Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

VII zlot GBG - relacje

Autor Wiadomość
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2023-10-16, 14:32   

Dobromił napisał/a:
Adrian napisał/a:
Teraz kolejne osoby będą dodawać swoje dwa słowa


Było fajnie.


:D

Było miło.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5525
Wysłany: 2023-10-16, 17:07   

Izabela napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Adrian napisał/a:
Teraz kolejne osoby będą dodawać swoje dwa słowa


Było fajnie.


:D

Było miło.

Śliczniusie kolorki!
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5838
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-10-16, 19:38   

VII zlot forum - lokalizacja to Chata pod Skalanką w okolicach Zwardonia na pograniczu polsko-słowackim. Kilkanaście dni wcześniej nasz rząd zamyka granice pozwalając je przechodzić tylko na wyznaczonych przejściach, co trochę uszczupla możliwości wycieczkowe w tej okolicy. Na Rachowcu i Oźnej byliśmy z Cieszyniokami na wiosnę, więc tam się nam nie spieszy. Wymyślamy sobie, żeby spędzić dwa dni zlotu raczej towarzysko niż górsko, w związku z tym rzucam propozycję wycieczki na Kykulę i sesję zdjęciową na tamtejszej megaławeczce. Dołącza do nas Iza z Adrianem, Ukochana ze Sprocketem i Tobim oraz Coldman, który właśnie zaliczył noc i wschód słońca na Rachowcu. Parkujemy pod kościołem w Zwardoniu w pobliżu dworca PKP i idziemy.


Pierwsze napoje energetyczne.


W poszukiwaniu kolorków.


Docieramy na Pydychów Groń. Tak nam się tu podoba, że nieświadomie przekraczamy nielegalnie granicę polsko - słowacką, na szczęście bez konsekwencji.


Trzy nielegalne turystki.

Ale trzeba wrócić na szlak graniczny i zejść na drogę prowadzącą nad ekspresówką.


wypatrując imigrantów

Tam stoi zapora na granicy, którą pilnują strażnik i strażniczka z Straży Granicznej. Aby być w porządku z przepisami, przechodzimy koło zapory po polskiej stronie, a strażniczka nas zagaduje, że przecież czerwony szlak jest po stronie słowackiej. Nudzi się jej, szuka zaczepki, czy co?

Wyjście na Kykulę od tej strony jest bardzo ładne: widokowe łąki, niezbyt stromy szlak, żółte trawy, kolorki na drzewach niezbyt imponujące, ale taką jesień mamy póki co tego roku. Wyjście mija sympatycznie na rozmowach i wspomaganiu się izotonikami.














Spotykamy jednego nielegalnego imigranta, który w obudowie z bezlusterkowca Canon próbuje przemycić materiały wybuchowe. Jest to pełna klatka, więc tych materiałów zmieści się więcej.



Kapliczka - nieodłączny element beskidzkiego krajobrazu.





Jest i ona - ławeczka. Obowiązkowa sesja foto. Najbardziej odważny jest Sprocket73, to te izotoniki tak na niego działają.












moc Oshee!













Za ławeczką też jest ciekawie, choć dziś przejrzystość nie powala.



Wracamy tą samą trasą. Renia jest niepocieszona, że to już i tylko tyle. Ale dalsza część ambitnego planu to obiad w restauracji „Halka" w Zwardoniu. Ja zostaję nieco w tyle, boli mnie kolano na wspomnienie Niżnych Tatr, a poza tym snuję się wokół drogi, jak to ja.



"Któregoś wczesnego ranka w Dolinie Muminków Włóczykij obudził się w swoim namiocie i poczuł, że nadeszła jesień i czas ruszać w drogę."


Witek rozpoczyna zbiórkę opału na ognisko, zdecydowanie przedwcześnie.








Rachowiec

Chcieliśmy zjeść w „Pensjonacie pod Beskidkiem", ale on poza sezonem jest nieczynny. W restauracji się nie spieszymy, w czym wydatnie pomaga nam niezbyt rozgarnięta kelnerka. Ale jedzenie jest dobre. Królują piwa bezalkoholowe, jak to na emerycko-rentowym zlocie, panie Pudelku, jedna osoba się wyłamuje i zamawia „najmocniejsze piwo, jakie jest" czyli w tym przypadku Porter. Zgadujcie, kto to taki?

