Znaleziono 8123 wyniki
- 2026-06-05, 00:46
- Forum: Sudety
- Temat: Łąki i bunkry Gór Orlickich (2026)
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 480
Re: Łąki i bunkry Gór Orlickich (2026)
Wydawało mi się, że gdy rzeki albo jeziora bardzo mocno "zakwitają" to znaczy, że spuszczają tam kanalizację albo nawozy z pól. Ale mogę nie mieć racji. niekoniecznie. Wystarczą wysokie temperatury albo słaby dopływ tlenu, jak w przypadku Bałtyku. Aczkolwiek to dotyczy glonów, nie wiem cz...
- 2026-05-31, 23:09
- Forum: Pozostałe
- Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1227
Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
To był pożar w Macedonii, ale wolałbym go nie powtarzać, bo naprawdę źle się oddychało :p
- 2026-05-30, 13:31
- Forum: Pozostałe
- Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1227
Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
To wina Bastka, jego smartfon robi beznadziejne zdjęcia 
- 2026-05-29, 23:13
- Forum: Pozostałe
- Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1227
Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Ten bimber to było coś, zwłaszcza z zagrychą od Piotrka!
- 2026-05-29, 15:36
- Forum: Pozostałe
- Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1227
Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Było, ale niewiele. Bernarda piliśmy w Beckovie i to było najsmaczniejsze z piw. Jeszcze czasem trafił się Radegast i raz Svijany. A słowackie niestety coraz bardziej idą w stronę polskich sikaczy. Zdarzają się od tego wyjątki, np. Zlaty Bazant pszeniczny albo Saris Ipa, ale albo ich nie idzie prawi...
- 2026-05-28, 22:25
- Forum: Pozostałe
- Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1227
Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- To nic, tam walczą własowcy, ale o tym też jest cicho! Przypadek? - zastanawia się drugi. Miał na myśli RDK? ;) czort wie co miał na myśli, bo gadali strasznie nieskładnie, jak to pijane dziadki. Ale o własowcach to słyszę pierwszy raz :D Czyli Cyganie spędzają 1 maja bardziej po polsku niż po sł...
- 2026-05-28, 11:22
- Forum: Pozostałe
- Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1227
Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Tradycyjnie majówkę spędzam górsko na Słowacji. Tradycyjnie też jest to kwietniówko-majówka, bo ruszamy kilka dni wcześniej, aby uniknąć tłumów (chociaż i tak zazwyczaj wybieramy pasma, gdzie o tłumy trudno). Tradycyjnie - a przynajmniej w czasach popandemicznych - jedzie ze mną Bastek. Tradycyjnie ...
- 2026-05-16, 09:31
- Forum: Sudety
- Temat: Minerały i nocka w Masywie Śnieżnika
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 2182
Re: Minerały i nocka w Masywie Śnieżnika
Mielismy okazję go poznać w 2015 roku. Siedzacy sobie pod drzewkiem toperz zostal zagadniety przez tego pustelnika. Pustelnik wzial toperza za jakiegos swojego znajomego Krisznowca, a jak wyszla na jaw pomylka to juz nie bylo wyjscia jak pogadac i pozwiedzać jego włości :) https://lh3.googleusercon...
- 2026-05-14, 22:17
- Forum: Pozostałe
- Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 3652
Re: Pustki na Spiszu w majówkę
Ale musiałby śmierdzieć bacą od oscypków!
- 2026-05-14, 14:38
- Forum: Sudety
- Temat: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
- Odpowiedzi: 22
- Odsłony: 3439
Re: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
Vrbno zawsze wygląda jak wymarłe ;) Ogólnie czeskie wioski raczej rzadko kiedy sprawiają wrażenie ludnych, ale tam przeważnie można znaleźć jakieś punkty typu knajpa, gdzie gromadzą się ludzie. Nie osobno typu "spacer, hulajnoga", ale właśnie żeby spotkać znajomych i pogadać. Tutaj na odci...
- 2026-05-14, 00:00
- Forum: Sudety
- Temat: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
- Odpowiedzi: 22
- Odsłony: 3439
Re: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
Chwalmy Żabki, bo np. na słowackim zadupiu czasem po 18 nie ma gdzie zjeść cokolwiek. prędzej na słowackim zadupiu znajdę knajpę niż w Polsce w znacznie większej miejscowości. W Polsce Żabki wykańczają konkurencję - zarówno dotychczasowe sklepy jak i lokale. Miejscowym pozostaje albo kupować drogo ...
- 2026-05-13, 15:02
- Forum: Pozostałe
- Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 3652
Re: Pustki na Spiszu w majówkę
Pewnie. Na zachód też.
- 2026-05-12, 23:29
- Forum: Pozostałe
- Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 3652
Re: Pustki na Spiszu w majówkę
Jedziemy w trójkę, ja plus dwie koleżanki (1+2). cicha woda... Ktoś postawił sobie tu domek letniskowy, w miejscu totalnie z dupy. Na Słowacji by to nie przeszło. już przechodzi, w Czechach też. Aczkolwiek dogonienie Polski pewnie trochę im zajmie Grandeus to klasyka, spałem tam kiedyś w namiocie
- 2026-05-10, 20:05
- Forum: Rozmowy o górach
- Temat: Wieści z gór
- Odpowiedzi: 4796
- Odsłony: 1842456
Re: Wieści z gór
Phi, gdybym był bogaty, to bym przypłynął statkiem!
- 2026-05-08, 09:07
- Forum: Świat
- Temat: Wesołe przygody Tobiasza Bobczyńskiego na Maninach
- Odpowiedzi: 39
- Odsłony: 5488
Re: Wesołe przygody Tobiasza Bobczyńskiego na Maninach
buba pisze:
To jakaś bardzo podejrzana chatka!Spaliście w niej?
oczywiście
