Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Trójwieś na leniwo

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-08, 20:24   Trójwieś na leniwo

Się pojechało, się wróciło.

Nie chciało mi się ani łazić w tym roku, ani robić zdjęć, zrobiłem ich łącznie 220.
Jakoś tak się pozmieniało, nie wiem, znudziło mi się, a może trzeba sobie kopa w dupę zasadzić?

Tylko jak tu sie zmusić, skoro się nie chce...

Zacznę od środka, udało się mi spotkać z Mirkiem, po 13 latach niewidzenia. Było to szczególne wydarzenie, więc dlatego pozwolę najpierw o tym...

Pogoda miała być lepsza, po kwadransie spaceru po prostu nas zlało i to tak solidnie.



Przeczekaliśmy najgorsze pod drzewami, mając już rózne głupie myśli, no ale po kilkunastu minutach burzysko odeszło w niepamięć, a my po ścianie błota wdrapywaliśmy się ku Ochodzitej.



Oboje mieliśmy świetne zabezpieczenia przeciwdeszczowe, w części górnej przynajmniej, bo moje porty to przemokły do cna. Ale co tam, czerwcowy deszcz weteranów nie wystraszy.

Mirek za to posiadał stylowy ochraniacz.



Krajobraz po burzy miał swoje plusy. Warto było zmoknąć.



Pogoda chyba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ale korzystaliśmy oboje z okienka pogodowego. Co ciekawe, Mirek był na Ochodzitej pierwszy raz. I od razu takie atrakcje :)








Szybkie foty na ławeczce Mirkowym aparatem i zmykamy, bo znów zaczyna grzmieć. Obracamy się i co widzimy? Sunie na nas armagedon.



Udało się jednak minąć go bokiem, trzasnąłem puszeczkę na przystanku i poszliśmy na Tyniok. Burze kręciły się wokół nas. Jedna była w masywie Romanki i Lipowskiej.



Druga poszła nad Rycerzową.



Tyniok to naprawdę kawał fajnej góry i całkiem możliwe, że przewyższa walorami Ochodzitą. Na samym szczycie do wynajęcia jest domek. Rozważaliśmy z Mirkiem plusy i minusy takiego wynajmu. Widoki zajebiste, ale jak braknie browarów - koniec.



Na Tynioku weszliśmy w chmury i w zasadzie czas mijał nam na jakichs wspomnieniach, tudzież naprawach mojego obuwia (jakoś doczłapałem do końca, ale Mirkowi chyba zepsułem nóż przetrwania, a sobie rozciąłem palca)

Przed Gańczorką trafiliśmy na przelewające się chmury, to był chyba najlepszy moment tego leśnego odcinka.







A potem.... potem było coraz wolnie, wolniej, dłuższy postój pod Karolówką, potem Mirek usiłował bezskutecznie dodzwonić się do żony...
Na Stecówce rozstajemy się, Mirek leci na Kulalonkę, a ja pędzę do dziewczyn skrótami, jakie poznałem w poprzednich latach.



Ogólnie bardzo dzień na plus, chociaz pogoda spłatała figla, a trasa tylko chwilami była fajna. No ale spotkanie z Mirkiem po tylu latach było godne zmoknięcia.
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3728
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2022-07-08, 21:51   

Cytat:
Nie chciało mi się ani łazić w tym roku, ani robić zdjęć, zrobiłem ich łącznie 220.

Może już pora zmienić miejscówkę?Szkoda,że nie było okazji się spotkać.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-08, 22:17   

Zmienię. Na pewno. Chociaż nie dlatego, że tam mi się znudziło.
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2022-07-08, 22:22   

sokół napisał/a:
Mirek za to posiadał stylowy ochraniacz.

Full wypas! :D
A jak tam psiak? Pochodziła po górach, czy forma kanapowa?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-07-08, 22:37   

Ten STYLOWY ochraniacz od niepamiętnych czasów był bezczynny w plecaku,a wreszcie sie przydał. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2022-07-09, 05:54   

Spotkanie po latach zawsze na plus, pogoda tak strasznie się cieszyła że Mirek przyjechał, inaczej nie mogło być ;)

Lasy we mgle the Best!
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-07-09, 10:09   Re: Trójwieś na leniwo

sokół napisał/a:
Się pojechało, się wróciło.

Nie chciało mi się ani łazić w tym roku, ani robić zdjęć, zrobiłem ich łącznie 220.
Jakoś tak się pozmieniało, nie wiem, znudziło mi się, a może trzeba sobie kopa w dupę zasadzić?

Tylko jak tu sie zmusić, skoro się nie chce...



Może trzeba poszukać nowych miejsc, a nie trzeci rok z rzędu w schodzony wte i wewte Śląski. Może nasi południowi sąsiedzi, jest taki kraj na "S", nie masz daleko :)

Tyniok mi się podoba, jeśli się kiedyś wybiorę na Baranią Górę (bo jeszcze nie byłem), to właśnie od tamtej strony.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-09, 10:54   

Znajdźcie mi proszę takie miejsce, gdzie...

Będę mieć domek na wyłączność, gdzie o 6 rano otworzę drzwi i wypuszczę psa, a pies nikomu nie będzie przeszkadzał. I nie będę go musiał pilnować.

Będę miał maks 1 km do krytego basenu.

Nie będę 300 km od najbliższego sklepu.

Nie zapłacę za domek jak za węgiel.

Z chęcią zmienię miejsce.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2022-07-09, 11:39   

sokół napisał/a:
Znajdźcie mi proszę takie miejsce, gdzie...

Będę mieć domek na wyłączność, gdzie o 6 rano otworzę drzwi i wypuszczę psa, a pies nikomu nie będzie przeszkadzał. I nie będę go musiał pilnować.

Będę miał maks 1 km do krytego basenu.

Nie będę 300 km od najbliższego sklepu.

Nie zapłacę za domek jak za węgiel.

Z chęcią zmienię miejsce.


Eeeeee tam Tomek, chyba przesadzasz z wybitnością i walorami tego domku w Istebnej 😉

Nie pijesz, nie palisz, coś z tego życia mieć musisz.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-07-09, 11:51   

Ten kryty basen to dość duża ekstrawagancja na wakacje w górach, reszta jest do ogarnięcia.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-09, 11:59   

Jak Wam sie coś rzuci w oczy - dajcie znać. Ja już zaczynam szukać.
Basen może być jakimiś termami, aquaparkiem, najlepiej oczywiście gdzies na zadupiu, bo w Istebnej w godzinach szczytu było 15-20 osób na cały obiekt. Nie wybrażam sobie teraz iśc tam, gdzie ludzi jest 2000.

Może i ekstrawagancja, ale to nie ja wymysliłem, ja ogólnie rzygam już tym basenem. Codziennie musiałem tam iść.
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2022-07-09, 12:29   

sokół napisał/a:
Znajdźcie mi proszę takie miejsce, gdzie...

Będę mieć domek na wyłączność, gdzie o 6 rano otworzę drzwi i wypuszczę psa, a pies nikomu nie będzie przeszkadzał. I nie będę go musiał pilnować.

Będę miał maks 1 km do krytego basenu.

Nie będę 300 km od najbliższego sklepu.

Nie zapłacę za domek jak za węgiel.

Z chęcią zmienię miejsce.


Nasz domek na działce :) nie zedrzemy z Ciebie :)
Na basen piechotą 15 minut, spacerkiem przez Lasek Miejski, czyli piękne okoliczności przyrody. Do sklepu 5 minut, po drodze restauracja w której można zjeść coś dobrego. Piesek będzie mógł rano pobiegać i nikt nie zwróci Ci uwagi a TY możesz siedzieć na tarasie, pic kawę i oglądać Jaworowy. Owoce i jarzyny ekologiczne. Uważam, że to idealna propozycja :)
Ostatnio zmieniony przez Izabela 2022-07-09, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2022-07-09, 13:01   

Izabela napisał/a:
Nasz domek na działce

Czy są jeszcze jakieś wolne terminy?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-09, 13:02   

Oni nie mają pieńków dla Tobiasza. :D
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2022-07-09, 13:58   

sprocket73 napisał/a:
Izabela napisał/a:
Nasz domek na działce

Czy są jeszcze jakieś wolne terminy?


W tym sezonie już nie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group