Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Uniwersalna kurtka w góry

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-01-02, 20:19   

TripSeeker napisał/a:
Mam już za sobą szlaczek Beskidu Sądeckiego. Podczas drogi towarzyszyły nam temperatury od mocno ujemnych po plusowe. Kurtka spisała się znakomicie. Na podejściach rozpinałem ją do połowy. W wyższych partiach górek gdy wiało zakładałem kaptur. Pod spodem cieniutki termoaktyw uzupełniał właściwości kurteczki wręcz wybornie. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Czy się spociłem? Każdy się poci, gdy ma wysiłek. Gdy biegam w niskich temperaturach tylko w cienkiej bluzce też się trochę spocę i nie zrzucam odpowiedzialności na strój. Poleciłem podobną kurtkę jednej dziewczynie, która z nami szła. Zadowolona tak samo jak ja, bo ani nie zmarzła mimo tylko dwóch warstw, ani się nie zgrzała kiedy szła w słońcu.


I w zasadzie oto chodziło żeby dopasować strój do siebie, jak Ci się udało to wszystko gra :D
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2022-01-02, 20:43   

Adrian napisał/a:
I w zasadzie oto chodziło żeby dopasować strój do siebie, jak Ci się udało to wszystko gra


Tak, tylko zakładanie przez znanych fotografów, że to niemożliwe by kurtka spełniała funkcję uniwersalnej, jest nie w porządku.
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-03-26, 21:34   

Brakuje mi takiej warstwy wierzchniej na lato/wiosna/jesień i szukam już czegoś dobrego.
Mam koszulkę Merino, na to cienko bluza merino (bez rozpinania) i na wierzch zawsze jest problem :D

Zasugerowałem się Łukaszem Superganem, który poleca materiał Polartec® Power Stretch® Pro
Bardziej skłaniam się ku temu, choć jest lekko cięższe, mniej sprawdzone, ale dobrze wygląda i ma kieszenie. https://8a.pl/bluza-z-kap...blue-steel-blue
Tu jest druga lżejsza propozycja, sprawdzonej firmy https://sklep.kwark.pl/pl...ro-080000-C/108

Ciężko się wydaje taką kasę, ale na dłuższe wypady warto mieć taką dobrą rzecz.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2023-03-26, 22:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-03-26, 22:16   

Haglofsa bierz, mają zajebiste rzeczy,

Haglofs, Norrona... to jest absolutny top.

Sam mam od Haglofsa kilka rzeczy i naprawdę, same superlatywy (jedynie buty mnie zawiodły)
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2023-03-27, 04:46   

Ale Ty myślisz o wiatrówce, czy jakiejś bluzie ?

Bo jak bluza, to w zasadzie chyba nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, byle nie była z plastiku ;)
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-03-27, 09:22   

O dzięki za opinie, w takim razie obie rzeczy są warte zakupu
Ten Kwark to też świetna firma, robią typowo pod długie dystanse.
Trudny wybór

https://sklep.kwark.pl/pl...-Pro-080040/109

No mi chodzi typowo o bluzę, wiatrówka to inna sprawa, chociaż te bluzy też mają takie właściwości.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2023-03-27, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group