Po obiedzie jedziemy samochodami pod chatę, gdzie spod miejsca zaparkowania aut mamy kilka minut piechotą. Bardzo fajny ten zlot.


zaraz za parkingiem

Zasiadamy przed chatką i miło spędzamy ten czas na rozmowie. Czekamy na Opawskiego, który idzie z Pietraszonki, dociera ze Szczyrku na piechotę znajomy Ali Raczek, sama Ala z Dobromiłem i Jarkiem ma być koło 18.




Tobi pilnuje studni.




Pamiętając o tym, że po zmroku robi się ciemno, zawczasu przygotowujemy się do ogniska. Możliwości są dwie: albo zbierzemy gałęzie i chrust po okolicznym lesie, albo zapłacimy gospodarzowi 40 zł za kosz drewna. Druga zagadka: które rozwiązanie wybrał zlot emerycko-rentowy? Odpowiedź już na kolejnym zdjęciu.







Ognisko pięknie płonie, w międzyczasie dociera reszta uczestników zlotu. Można zacząć pieczenie kiełbasek i polewanie ogniskowych trunków. W międzyczasie mała uroczystość Dobromiła i Adriana, dmuchanie świeczek, życzenia i uściski.





W prognozie zapowiadali opady deszczu wieczorem i ten deszcz rzeczywiście zaczyna padać, ale gdyż już ognisko ma się ku końcowi, więc niewielka strata. Przenosimy się na jadalnię.

Jedni idą spać wcześniej, inni później, ja chyba jako jeden z pierwszych.

Śniadanie jest zamówione na 9, umawiamy się o 8 z Adrianem na wyjście na Serafinov Gruń licząc na poranne mgiełki po całonocnych opadach. Ja mam wizję chmur snujących się w dolinie w stronę Skalitego, może się spełni.

Wstajemy przed 7, jeszcze pada. Opawski i Coldman wyrażają chęć dołączenia do nas, ale i tak musi przestać padać, na co jest nadzieja w prognozie. Faktycznie, jak na zamówienie przestaje padać przed 8 i można iść w plener w cztery Nikony. Jest pochmurno, szału nie ma, niemniej spacer zaliczony.













Wracamy na śniadanie, Adrian słyszy głosy naszych dziewczyn, które poszły do lasu na grzyby i do nich dołącza. Później zaznajamia się z miejscową zwierzyną.





Po śniadaniu pakujemy się, robimy sobie jeszcze zdjęcia grupowe i się rozjeżdżamy.



Backstage zdjęć grupowych:





Opawski idzie przez Oźną do Soli na pociąg, Goldman planuje odwiedzić Chatkę na Rogaczu, Cieszynioki jadą jeszcze na Ochodzitą, my wracamy prosto do Krakowa. Przed Krakowem tankujemy do pełna za 5,95 zł/litr i na tym się opowieść kończy.

Taki był to zlot. Do następnego!
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5525
Wysłany: 2023-10-16, 19:54   

Zdjęcia na ławeczce podobają mi się najbardziej. Bardzo dobry fotograf :)
Superowa była ta lajtowa wycieczka na Kikulę.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5838
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-10-16, 20:02   

sprocket73 napisał/a:
Superowa była ta lajtowa wycieczka na Kikulę.

A ty chciałeś iść gdzieś daleko, daleko...
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5525
Wysłany: 2023-10-16, 20:42   

15 km - to nie jest daleko ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5525
Wysłany: 2023-10-16, 20:52   

Sebastian napisał/a:
Najbardziej odważny jest Sprocket73

To prawda, trzeba wielkiej odwagi, aby zrobić coś, co nie przypadnie do gustu Ukochanej ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2023-10-16, 21:23   

Dodaje swoje dwa słowa ;) i trochę zdjęć.

