Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9772
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Wieści z gór

Postautor: Adrian » 2024-08-30, 20:30

Piotrek pisze:
sprocket73 pisze:
Piotrek pisze:nalepek grup FB takich i owakich

Są tu na forum osoby, które rozklejają forumowe wlepki ;)


Ależ nie chciałem szanownych nalepkowiczów urazić....

Szczerze mówiąc zapomniałem :D
Mam jednak pomysł, żeby sobie też zrobić nalepki i rozklejać gdzie popadnie. Nalepki z napisem "Nie naklejam nalepek" ;)


Z dopiskiem - to wlepiłem ja, Pieter!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Re: Wieści z gór

Postautor: Piotrek » 2024-08-30, 20:48

Oczywiście :).

Takie żarciki z nalepkarzy ;) ale sami byście się wkurwili, po spędzeniu godzin na zdrapywaniu tego z tablic urzędowych.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Wieści z gór

Postautor: sprocket73 » 2024-08-30, 21:13

Piotrek pisze:Ależ nie chciałem szanownych nalepkowiczów urazić....

Żeby była jasność, ja nie nalepiam, ale nie uważam też, żeby to było jakieś wielkie przestępstwo. Wszystko zależy, gdzie zostanie to nalepione ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9772
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Wieści z gór

Postautor: Adrian » 2024-08-30, 21:27

sprocket73 pisze:
Piotrek pisze:Ależ nie chciałem szanownych nalepkowiczów urazić....

Żeby była jasność, ja nie nalepiam, ale nie uważam też, żeby to było jakieś wielkie przestępstwo. Wszystko zależy, gdzie zostanie to nalepione ;)


Amen.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Re: Wieści z gór

Postautor: Piotrek » 2024-08-31, 00:01

sprocket73 pisze:
Piotrek pisze:Ależ nie chciałem szanownych nalepkowiczów urazić....

Żeby była jasność, ja nie nalepiam, ale nie uważam też, żeby to było jakieś wielkie przestępstwo. Wszystko zależy, gdzie zostanie to nalepione ;)


Otóż to :ok
Czasem warto pomyśleć, że klepiąc nalepkę na niektóre tablice można komuś narobić sporo problemów.
To cholerstwo nie odlepia się w całości tylko zazwyczaj wierzchnia warstwa jakoś się zrywa, a pozostaje biały papierowy placek do zdrapania. A drapanie uszkadza farbę, odmaczanie średnio pomaga itp. itd. To tak jakby Ci ktoś walną taką nalepę na maskę auta i się z tym pierdziel żeby usunąć ale i lakieru nie uszkodzić.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2900
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Wieści z gór

Postautor: Tępy dyszel » 2024-09-09, 18:20

Teraz już jasne czemu to rejony markaw ;)
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/20 ... biej-gory/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9772
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Wieści z gór

Postautor: Adrian » 2024-09-12, 15:09

Cholera jasna, jeszcze wczoraj było 35 w plusie ;)

https://www.facebook.com/share/huG4CoGwk8MwkvFU/
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1062
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Wieści z gór

Postautor: opawski1 » 2024-09-13, 21:25

Nieciekawie się robi w moim regionie. Jesioniki, Góry Opawskie, leje od czwartku non stop, prognozują, że padać przestanie dopiero w poniedziałek. Czesi mówią o ekstremalnych opadach w Jesionikach, większych niż w 1997 r. (w naszym regionie dla niewtajemniczonych to powódź tysiąclecia). Co spadnie w górach, wszystko płynie do Polski. Najgorzej jest z Białą Głuchołaską, ta rzeka płynie aż spod Pradziada przez Jesenik, Głuchołazy do Jeziora Nyskiego. Już jest stan alarmowy, w Głuchołazach szykują się na powódź. Nieciekawie robi się też w Jarnołtówku na Złotym Potoku i Osobłodze w Racławicach Śl. Obie te rzeki odwadniają najwyższą część Gór Opawskich i łączą się przed Racławicami. W Prudniku na razie względnie spokojnie, stan ostrzegawczy, koryto rzeki Prudnik jest dość duże, także powinno przepuścić wody Złotego Potoku.
A pomyśleć, że jeszcze parę dni temu tymi rzekami mało co płynęło. Opadów deszczu nie było u nas od połowy sierpnia..

a jak u Was sytuacja z deszczem i na rzekach?
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9772
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Wieści z gór

Postautor: Adrian » 2024-09-14, 06:52

opawski1 pisze:Nieciekawie się robi w moim regionie. Jesioniki, Góry Opawskie, leje od czwartku non stop, prognozują, że padać przestanie dopiero w poniedziałek. Czesi mówią o ekstremalnych opadach w Jesionikach, większych niż w 1997 r. (w naszym regionie dla niewtajemniczonych to powódź tysiąclecia). Co spadnie w górach, wszystko płynie do Polski. Najgorzej jest z Białą Głuchołaską, ta rzeka płynie aż spod Pradziada przez Jesenik, Głuchołazy do Jeziora Nyskiego. Już jest stan alarmowy, w Głuchołazach szykują się na powódź. Nieciekawie robi się też w Jarnołtówku na Złotym Potoku i Osobłodze w Racławicach Śl. Obie te rzeki odwadniają najwyższą część Gór Opawskich i łączą się przed Racławicami. W Prudniku na razie względnie spokojnie, stan ostrzegawczy, koryto rzeki Prudnik jest dość duże, także powinno przepuścić wody Złotego Potoku.
A pomyśleć, że jeszcze parę dni temu tymi rzekami mało co płynęło. Opadów deszczu nie było u nas od połowy sierpnia..

a jak u Was sytuacja z deszczem i na rzekach?


Nieciekawie się to u was prezentuje ...

U nas Na razie jest spokojnie, dwa dni temu w Olzie było kilka centymetrów wody, oby przeszło spokojnie.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Wieści z gór

Postautor: sprocket73 » 2024-09-14, 09:19

W Jaworznie mimo zapowiedzi padało niewiele, w zasadzie tylko taka mżawka. Dopiero wczoraj koło północy zaczęła się ulewa, ale trwa całą noc aż do teraz. Podtopień nigdy w Jaworznie nie było, miasto jest na lekkiej górce, więc teraz pewnie też nie będzie. Wg prognoz największe opady mają być dzisiaj w ciągu dnia. Trzymajcie się tam w Sudetach!
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1264
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Wieści z gór

Postautor: Coldman » 2024-09-14, 11:26

Karkonoski Park Narodowy Zamknięty
https://www.facebook.com/reel/1165838501161129
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Re: Wieści z gór

Postautor: Piotrek » 2024-09-14, 11:44

U mnie pada mocno ale wg. prognoz największe opady dopiero się zbliżają. No nie wesoło, szczególnie na Dolnym Śląsku...
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1264
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Wieści z gór

Postautor: Coldman » 2024-09-15, 16:09

Teraz to już cały czas śledzę relacje z powodzi. Na większości zdjęć widzę dobrze znajome mi tereny, co robi na mnie mega wrażenie. Masakra.
Mam nadzieję, że u Opawskiego wszystko w porządku.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2900
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Wieści z gór

Postautor: Tępy dyszel » 2024-09-15, 17:54

Niewyobrażalna tragedia dla bardzo wielu ludzi. A jeszcze tydzień wcześniej upały i susza. Niesamowita siła natury.
Oby opawskiemu z rodziną nic się nie stało.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość