Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Beskid Makowski, Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki i Pieniny
laynn

Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: laynn » 2019-04-14, 22:08

Ostatnio zmieniony 2019-04-16, 12:46 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2019-04-23, 15:41

Czyste, miłe schronisko z bardzo sympatyczną obsługą, smaczne jedzenie, największa zaleta - subiektywnie- kącik czytelniczy z kanapami w rogu jadalni. Schronisko bez prądu, działa na agregatach i żarówkach LED. W zimie cieplutko, jedynie pod wspólnymi prysznicami że tak powiem rześko.
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2019-04-29, 10:23

Milutko, brak prądu dodaje wieczorem klimatu...niestety nikt nie panuje nad szalejącymi w jadalni, do późnej nocy, amatorami mocnych trunków. Jajecznica rano trocinowata. Chleb ptrzedwczorajszy
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 94
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: _laynn » 2024-09-05, 09:11

W menu co innego, co innego dostajesz.
Ziemniaki to stare odgrzewane na patelni. Słabo doprawione.
Nie polecam piwa pszenicznego - smakuje jak najtańszy sikacz a kosztuje srogo.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: buba » 2024-09-06, 18:43

Mysmy jedli naleśniki i piłam piwo pszeniczne (takie jakieś nietypowe, nie pamietam nazwy) i nie mam zastrzeżeń. Naleśniki jak naleśniki, piwo jak piwo. Acz moze bylismy głodni i spragnieni - to wszystko smakowalo? Co do cen się zgodze, ale to obecnie przypadłość wszystkich schronisk w gorach, ze ceny z kosmosu. Widac gory za modne się zrobily - tłum wali to doją....
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1264
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: Coldman » 2024-09-07, 11:07

Ja tam miło wspominam. Tylko ja byłem we wrześniu w środku tygodnia. Cisza i spokój, panie z obsługi zagadały, a kotlet był świeżo tłuczony xD
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 94
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: _laynn » 2024-09-07, 13:49

Od jakiegoś czasu wisi ogłoszenie o kucharzu więc musiało się coś podziać.
buba pisze:Co do cen się zgodze, ale to obecnie przypadłość wszystkich schronisk w gorach, ze ceny z kosmosu. Widac gory za modne się zrobily - tłum wali to doją....

Gdyby było za drogo nie zamawiałbym - na nie się godziłem.
Mnie chodzi o różnice między informacją na tablicy - a tym co dostałem, oraz braku informacji. Piwo to tak na prawdę było dopełnienie rozczarowania.
No cóż szkoda, bo właśnie brak prądu zachęca do odwiedzin. Może za jakiś czas dam mu szanse, choć wtedy będę wypytywał o wszystko.
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1062
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: opawski1 » 2024-09-13, 22:06

Spałem na Hali Łabowskiej dwa razy (2021 i 2023 r.) i zawsze mi się podobało! Lubię to miejsce! Zawsze gdy tam byłem była cisza, kilka osób lub zupełny brak ludzi, jedne z najtańszych noclegów, menu może było ubogie, ale musiało mi smakować, bo tak bym zapamiętał że nie dobre.
Fajny klimacik się robi, gdy po jakiejś godzinie wyłączają agregat i nagle panuje mrok w schronisku, świecą tylko słabe ledowe lampki z zasilane panelami, co by się nie zabić na korytarzu ;)
Trzy lata temu w schronisku byłem sam, wieczorem rozgadałem się z córką gospodarza o życiu w górach, widzianych niedźwiedziach, potem było rykowisko, a rano piękny wschód słońca i mgły.
W zeszłym roku na GSB podobnie, tym razem gadałem z dziewczyną, która opiekowała się schroniskiem, też wieczór wspominam całkiem sympatycznie. No i to schronisko ma wymalowany GSB na werandzie, jest symboliczną połową szlaku, wbija się tam gwoździe w pnie i ma tradycję zlotów GSB. W zeszłym roku tam czilowałem podczas przejścia. Tylko to wszystko co wymieniłem było za poprzedniego gospodarza, nowy jest jakoś bodaj od listopada/grudnia. Nie wiem jak jest teraz, mogło się zmienić. Słyszałem, że na sali postawili pianino,,, coś tam bym pobrzdąkał ;)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 94
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej

Postautor: _laynn » 2024-09-13, 22:22

Ooo grajka mamy na pokładzie :) fajnie - ćwicz Mastera!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość