Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sprawy społecznościowe

Autor Wiadomość
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 22:03   Sprawy społecznościowe

Ponieważ jednak Sprawy techniczne powinny dotyczyć spraw czysto technicznych, by nie mieszać tematów, powstał ten.
Mogą się na forum pojawić (i czasem się pojawiają) problemy związane z czyimś zachowaniem, które bywa przyczyną spięć i nieporozumień.
Tu możemy szukać sposobu, jak takie problemy rozwiązać.
Starajmy się szukać rozwiązania, a nie przenosić ów problem do tego wątku.
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 22:11   

Tu pierwsza propozycja rozwiązania problemu, którego raczej nie muszę definiować(?)

bluejeans napisał/a:
bton1 napisał/a:
Może by tak założyć pokój z prywatnymi sporami, które każdemu wychodzą bokiem i nikogo nie interesują?
A wiesz, bton1, że mnie uprzedziłeś? Tez przyszło mi na myśl, że może obie panie po prostu nie wiedzą i nie rozumieją, że nikogo ten ich spór nie interesuje i dlatego tak dzielnie się udzielają to tu, to tam.
Może warto panie uświadomić? Tak bez żartów i żarcików, tak wprost, czytelnie, że jednak nie, że nie interesuje, że nawet nudzi i męczy.

Ja już to zaznaczyłam wcześniej, więc się nie będę powtarzać, ale czymże jest jeden głos.

Ponadto, skoro nikt nie ma nic przeciwko, a nawet każdy jest za, to może warto również przenieść wszystkie posty dotyczące sporu, by także paniom łatwiej je było ogarnąć i uporządkować dysputę.

Przenieść oczywiście do specjalnie utworzonego dla pań wątku.


W zasadzie propozycja brzmi, jak w cytacie: proszę admina o założenie wątku z tytułem np "Spory chwastka i lucyny" - tak, by panie miały wyłączność na ten wątek (no chyba, że ktoś będzie miał chęć również wziąć udział w dyskusji, to przecież może) i by admin przeniósł z forum wszystkie, dotyczące tego sporu posty w to jedno miejsce.

Nie musze dodawać, że to propozycja.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-06, 22:19   

Dupsko zbite, bo lucyny już tu nie ma.

Dziękuję.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 22:22   

Są wciąż różne posty tu i tam.
A że kilka razy padła sugestia, że trzeba oficjalnie poprosić o przesunięcie, to proszę, jest oficjalna prośba (:
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-02-06, 22:42   

To ja napiszę.

Co zrobić z użytkownikiem Chwastek?
Nie chce mi się czytać notorycznie wklejanych tekstów o kłamstwach lucyny, jej ciulato działającej stronce, ofertach robienia lodów

Lucyna usunęła się stąd, ale pewnie to nie koniec.
Jakie jest Wasze zdanie i co powinniśmy zrobić.

Chwastek, pewnie Ty będziesz miała najwięcej do powiedzenia w tym temacie, jakkolwiek proszę Cię, póki co nie kieruję tego zagadnienia do Ciebie.

chodzi mi o co...

czy nic nie zrobic?
czy opierdzielić?
czy wprowadzić jakieś zakazy?
Czy wywalić?

Co sądzicie?
Ostatnio zmieniony przez sokół 2014-02-06, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 22:44   

Sokół ja myślę ,że problem się sam rozwiązał.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-02-06, 22:45   

Czyli uważasz, ze wolno bezkarnie kogoś tak długo napierdzielać, aż ten ktoś sam zrezygnuje i odejdzie?
Profil Facebook
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-02-06, 22:46   

kris75 napisał/a:
Sokół ja myślę ,że problem się sam rozwiązał.
Ja tez,chyba że będzie powrót Lucyna-reinkarnacja,jak było w innym forum z pewnym panem na literę M.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 22:47   

sokół napisał/a:
Czyli uważasz, ze wolno bezkarnie kogoś tak długo napierdzielać, aż ten ktoś sam zrezygnuje i odejdzie?


A czy tylko obrażanie miało miejsce w jedną stronę czy w obydwie. Sokół szukasz czegoś tylko za chiny ludowe nie wiem czego.
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 22:47   

sokół napisał/a:
ale pewnie to nie koniec.
Jakie jest Wasze zdanie i co powinniśmy zrobić.
Moim zdaniem powinniśmy rozwiązywać problemy, które , a nie te, które wydaje nam się, że będą miały miejsce.
W innym przypadku wyobraźnia do przewidywania problemów nie zna granic.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-02-06, 22:49   

bluejeans napisał/a:
sokół napisał/a:
ale pewnie to nie koniec.
Jakie jest Wasze zdanie i co powinniśmy zrobić.
Moim zdaniem powinniśmy rozwiązywać problemy, które , a nie te, które wydaje nam się, że będą miały miejsce.
W innym przypadku wyobraźnia do przewidywania problemów nie zna granic.


Otóż to :brawo1

Na razie uważam, że trzeba iść spać.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-06, 23:08   

To ja tylko taką sugestię na początek, skoro kiedyś ustalaliśmy co robimy ze spamerami i nikt nie robił z tych postanowień większego problemu, to równie dobrze można ustalić co robimy z trollami, zawsze można coś wymyślić. Bo chciałem zasugerować, że troll to nie jest zwykły użytkownik forum i jak kogoś się za takiego uzna, to można coś z nim zrobić. Gdzieś presto napisał dać bana na miesiąc i zobaczyć co dalej. No ale banów miało nie być, ale są też inne opcje z punktu widzenia technicznego i w zasadzie dużo komuś czegoś zabraniać nie trzeba, np. poza funkcją "odpowiedź" na jakiś czas. Ale to tak głośno myślę tylko...
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-02-07, 08:36   

Vision napisał/a:
Gdzieś presto napisał dać bana na miesiąc i zobaczyć co dalej. No ale banów miało nie być, ale są też inne opcje z punktu widzenia technicznego i w zasadzie dużo komuś czegoś zabraniać nie trzeba, np. poza funkcją "odpowiedź" na jakiś czas. Ale to tak głośno myślę tylko...


Banów miało nie być, bo pewnie myśleliście, że forum odwiedzać będę ludzie kulturalni, którzy nawet jeśli wdadzą się w dyskusje, czy kłótnie to będą to robić nie przekraczając pewnej granicy.
Wczorajsza dyskusja w jednym z tematów przypominała spotkanie dwóch zwaśnionych grup kibiców piłkarskich – może faktycznie to była jakaś ustawka.
Odwiedzam różne fora, ale czegoś takiego w ostatnim czasie nie czytałem.
Nie wiem, czy konieczne jest wprowadzanie jakiegoś regulaminu, bo pamiętam z innego, konkurencyjnego forum, że niektóre zapisy były mocno kontrowersyjne dla wielu userów.
Pewnie jednak większość zgodzi się, że w przypadku, gdy jeden z userów publicznie obraża, czy wręcz wyzywa innego to nie może być na to przyzwolenia. W związku z tym rozszerzyłbym kompetencje moderatorów o to, aby w takich sytuacjach szybko reagowali korzystając z ostrzeżeń, banów, czy wręcz wyrzucania takich delikwentów z forum.
Mimo wszystko: wolność ma swoje granice.

Szkoda, że Sokół się wypisał, bo jego wkład w rozwój forum był/jest ogromny. Decyzje kierowane emocjami często są nietrafionymi, dlatego mam nadzieję, że wkrótce wróci.
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Ostatnio zmieniony przez presto 2014-02-07, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-02-07, 09:22   

presto napisał/a:
bo pewnie myśleliście, że forum odwiedzać będę ludzie kulturalni, którzy nawet jeśli wdadzą się w dyskusje, czy kłótnie to będą to robić nie przekraczając pewnej granicy.


"naród wspaniały, tylko ludzie kur...y" - jak to kiedyś powiedział jeden polski autokrata.

Życie okazało się bardziej brutalne niż założenia, nie wszyscy dorośli do szczytnego celu tego forum. Co więcej, po nocnej akcji, okazało się, że i założyciel do tego nie dorósł, bo zwyczajnie uciekł.

I teraz staje mi przed oczami tekst kogoś tam: "już któryś raz odchodzisz i zakładasz nowe forum, bo stare ci nie pasuje"... będzie kolejny klon?
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-02-07, 09:38   

Pudelek napisał/a:

I teraz staje mi przed oczami tekst kogoś tam: "już któryś raz odchodzisz i zakładasz nowe forum, bo stare ci nie pasuje"... będzie kolejny klon?


To był mój tekst, ponieważ znam Sokoła od kilku lat i już raz tak było, ze założył nowe forum (321gory), ale po jakimś czasie ponieważ nie lubił pewnego usera (starszego pana mocno się udzielającego w wielu tematach, ale o bardzo ciętym języku i rozstawiającego użytkowników po kątach) - to zrobił focha i się wycofał.

Też mam nadzieję, że tym razem to tylko chwilowy foch.

Te kłótnie Chwastka i Lucyny nie są warte tego, aby z ich powodu rezygnować z fajnego forum.

Ponieważ obie panie znam (tylko wirtualnie) też od kilku lat - to wiem ze Lucyna ma tu za uszami dużo więcej (na innych forach).
Ale po pierwsze - Chwastek niepotrzebnie reaguje tak emocjonalnie.
Po drugie - zdecydowanie nie podoba mi się przenoszenie kłótni z forum na forum, a one tak potrafią, już chyba na czwartym z kolei forum.

A jedyną rozsądną taktyką jest ignorowanie kłótni i jeszcze raz ignorowanie.
Sokół niestety tego nie umie, sam się w te kłótnie wcinał, stając wyraźnie po jednej stronie.
Niepotrzebnie.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania