Znaleziono 8123 wyniki

autor: Pudelek
2026-06-05, 00:46
Forum: Sudety
Temat: Łąki i bunkry Gór Orlickich (2026)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 480

Re: Łąki i bunkry Gór Orlickich (2026)

Wydawało mi się, że gdy rzeki albo jeziora bardzo mocno "zakwitają" to znaczy, że spuszczają tam kanalizację albo nawozy z pól. Ale mogę nie mieć racji. niekoniecznie. Wystarczą wysokie temperatury albo słaby dopływ tlenu, jak w przypadku Bałtyku. Aczkolwiek to dotyczy glonów, nie wiem cz...
autor: Pudelek
2026-05-31, 23:09
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1227

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

To był pożar w Macedonii, ale wolałbym go nie powtarzać, bo naprawdę źle się oddychało :p
autor: Pudelek
2026-05-30, 13:31
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1227

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

To wina Bastka, jego smartfon robi beznadziejne zdjęcia :P
autor: Pudelek
2026-05-29, 23:13
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1227

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Ten bimber to było coś, zwłaszcza z zagrychą od Piotrka!
autor: Pudelek
2026-05-29, 15:36
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1227

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Było, ale niewiele. Bernarda piliśmy w Beckovie i to było najsmaczniejsze z piw. Jeszcze czasem trafił się Radegast i raz Svijany. A słowackie niestety coraz bardziej idą w stronę polskich sikaczy. Zdarzają się od tego wyjątki, np. Zlaty Bazant pszeniczny albo Saris Ipa, ale albo ich nie idzie prawi...
autor: Pudelek
2026-05-28, 22:25
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1227

Re: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

- To nic, tam walczą własowcy, ale o tym też jest cicho! Przypadek? - zastanawia się drugi. Miał na myśli RDK? ;) czort wie co miał na myśli, bo gadali strasznie nieskładnie, jak to pijane dziadki. Ale o własowcach to słyszę pierwszy raz :D Czyli Cyganie spędzają 1 maja bardziej po polsku niż po sł...
autor: Pudelek
2026-05-28, 11:22
Forum: Pozostałe
Temat: Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1227

Żylina i Góry Inowieckie w kwietniowo-majówkę

Tradycyjnie majówkę spędzam górsko na Słowacji. Tradycyjnie też jest to kwietniówko-majówka, bo ruszamy kilka dni wcześniej, aby uniknąć tłumów (chociaż i tak zazwyczaj wybieramy pasma, gdzie o tłumy trudno). Tradycyjnie - a przynajmniej w czasach popandemicznych - jedzie ze mną Bastek. Tradycyjnie ...
autor: Pudelek
2026-05-16, 09:31
Forum: Sudety
Temat: Minerały i nocka w Masywie Śnieżnika
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2182

Re: Minerały i nocka w Masywie Śnieżnika

Mielismy okazję go poznać w 2015 roku. Siedzacy sobie pod drzewkiem toperz zostal zagadniety przez tego pustelnika. Pustelnik wzial toperza za jakiegos swojego znajomego Krisznowca, a jak wyszla na jaw pomylka to juz nie bylo wyjscia jak pogadac i pozwiedzać jego włości :) https://lh3.googleusercon...
autor: Pudelek
2026-05-14, 22:17
Forum: Pozostałe
Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 3652

Re: Pustki na Spiszu w majówkę

Ale musiałby śmierdzieć bacą od oscypków!
autor: Pudelek
2026-05-14, 14:38
Forum: Sudety
Temat: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 3439

Re: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)

Vrbno zawsze wygląda jak wymarłe ;) Ogólnie czeskie wioski raczej rzadko kiedy sprawiają wrażenie ludnych, ale tam przeważnie można znaleźć jakieś punkty typu knajpa, gdzie gromadzą się ludzie. Nie osobno typu "spacer, hulajnoga", ale właśnie żeby spotkać znajomych i pogadać. Tutaj na odci...
autor: Pudelek
2026-05-14, 00:00
Forum: Sudety
Temat: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 3439

Re: Świerkowy las znów szumi - Jeseniki (2026)

Chwalmy Żabki, bo np. na słowackim zadupiu czasem po 18 nie ma gdzie zjeść cokolwiek. prędzej na słowackim zadupiu znajdę knajpę niż w Polsce w znacznie większej miejscowości. W Polsce Żabki wykańczają konkurencję - zarówno dotychczasowe sklepy jak i lokale. Miejscowym pozostaje albo kupować drogo ...
autor: Pudelek
2026-05-13, 15:02
Forum: Pozostałe
Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 3652

Re: Pustki na Spiszu w majówkę

Pewnie. Na zachód też.
autor: Pudelek
2026-05-12, 23:29
Forum: Pozostałe
Temat: Pustki na Spiszu w majówkę
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 3652

Re: Pustki na Spiszu w majówkę

Jedziemy w trójkę, ja plus dwie koleżanki (1+2). cicha woda... Ktoś postawił sobie tu domek letniskowy, w miejscu totalnie z dupy. Na Słowacji by to nie przeszło. już przechodzi, w Czechach też. Aczkolwiek dogonienie Polski pewnie trochę im zajmie Grandeus to klasyka, spałem tam kiedyś w namiocie
autor: Pudelek
2026-05-10, 20:05
Forum: Rozmowy o górach
Temat: Wieści z gór
Odpowiedzi: 4796
Odsłony: 1842456

Re: Wieści z gór

Phi, gdybym był bogaty, to bym przypłynął statkiem!
autor: Pudelek
2026-05-08, 09:07
Forum: Świat
Temat: Wesołe przygody Tobiasza Bobczyńskiego na Maninach
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 5488

Re: Wesołe przygody Tobiasza Bobczyńskiego na Maninach

buba pisze:
To jakaś bardzo podejrzana chatka! ;) Spaliście w niej?


oczywiście :) w samej chatce był spokój, poza natrętną myszą, która zaczęła swoje życie po zmroku :zly