Znaleziono 8127 wyników

autor: Pudelek
2026-06-09, 19:32
Forum: Beskidy
Temat: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)
Odpowiedzi: 4187
Odsłony: 2508374

Re: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

I bez zdjęć Tobi wygląda lepiej

PS>Co to za przyrząd z dziurami jako prezent?
autor: Pudelek
2026-06-09, 19:00
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

cóz za wnikliwa analiza lekarska ;)
autor: Pudelek
2026-06-09, 18:14
Forum: Beskidy
Temat: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)
Odpowiedzi: 4187
Odsłony: 2508374

Re: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Na zdjęciach Tobi wygląda na mniej zmęczonego niż sprocket...
autor: Pudelek
2026-06-09, 10:41
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Góry Inowieckie (Považský Inovec) to pasmo leżące w południowo-zachodniej Słowacji, na wschodnim brzegu doliny Wagu. To jeden z krańców Karpat w tym rejonie, dalej na południe rozciąga się płaska jak stół Nizina Naddunajska. Nie są to góry odległe od nas lub słabo dostępne - dojazd samochodem z gra...
autor: Pudelek
2026-06-05, 00:46
Forum: Sudety
Temat: Łąki i bunkry Gór Orlickich (2026)
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 952

Re: Łąki i bunkry Gór Orlickich (2026)

Wydawało mi się, że gdy rzeki albo jeziora bardzo mocno "zakwitają" to znaczy, że spuszczają tam kanalizację albo nawozy z pól. Ale mogę nie mieć racji. niekoniecznie. Wystarczą wysokie temperatury albo słaby dopływ tlenu, jak w przypadku Bałtyku. Aczkolwiek to dotyczy glonów, nie wiem cz...
autor: Pudelek
2026-05-31, 23:09
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

To był pożar w Macedonii, ale wolałbym go nie powtarzać, bo naprawdę źle się oddychało :p
autor: Pudelek
2026-05-30, 13:31
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

To wina Bastka, jego smartfon robi beznadziejne zdjęcia :P
autor: Pudelek
2026-05-29, 23:13
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Ten bimber to było coś, zwłaszcza z zagrychą od Piotrka!
autor: Pudelek
2026-05-29, 15:36
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Było, ale niewiele. Bernarda piliśmy w Beckovie i to było najsmaczniejsze z piw. Jeszcze czasem trafił się Radegast i raz Svijany. A słowackie niestety coraz bardziej idą w stronę polskich sikaczy. Zdarzają się od tego wyjątki, np. Zlaty Bazant pszeniczny albo Saris Ipa, ale albo ich nie idzie prawi...
autor: Pudelek
2026-05-28, 22:25
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

- To nic, tam walczą własowcy, ale o tym też jest cicho! Przypadek? - zastanawia się drugi. Miał na myśli RDK? ;) czort wie co miał na myśli, bo gadali strasznie nieskładnie, jak to pijane dziadki. Ale o własowcach to słyszę pierwszy raz :D Czyli Cyganie spędzają 1 maja bardziej po polsku niż po sł...
autor: Pudelek
2026-05-28, 11:22
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2012

Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Tradycyjnie majówkę spędzam górsko na Słowacji. Tradycyjnie też jest to kwietniówko-majówka, bo ruszamy kilka dni wcześniej, aby uniknąć tłumów (chociaż i tak zazwyczaj wybieramy pasma, gdzie o tłumy trudno). Tradycyjnie - a przynajmniej w czasach popandemicznych - jedzie ze mną Bastek. Tradycyjnie ...
autor: Pudelek
2026-05-16, 09:31
Forum: Sudety
Temat: Minerały i nocka w Masywie Śnieżnika
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2608

Re: Minerały i nocka w Masywie Śnieżnika

Mielismy okazję go poznać w 2015 roku. Siedzacy sobie pod drzewkiem toperz zostal zagadniety przez tego pustelnika. Pustelnik wzial toperza za jakiegos swojego znajomego Krisznowca, a jak wyszla na jaw pomylka to juz nie bylo wyjscia jak pogadac i pozwiedzać jego włości :) https://lh3.googleusercon...
autor: Pudelek
2026-05-14, 22:17
Forum: Pozostałe
Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 4057

Re: Pustki na Spiszu w majówkę

Ale musiałby śmierdzieć bacą od oscypków!
autor: Pudelek
2026-05-14, 14:38
Forum: Sudety
Temat: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 3913

Re: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)

Vrbno zawsze wygląda jak wymarłe ;) Ogólnie czeskie wioski raczej rzadko kiedy sprawiają wrażenie ludnych, ale tam przeważnie można znaleźć jakieś punkty typu knajpa, gdzie gromadzą się ludzie. Nie osobno typu "spacer, hulajnoga", ale właśnie żeby spotkać znajomych i pogadać. Tutaj na odci...
autor: Pudelek
2026-05-14, 00:00
Forum: Sudety
Temat: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 3913

Re: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)

Chwalmy Żabki, bo np. na słowackim zadupiu czasem po 18 nie ma gdzie zjeść cokolwiek. prędzej na słowackim zadupiu znajdę knajpę niż w Polsce w znacznie większej miejscowości. W Polsce Żabki wykańczają konkurencję - zarówno dotychczasowe sklepy jak i lokale. Miejscowym pozostaje albo kupować drogo ...