Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ostatnia szansa ferii - Błatnia i Klimczok

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2024-02-12, 20:34   Ostatnia szansa ferii - Błatnia i Klimczok

Dobry wieczór.

Brat mnie zapytał czy nie zabrałbym młodego w góry ? Jest twardy, da radę wszystko przejść bez problemu !
Gdyby tylko pojawiła się pogoda do chodzenia po górach, to czemu nie :)

Akurat tak się złożyło, że miałem zarezerwowaną wolną sobotę na inny wyjazd, który właśnie z powodu kiepskiej pogody nie miał szans się odbyć :(
Ale w naszym regionie pogoda zapowiadała się interesująco, nie wszyscy byli tego samego zdania co ja … Nie myliłem się.
Odbieram bratanka (Krzysiu lat 10) i ruszamy w stronę Brennej Centrum, około 9.00 przybywamy na parking pod kościół, znowu jest płatny !? Raz jest, raz nie, o co chodzi temu księdzu ?
No nic, jadę kawałek dalej pod cmentarz, tam jest za free.
Do boju ! Młody pełny werwy, ja również ;)
Dużo płynącej wody i bagno, taki był plan, gdyby nie było to poszedłbym dać na mszę księdzu ;)
Słoneczko ładnie nam przyświecało od samego początku, wszystko zaczęło mieć mocne i ciepłe kolory, ładnie.





Baca siedzi i obserwuje












Górski wojownik !








Skrzyczne cały dzień w chmurze, z resztą jak wszystkie wyższe szczyty


Młody prezentuje dobrą formę, rachciach już widzieliśmy ranczo i schronisko na Błatniej, w schronisku obiecana jest pierwsza dłuższa przerwa, więc ochoczo idziemy w jego stronę, bagienko sobie rośnie, czeka na śliczne buciki turystów :D













W schronisku luda dużo, ale kolejka do okienka kilku osobowa.
Zamawiam po ciachu, szarlotka z dodatkiem truskawek z kruszonką jest przepyszna, spory kawałek kosztuje 15 zł. Ale warto !
Ruszamy dalej, za oknem promienie słoneczne zachęcają żeby ruszać dalej, co prawda świeci tak ledwo ledwo, tylko jakieś przebłyski, ale jest super.
Młody zasiada na tronie, (pierwszym ale nieostatnim) Błatnia zdobyta ! Kręcimy się trochę wokół drzew wyczekując na jakiś promień słońca … w końcu ruszamy, bo wiatr zaczął nam dokuczać, Krzysiu ubiera nawet rękawiczki, ale problem wiatru znika po wejściu między drzewa.





















Przed nami sporo podejść, o jednym tym najdłuższym zapomniałem, była niespodzianka pod Trzema Kopcami ;) Nie zatrzymujemy się i lecimy dalej na Klimczok.
Drugi tron zdobyty, znaczy się szczyt Klimczoka ;) ruszamy do schroniska.
Śnieg na zboczach Klimczoka zaczyna zmieniać się w mokrą breję, bez większych problemów docieramy pod schronisko, młody nadal prezentuje świetną formę !















Nowy Król Klimczoka ;)






W środku luda duuuużo, młodego stawiam do kolejki, a sam idę zapolować na miejsce przy stoliku, udaje się niemal od razu, wracam do kolejki.
Dla Krzycha żurek, a dla mnie fasolka, na szczęście tym razem wszystko pyszne :)
Patrzę na zegarek i wiem że będziemy musieli przycisnąć na zejściu żeby zdążyć na autobus …
Tak też robimy, ruszamy ostro, tak ostro że źle skręcam i musimy wracać, jest bardzo stromo :lol
Lecimy dalej, młody zasuwa równo ze mną, praktycznie nie narzeka przez całą drogę, a tempo solidne.





zaczynają się popołudniowe barwy




Na Karkoszczonce dosłownie kilka minut przerwy i dalej w dół !
Cały czas sprawdzam godzinę, jest dobrze zdążymy, na ostatni kilometr zabieram plecak Krzysia, żeby chociaż na chwilę go odciążyć, bo tempo nie zwalniało.
Dotarliśmy kilka minut przed czasem i się okazało że taki autobus nie jedzie !!!!
No trudno, co zrobić …
Mam kolegę w Górkach, pomyślałem że w razie draki zadzwonię i nas podrzuci te kilka kilometrów, ale wcześniej spróbuję złapać stopa, tak się złożyło że akurat wracały jakieś dwie panie (Panie były z Rybnika) więc zapytałem czy by nas nie podrzuciły do centrum, zmęczonemu dziecku odmówią :D ;)
I w taki sposób chwilę później byliśmy już pod autem w Brennej.
Młody mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, było grzeczny i kulturalny na szlaku, beż problemu zabiorę go jeszcze raz, o ile będzie chciał jeszcze po takiej wyrypie z wujkiem jechać ;)

I taka to była wycieczka.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2024-02-13, 06:45   

Fajnie,że nam rośnie nowe pokolenie górołazów.Przedwiośnie,no chyba,że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2024-02-13, 07:55   

Fajne te chmury nad Skrzycznem.
A to odświeżanie zaczyna być wkurw...ce. Weź sobie wrzuć zdjęcia na jakiś hosting i z niego wklejaj.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2024-02-13, 09:21   

marekw napisał/a:
Fajnie,że nam rośnie nowe pokolenie górołazów.Przedwiośnie,no chyba,że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.


Tak, młody ma chęci jest dobrze :)

No właśnie, czy to już ostatnie słowo ?

Cytat:
Fajne te chmury nad Skrzycznem.
A to odświeżanie zaczyna być wkurw...ce. Weź sobie wrzuć zdjęcia na jakiś hosting i z niego wklejaj.


Mnie też to wkurza, ale nie znam się na takich internetowych ...
Więc na razie dupa :(
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2024-02-13, 10:40   

Dawno nie byłe,m na Trzech Kopcach, teraz widzę że ruiny schroniska zupełnie odsłoniete, kiedyś w gęstym lesie! Zacna wycieczka!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2024-02-13, 11:01   

Tomasz napisał/a:
Dawno nie byłe,m na Trzech Kopcach, teraz widzę że ruiny schroniska zupełnie odsłoniete, kiedyś w gęstym lesie! Zacna wycieczka!


Dokładnie, tam jest goło ...
Lubię to miejsce, jak jest cieplej można sobie usiąść zaparzyć świeżej kawy i popijać patrząc na Skrzyczne i Żywiecki :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2024-02-13, 13:28   

Fajna bardzo obiecująca pogoda z rana. Potem ciut gorzej, ale w porównaniu z dniem przed i dniem po, to można być zadowolonym, że trafiło się okno pogodowe :)
Jak się wkleja zdjęcia w jednym ciągu, to nie wiadomo, czy ona tam mają być i ile. Faktycznie jest to takie upierdliwe i jakoś nie przechodzi ta awaria z czasem. Za rządów PiS działało to lepiej.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2024-02-13, 14:10   

Fajnie, że młodemu się chce! I jeszcze fajniej, że staremu także... ;)
Ja się tylko pytam, gdzie ta zima? Niechże jeszcze będzie, a potem porządna wiosna, a nie jakieś takieś przeplatanki pogodowe, jak to ostatnimi laty bywa.
A tron na Błatniej to chyba jakaś nowość.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2024-02-13, 16:10   

sprocket73 napisał/a:
Fajna bardzo obiecująca pogoda z rana. Potem ciut gorzej, ale w porównaniu z dniem przed i dniem po, to można być zadowolonym, że trafiło się okno pogodowe :)
Jak się wkleja zdjęcia w jednym ciągu, to nie wiadomo, czy ona tam mają być i ile. Faktycznie jest to takie upierdliwe i jakoś nie przechodzi ta awaria z czasem. Za rządów PiS działało to lepiej.


też mi się wydaje że wcelowałem z tą pogodą ;)

Właśnie zaglądam na zdjęcia w Chrom, żeby dawać tak jak Wy ...


Cytat:
Fajnie, że młodemu się chce! I jeszcze fajniej, że staremu także... ;)
Ja się tylko pytam, gdzie ta zima? Niechże jeszcze będzie, a potem porządna wiosna, a nie jakieś takieś przeplatanki pogodowe, jak to ostatnimi laty bywa.
A tron na Błatniej to chyba jakaś nowość.


Też mnie to cieszy, młody był "pożyczony" ale zawsze to nowy narybek górski ;)

A ze starym to różnie bywa, trochę bardziej sobie maszkiecę niż kiedyś :D

Poczekaj jeszcze, starszą powrotem zimy, "jeszcze będzie normalnie ..."

Właśnie sobie sprawdziłęm, że dokładnie rok temu byłem z Opawskim i robiłem dokładnie tą samą trasę, ale wcelowałem :D
Tylko rok temu była piękna zima, można to sprawdzić - https://gorybezgranic.pl/...wski-vt6455.htm
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2024-02-13, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2024-02-13, 19:22   

Cytat:
A to odświeżanie zaczyna być wkurw...ce. Weź sobie wrzuć zdjęcia na jakiś hosting i z niego wklejaj.


Jak cię coś wkurwia na tym Forum to zrób to co obwieściłeś kilka miesięcy temu i opuść to Forum. Po prostu zrób to co sam zapowiedziałeś.

Adrian napisał/a:
Tak, młody ma chęci jest dobrze :)


Napisałeś to wczoraj. Czy umęczony młody dzisiaj wykazuje podobne chęci ?

Adrian napisał/a:
No właśnie, czy to już ostatnie słowo ?


Oczywiście, że nie. MF czeka. Tatry czekają. Zima zaatakuje i niższe piękne góry.

Tomasz napisał/a:
Dawno nie byłe,m na Trzech Kopcach, teraz widzę że ruiny schroniska zupełnie odsłoniete, kiedyś w gęstym lesie! Zacna wycieczka!


Czy w takim razie widzisz nas na tym szlaku początkiem lata ? Kultura. Sztuka. Młodość.

Adrian napisał/a:
Lubię to miejsce, jak jest cieplej można sobie usiąść zaparzyć świeżej kawy i popijać patrząc na Skrzyczne i Żywiecki :)


Dobra, zgadzamy się na Twe towarzystwo.

Wiolcia napisał/a:
A tron na Błatniej to chyba jakaś nowość.


Szaleństwo się rozwija.

Adrian napisał/a:
ale zawsze to nowy narybek górski


Czy już czas żeby poznał kolegów wujka ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2024-02-13, 20:36   

Cytat:
Napisałeś to wczoraj. Czy umęczony młody dzisiaj wykazuje podobne chęci ?


Nie sprawdzałem :lol ale brat nic nie wspominał żeby narzekał ;)

Cytat:
Dobra, zgadzamy się na Twe towarzystwo.


będę musiał pić kawę sam.

Cytat:
Czy już czas żeby poznał kolegów wujka ?


Obawiam się że mógłby mieć później koszmary :lol ma dopiero 10 lat ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2024-02-14, 08:39   

Adrian napisał/a:
ale brat nic nie wspominał żeby narzekał


Czyli zamknął się w sobie.

Jedynie ratuje chłopaka wycieczka w towarzystwie znajomych wujka. Z innej beczki - czy Twój brat zna zespół The Legacy ?

Adrian napisał/a:
będę musiał pić kawę sam.


Poświęcę się i napiję się z Tobą.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2024-02-14, 10:53   

Dobromił napisał/a:
Adrian napisał/a:
ale brat nic nie wspominał żeby narzekał


Czyli zamknął się w sobie.

Jedynie ratuje chłopaka wycieczka w towarzystwie znajomych wujka. Z innej beczki - czy Twój brat zna zespół The Legacy ?

Adrian napisał/a:
będę musiał pić kawę sam.


Poświęcę się i napiję się z Tobą.


Nie zna takiego zespołu.

Spoko, będzie kawa :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2024-02-14, 11:12   

Adrian napisał/a:
Nie zna takiego zespołu.


Niejaki Iron Maiden wykonuje raz za czas ich utwory.

Albo na odwrót ...


;)


Adrian napisał/a:
Spoko, będzie kawa :)


Prezes ! Tomasz ! Mamy darmową kawę w Beskidzie Śląskim.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5836
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-14, 17:44   

laynn napisał/a:

A to odświeżanie zaczyna być wkurw...ce. Weź sobie wrzuć zdjęcia na jakiś hosting i z niego wklejaj.

Najprościej na Google Photos.

Adrian napisał/a:
parking pod kościół, znowu jest płatny !? Raz jest, raz nie, o co chodzi temu księdzu ?

Miejscowi muszą więcej na tacę rzucać, to może będzie darmowy.

Warunki takie późnolistopadowe, ale zawsze to dzień w terenie :) Jednak razem ze mną było ładniej ;) Ale nawet gołe drzewa na Błatniej są ładne.

marekw napisał/a:
Fajnie,że nam rośnie nowe pokolenie górołazów.

Ma 10 lat, jeszcze zdąży mu przejść.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania