Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Góry Opawskie według opawskiego

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2024-01-09, 00:19   

A ja byłem i nie spotkałem tam Opawskiego, więc podejrzewam, że te statystyki są naciągane ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-01-09, 00:23   

Może był w toalecie?
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2024-01-09, 05:17   

Z kilku wejść mocno przyśpieszyłeś na kilkadziesiąt :)

Niby tak niemrawo, a jednak wyszło całkiem fajnie !

Jak malowane
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2024-01-31, 20:33   

Ten tydzień rozpocząłem od Biskupiej Kopy, to już moje czwarte wejście w tym roku. Wypad wyszedł spontanicznie, w poniedziałek rano wymieniłem z koleżanką kilka wiadomości i w południe siedziałem już w autobusie do Pokrzywnej :D Celem tej wyprawy było pokazanie znajomej dawnego schroniska pod Kopą, o którym mówiłem na swojej prelekcji dwa tygodnie wcześniej. Jak się jednak okazało, celu nie zrealizowaliśmy bo narzuciliśmy takie tempo, kilka postojów na herbatki, pogaduszki i zdjęcia, że ostatecznie zrobiło się ciemno :D
Polatałem za to dronem no i powstało kilka ciekawych fotek ;) Niestety Góry Opawskie mają to do siebie, że kilka dni dużej odwilży i śnieg spływa :/ Z pięknej zimy na Kopie zrobiła się więc jesień lub brązowy marzec... Po krzakach leży jednak jeszcze trochę śniegu a szlaki i drogi od 600 m są bardzo oblodzone, więc chodzi się ciężko, a szczególnie schodzi. Tak więc warunki jak na GO można rzec miejscami trudne, bo wymagają raczków ;)

Ruszam z Pokrzywnej, koleżanka przyjeżdża kilkadziesiąt minut później, tak więc różnicę w czasie zapełniam wysiadając na wcześniejszym przystanku. Cicha Dolina, potem Gwarkowa Perć z drabinką, na skałach maskujący się lód, także łatwo wywinąć orła. Potem trochę szlakiem, trochę bezszlakowo uderzamy od razu na szczyt Kopy omijając schronisk. No dobra nie od razu, bo po drodze jest kilka postojów :P Na szczycie kolejny postój a potem schodzimy trochę niżej na zachód słońca. Gdy robi się ciemno rezygnujemy z naszego "głównego" celu i wracamy inną drogą do Pokrzywnej. Dystans tego dnia wyniósł 15 km.
Było fajnie, ale takiej pogody nie lubię środku zimy... czekam na mróz i śnieg...








Beskid Morawsko-Śląski - Lysa Hora Smrk i in. jakieś 115 km. Tego dnia były jakieś większe ;)


Reklama schroniska, która ma ok. 30 lat. Pamiętam, że była tam od zawsze, kilkanaście lat temu zniknęła. Pewnie leżała gdzieś krzakach i ktoś ją wyciągnął :P


Pięknie prezentowały się Karkonosze - 131 km


i Góry Stołowe: Skalniak i Szczeliniec Wielki - 81 km


a to moja ulubiona miejscówka!






po Zlatych Horach snują się dymy, a na horyzoncie błyszczy Śnieżnik

Poleciałem też w górę! :)




PANORAMKA W PEŁNYM ROZMIARZE






Kopa i Beskidy! :D


Czerwono!






Zaszło! Profesjonalny dron to nie jest, zatem pod słońce kamera radzi sobie średnio ;)





Koniec! Następna Kopa w lutym. Może dorzucę tu jeszcze foty ze styczniowego ataku zimy.
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2024-01-31, 20:37, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1094
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2024-01-31, 21:12   

Używanie drona to fotograficzne cheaty. Zbyt dobrze to ci wychodzi :D :D :D
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2024-01-31, 21:26   

A co Ty tam za niewiasty prowadzisz po górach i podrywasz na drona ;)

Ładnie, wiosennie!

Reklama wpadła w dziurę czasową, która znowu sie otworzyła i wypluła ją tutaj z powrotem :lol
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2024-01-31, 21:30   

Bardzo ładne te zdjęcia z drona.Widzę,że masz fajną towarzyszkę do wędrówek.A przy okazji nowa forumowiczka,byle się zalogowała.Działaj Dawid,bo mało świeżego narybku na forum :)
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2024-01-31, 22:30   

Coldman napisał/a:
Używanie drona to fotograficzne cheaty. Zbyt dobrze to ci wychodzi :D :D :D

Dron daje zupełnie nowe perspektywy i nawet obfotografowane przeze mnie z każdej strony góry wyglądają z góry zupełnie inaczej! Świetna sprawa!