Było minęło :)










































































 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1094
Skąd: Wysoczyzna Kaliska

Wysłany: 2023-10-17, 12:56   

Dzięki bardzo za super zlot :D Osobna relacja z całego mojego wyjazdu już niedługo.
Wstawiam tylko wspólne zdjęcie grupowe ;)

_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2023-10-17, 14:05   

Najlepsze wspólne zdjęcie !
Świetny pomysł :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5525
Wysłany: 2023-10-17, 14:11   

hehehehe.... rewelacja :D

Iza, fajnie wyszło to zdjęcie z drzewem w Zwardoniu - w sumie to bardzo ładne drzewo ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2023-10-17, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2023-10-17, 14:40   

sprocket73 napisał/a:
hehehehe.... rewelacja :D

Iza, fajnie wyszło to zdjęcie z drzewem w Zwardoniu - w sumie to bardzo ładne drzewo ;)


Drzewo przecudne :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-10-17, 18:09   

magia PS ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-10-17, 18:48   

DObry wieczór :)

Dziękuję wszystkim za obecność i mam nadzieję że na kolejnym zlocie będzie nas jeszcze więcej :)

Tak, kolejny VII zlot za nami, było miło i kulturalnie, miejscówka całkiem fajna, szkoda że trafiliśmy w te tereny kiedy zamnęli przejścia i przebywanie na słowackiej stronie mogło kosztować kulkę ;)
Wyjście na Kikule musiało nam wystarczyć i w sumie nie czułem niedosytu górskiego ...
Częśc ekipy zaliczyło wspólne wyjście na pobliską Kikule.
Później obiad w knajpie w Zwardoniu i dojście do schroniska, mieliśmy trochę gratów, jak na wakacje ;)
Po kolei docierali kolejni forumowicze, robiło się coraz tłoczniej i przy ognisku byliśmy już wszyscy razem !

Ruszyliśmy w lekko jesienne krzaki


Kani było mnustwo ...


przez chwilę byliśmy nielaegalnie po drugiej stronie granicy, jest moc !


Jeden za drugim, pnęliśmy się pod okrutnie stromy kopiec


Było coraz bardziej stromo, bez żartów


Widać już "malucha" z daleka


Witold W samotności


Gosia tłumaczy mężowi że ma się słuchać i grzecznie zejść ;)


Witek grzecznie zszedł :D


Dwa mosty, jak dwie wieże ;)


W drodze do wypasionego bankomatu, poczułem trochę jesieni :)


Drzewo celebryta, tego dnia ;)


Miejscówka jest spoko


Po ciężkiej wyrypie można spokojnie usiąść i odpocząć


Widok spod schroniska jest przyjemny, w dole miejscówka na ognisko


Zdjęcie rodzinne


Oraz zdjęcie "rodzinne" :)


Kuluralnie zakończony wieczór wszyscy grzecznie przespali w gorących pokojach, było gorąco jak w piekle, właściciel nagrzał nam porządnie, bo miało być zimno :lol
O poranku zaglądam przez okono i widzę deszcz i mało przyjemny klimat ...
Zanim wypiliśmy kawkę, to poleciałem jeszcze posprzątać teren wokól ogniska, nawet dwa razy, leciałem jeszcze raz bo zapomniałem pozbierwąć widełki do pieczenia kiełbasy ;)
W czwórkę ruszyliśmy w polany nad Zwardoniem z nadzieją że będą jakieś mgły przetaczające się po szczytach albo w dolinach ...
Było ładnie i przy okazji znalazłem pięknego prawdziwak :) Miły poranek.
Wróciliśmy na śniadanko.

Poranek był deszczowy ...






Ekipa zapaleńców :D


Skalanka






Wracamy w deszczu ...




Kot z wkurzoną miną okazał się sympatyczny


Tak, to My :)


Ostatnie chwile razem, zanim każdy rozszedł się w swoją stronę


Dawid ustawia ostatnie wspólne zdjęcie :)


Dobromił i Jarek poszli pieszo do Zwardonia, Ala z Przemkiem ruszyli na grzyby (znaleźli całkiem sporo), Coldman i Opawski po wypchnięciu auta z łąki ruszyli w góry, Dawid na Oźną i dalej do Soli, a Patryk ruszył w Beskid Mały ...

Cieszynioki i Krakusy ruszyli samochodem w dół do Zwardonia, gdzie się żegnamy i rozchodzimy ...

My ostatecznie trafiliśmy na mocno zachmurzoną Ochodzitą, a później prosto do domu.

















I taki to był spokojny zlot.

Do następnego !
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-10-17, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5838
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-10-17, 19:07   

sprocket73 napisał/a:
Iza, fajnie wyszło to zdjęcie z drzewem w Zwardoniu - w sumie to bardzo ładne drzewo ;)

W zasadzie samo w sobie może stanowić cel wycieczki :)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group