkowałem koło pięknego sklepu, który wiadomo okazał się cukiernią, chociaż przy tak małej ilości towaru można w to zwątpić.

Na Gorc wyruszyłem niebieskim szlakiem. Trasa generalnie góra - dół, bowiem miał to być jedynie lekki spacerek ku wieży widokowej by oglądnąć, co to za cudo wybudowali.

Na szlaku spokojnie. Wręcz bardzo. Chociaż godzina była po 9.00 to początkowo nikogo nie spotkałem. Dopiero za Nową Polaną spotkałem sporą 5-cio osobową grupę młodzieży, która delektowała się widokami na Tatry. Ja aż tyle uwagi tam nie poświęciłem gdyż byłem przekonany, że u góry będzie znacznie lepiej. Po pewnym czasie moja teza się potwierdziła.

Powoli, spokojnie, bez pośpiechu dotarłem na szczyt a moim oczom ukazała się ona. Piękna, drewniana, dość wysoka wieża. Gdy znalazłem się pod wieżą, na szlaku pojawiły się 2-wie panie w dość średnim wieku. Po zdobyciu Gorca, przyszła pora na zdobycie wieży. Przyznaje schodów nie liczyłem. Z góry widoki obłędne. Tatry, Beskid Wyspowy jak na dłoni. Nie trzeba być wielkim znawcą tematu by beskidzkie Wyspy wymienić z nazwy, bowiem tak są charakterystycznie położone.








_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-10, 10:15   

Ładne widoczki i Tatry świetnie się prezentują. :-o
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-10, 10:32   

Te mgiełki pomiędzy szczytami...Fajne.
 
 
ŚlepyPaweł 


Wiek: 41
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 38
Skąd: Pasmo Łososińskie
Wysłany: 2015-11-10, 10:41   

Widoczki ekstra, można się rozmarzyć. Pomysł z wieżami widokowymi też jest bardzo fajny, ale.... właśnie zawsze jest jakieś ale. Pod koniec października dreptałem na Lubań i tam jest taka sama wieża, niestety trasa od Krościenka rozryta i szeroka droga. Trochę to traci charakter i sprawia mniejsze zadowolenia z pieszych wędrówek. Patrzeć tylko jak na szczyt będą turysty walić całymi tabunami swoimi pojazdami mechanicznymi, ale mam nadzieję że tak nie będzie.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-11-10, 11:08   

Nooo, zdecydowanie więcej widać z wieży. To znak, że trzeba wrócić :)
Dobrze trafiłeś z pagoda I widocznością!
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-10, 14:32   

Widoki z wieży piękne, mam nadzieję, że szybko ją szlak trafi;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14360
Wysłany: 2015-11-10, 14:44   

Vlado napisał/a:
Widoki z wieży piękne, mam nadzieję, że szybko ją szlak trafi;)


Skąd u Ciebie ta mowa nienawiści .... :-(
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-11-10, 14:49   

Ładne mgiełki w dolinach. Jeszcze jakby tak o świcie lub o zmierzchu to byłaby poezja ;)

Vlado napisał/a:
Widoki z wieży piękne, mam nadzieję, że szybko ją szlak trafi;)

Ja tam nie mam nic przeciwko stawianiu takich wież widokowych. Przynajmniej nie wali po oczach stalą i szkłem ;)
Ostatnio zmieniony przez Robert J 2015-11-10, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-10, 15:38   

Dobromił napisał/a:
Skąd u Ciebie...

Pokrzyczelim, pokrzyczelim i już jest pięknie...

bton1 napisał/a:
Rozbój w biały dzień:
http://krakow.gazeta.pl/k...l#BoxLokKrakImg


http://gorybezgranic.pl/wiesci-z-gor-vt81,690.htm
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-11-10, 15:55   

bton1 napisał/a:
Nooo, zdecydowanie więcej widać z wieży. To znak, że trzeba wrócić :)
Dobrze trafiłeś z pagoda I widocznością!

Ostatnio właśnie pogoda przez kilka dni była bardzo fajna. Przyznam się, że gdyby pogoda nie była pewna to bym się nie wybrał.

Co do szlaku - fakt, że pod szczytowa końcówka jest mocno zaorana przez koła samochodów lecz biegną one w innym kierunku niż ten z którego przyszedłem.

Z wypowiedzią, że nie kłuje w oczy metalem się zgadzam. Wieża jest fajnie wykonana i nawet komponuje się w uroki tego szczytu. Na górze jeszcze pozostała koparka.

Wieżę na Lubaniu też kiedyś odwiedzę.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-11-10, 15:56   

Vlado napisał/a:
Pokrzyczelim, pokrzyczelim i już jest pięknie...


Popodziwiamy widoki I będziemy obalać zgodnie z umową :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-11-10, 16:10   

Te, Błażeju, poczekaj aż ja zobaczę! Postaram się to zrobić późną jesienią/wczesną zimą i wtedy możemy obalić cokolwiek ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-11-10, 16:54   

nes_ska napisał/a:
Te, Błażeju, poczekaj aż ja zobaczę! Postaram się to zrobić późną jesienią/wczesną zimą i wtedy możemy obalić cokolwiek ;)

Zimą też może być dość ciekawie :) Miejsce na nocleg na wieży też w kilku miejscach jest ciekawy.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-11-10, 18:13   

Chyba żartujesz z tym noclegiem. Ja bym została soplem po takiej przygodzie. Zimuję tylko w budynkach, brrrrr ;) Poza tym tak się zastanawiam....czy w ogóle ruszę się gdzieś w góry tej zimy ;p
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-11-10, 19:02   

nes_ska napisał/a:
Chyba żartujesz z tym noclegiem. Ja bym została soplem po takiej przygodzie. Zimuję tylko w budynkach, brrrrr ;) Poza tym tak się zastanawiam....czy w ogóle ruszę się gdzieś w góry tej zimy ;p


Kolejna, której przeszkadza to, że zimą jest zimno. :P
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group