Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ubezpieczenie w góry...

Autor Wiadomość
anna374

Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 14
Wysłany: 2022-12-06, 20:45   

Piotrek napisał/a:

Ale chyba nawet średnio rozgarnięty intelektualnie człowiek rozumie, że ubezpieczenie nie chroni przed wypadkiem ;) i jest to jedynie hasło reklamowe, skrót myślowy bardzo chwytliwy. I oczywistością jest, że chodzi o zabezpieczenie finansowe w przypadku kosztów (np. 20 tyś euro za helikopret na Słowacji?).
Nie wierzę, że ktoś się nabiera na dosłowne rozumienie takiego stwierdzenia.


Tylko właśnie chodzi o to że takiego przekazu nigdzie dosłownie nie usłyszysz. Bo jeśli już dotrze do świadomości to weryfikuje go logika i staje się nieskuteczny. On jest powświadomy i wynika z zachowania wobec ciebie i tego co słyszysz. I chodzi w tym o to że masz czuć że robisz coś czego nie powinieneś i jesteś nierozsądny, bo nie dbasz o swoje bezpieczeństwo.


Dla zainteresowanych polecam obejrzeć serię dwóch odcinków o tym jak ubezpieczalnie oszukują polskich kierowców. Temat nieco inny ale często te same firmy oferują całą gamę ubezpieczeń, od samochodu po to turystyczne, wciskając ci w rozmowie ubezpieczenie którego nie potrzebujesz, a potem musisz dochodzić swoich praw, bo się okazuje że jednak nie kwalifikujesz się do wyższej rekompensaty, bo poszedłeś kiedy padało, a oni wypłacają tylko wtedy kiedy najpierw zadbałeś o możliwie najmniejszy udział czynników niebezpiecznych i stwierdzą że pogoda się do nich kwalifikuje. (Lub inny tego typu absurd)

www.youtube.com/watch?v=4z11MSRAsJE

www.youtube.com/watch?v=nMQUD2aI0Dw

Oczywiście inna sprawa jest kiedy ubezpieczasz się bo masz w tym świadomy cel a inna kiedy dajesz sobą manipulować, a niestety obecnie "marketing i techniki sprzedaży" - choć pięknie nazywające się polegają głównie na manipulowaniu ludźmi i wykorzystywaniu słabych punktów psychiki ludzkiej.
Ostatnio zmieniony przez anna374 2022-12-06, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2022-12-06, 20:52   

anna374 napisał/a:
Piotrek napisał/a:

Ale chyba nawet średnio rozgarnięty intelektualnie człowiek rozumie, że ubezpieczenie nie chroni przed wypadkiem ;) i jest to jedynie hasło reklamowe, skrót myślowy bardzo chwytliwy. I oczywistością jest, że chodzi o zabezpieczenie finansowe w przypadku kosztów (np. 20 tyś euro za helikopret na Słowacji?).
Nie wierzę, że ktoś się nabiera na dosłowne rozumienie takiego stwierdzenia.


Tylko właśnie chodzi o to że takiego przekazu nigdzie dosłownie nie usłyszysz. Bo jeśli już dotrze do świadomości to weryfikuje go logika i staje się nieskuteczny. On jest powświadomy i wynika z zachowania wobec ciebie i tego co słyszysz. I chodzi w tym o to że masz czuć że robisz coś czego nie powinieneś i jesteś nierozsądny, bo nie dbasz o swoje bezpieczeństwo.


Dla zainteresowanych polecam obejrzeć serię dwóch odcinków o tym jak ubezpieczalnie oszukują polskich kierowców. Temat nieco inny ale często te same firmy oferują całą gamę ubezpieczeń, od samochodu po to turystyczne, wciskając ci w rozmowie ubezpieczenie którego nie potrzebujesz, a potem musisz dochodzić swoich praw, bo się okazuje że jednak nie kwalifikujesz się do wyższej rekompensaty, bo poszedłeś kiedy padało, a oni wypłacają tylko wtedy kiedy najpierw zadbałeś o możliwie najmniejszy udział czynników niebezpiecznych i stwierdzą że pogoda się do nich kwalifikuje. (Lub inny tego typu absurd)

www.youtube.com/watch?v=4z11MSRAsJE

www.youtube.com/watch?v=nMQUD2aI0Dw

Oczywiście inna sprawa jest kiedy ubezpieczasz się bo masz w tym świadomy cel a inna kiedy dajesz sobą manipulować, a niestety obecnie "marketing i techniki sprzedaży" - choć pięknie nazywające się polegają głównie na manipulowaniu ludźmi i wykorzystywaniu słabych punktów psychiki ludzkiej.


Strasznie komplikujesz sobie życie ... ;)
 
 
anna374

Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 14
Wysłany: 2022-12-06, 20:57   

Adrian napisał/a:


Strasznie komplikujesz sobie życie ... ;)



Punkt widzenia zależy od... wielu rzeczy ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-06, 21:10   

anna374 napisał/a:
.....
Oczywiście inna sprawa jest kiedy ubezpieczasz się bo masz w tym świadomy cel a inna kiedy dajesz sobą manipulować, a niestety obecnie "marketing i techniki sprzedaży" ...

W pełni się z Tobą zgadzam - marketing i sprzedaż. To jest z nami na co dzień, przez całą dobę, gdzie się nie ruszymy. Wszystko się kręci wokół zysków i ich pomnażania.
Jeżeli jednak ktoś uwierzy że po zakupie ubezpieczenia nie spadnie ze skały, wyrosną mu skrzydła po wypiciu RedBulla albo że mleko Łaciate 2,0 dojono od krowy w żółte plamy to... jego problem :D
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-06-27, 19:09   

Przez parę lat korzystałem z ubezpieczenia Bezpieczny Powrót ale w związku z tym, że ostatnio moja aktywność górska znacząco siadła szukam czegoś innego na kilkudniowy wypad na Słowację (akcja ratunkowa z udziałem helikoptera). Najlepiej gdyby można to było ogarnąć po polsku (warunek zalecany) i przez neta (warunek niekonieczny do spełnienia). Polecicie coś Panie i Panowie?
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-06-27, 21:08   

_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2023-06-27, 21:12   

Ja również AXA :)
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-06-29, 07:25   

Jesteście pewni że ubezpieczyciel zwraca koszty akcji że śmigłowcem? Nie widzę tam takiej informacji...
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2023-06-29, 11:29   

Sprawdzałem kiedyś i to tam było, ale możesz zadzwonić na infolinię i zapytać ...

Seba też używa z AXA, może będzie wiedział?
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5768
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-29, 12:27   

Tak, używam AXA, ale jeszcze nie miałem okazji wnioskować o wypłatę z polisy. Tam są trzy różne warianty ubezpieczenia, trzeba sprawdzić.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2023-06-29, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2023-06-29, 12:36   

Kiedyś kupowałem w biurze ubezpieczeniowym i tam było wypisane, że helikopter itd.
Ale nienpqmietam czy to była AXA ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group