Adrian napisał/a:
A co Ty tam za niewiasty prowadzisz po górach i podrywasz na drona ;)
Ładnie, wiosennie!
Reklama wpadła w dziurę czasową, która znowu sie otworzyła i wypluła ją tutaj z powrotem :lol


marekw napisał/a:
Bardzo ładne te zdjęcia z drona.Widzę,że masz fajną towarzyszkę do wędrówek.A przy okazji nowa forumowiczka,byle się zalogowała.Działaj Dawid,bo mało świeżego narybku na forum :)


Hahaha... :D
Z tą koleżanką po górach chodzę w sumie już ładnych parę lat, głównie lokalnie, ale czasem uda się wyskoczyć też dalej ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-04, 23:09   

Co to za ruina? Wydaje mi się, że ją kojarzę, ale nie pamiętam gdzież to?
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2024-02-05, 20:16   

Pudelek napisał/a:
Co to za ruina? Wydaje mi się, że ją kojarzę, ale nie pamiętam gdzież to?

Wydaje mi się, że kiedyś już o nią pytałeś, albo ktoś inny?
Ta ruinka znajduje się w pobliżu czeskiego niebieskiego szlaku z Biskupiej Kopy do Zlatych Hor. Z tego co wiem to dawny schron dla drwali/myśliwych. Niestety zawalony od dawna, parę lat temu dostał jeszcze drzewem w środek. A mogłaby to być świetna chatka... choć z drugiej strony.. pewnie by zaraz zrobił się tam syf, a tak jest fajna ławeczka z pięknym widokiem na zachód, moja ulubiona miejscówka ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-05, 21:53   

Czyli lokalizację kojarzę, może nawet i ja pytałem ;)

W sumie nie wiadomo czy zrobiłby się tam syf, bo jednak ten niebieski szlak jest rzadko uczęszczany, więc może mało kto by tam zaglądał
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
krzepki16 

Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 39
Wysłany: 2024-02-12, 13:11   

Po 8 latach znów zawitam w G. Opawskie tym razem na najdłuższy pobyt, bo aż 7 dniowy z bazą w Pokrzywnej.
Jak zwykle w planach Biskupia Kopa, ale co ponadto?
Opawski1 jako znawca tych terenów może coś doradzisz.
Myślę o najwyższym szczycie gór - Pricny Vrch. Pętelka z miejscowości Zlate Hory.
Jeszcze coś ciekawego jest w pobliżu?

Jakieś trasy, ciekawe miejsca dla dzieci (7-13 lat).
Gwarkowa perć, Piekiełko, Żabie Oczko.
Trasa Głuchołazy lub z Podlesia na Prednią Kopę (schronisko)?
Co o tym myślisz.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2653
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2024-02-12, 18:35   

Polecam, są tu niemal całe Góry Opawskie
http://gorybezgranic.pl/g...arza-vt3816.htm

A tu znajdziesz nieco Opawskich po czeskiej stronie
http://gorybezgranic.pl/c...arza-vt3979.htm
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
krzepki16 

Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 39
Wysłany: 2024-02-13, 11:20   

włodarz napisał/a:
Polecam, są tu niemal całe Góry Opawskie
http://gorybezgranic.pl/g...arza-vt3816.htm


dzięki.
Zaintrygowały mnie te schody. Jakby liczyli ile ich jest to by dłuuuugo nie marudzili.
Wiesz czy schronisko na Przedniej Kopie już otworzyli? Bo znajduje mi że w 2023 mieli otworzyć, ale nic że otworzyli.


włodarz napisał/a:
A tu znajdziesz nieco Opawskich po czeskiej stronie
http://gorybezgranic.pl/c...arza-vt3979.htm


znalazłem ale o Izerskich :-o
Ostatnio zmieniony przez krzepki16 2024-02-13, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-02-13, 12:34   

Nie otworzyli. Byłem tam we wrześniu i nic nie wyglądało, aby wkrótce miało ruszyć. Pewnie albo brak kasy na dokończenie wewnątrz albo brak jakiś zezwoleń
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group