Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Plan wyprawy - porada, szlaki, Karkonosze zimą

Autor Wiadomość
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1092
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2020-11-29, 23:05   Plan wyprawy - porada, szlaki, Karkonosze zimą

Cześć, to znowu ja i moje plany.

Planuje wyjazd 30.12.2020 - 03.01.2021 w Sudety/Karkonosze.

Propozycję tras :

1 dzień - https://mapa-turystyczna.pl/route/ube1
Anomalia Grawitacyjna - Strzecha Akademicka - Kopa nad Moreną - Tępy Szczyt - Pielgrzymy - Świątynia Wang

2 dzień - https://mapa-turystyczna.pl/route/ubee
Lodowisko-Biały Jar- Dom Śląski - Śnieżka - Jelenka - Skalny Stół - Lodowisko
To mój główny cel, zdobyć 1 Stycznia Śnieżkę :D

3 dzień - https://mapa-turystyczna.pl/route/uber
ul. Izerska - Zwalisko - Sine Skałki - Rozdroże Izerskie - ul. Schroniskowa

4 dzień - https://mapa-turystyczna.pl/route/ubes
Szklarska Poręba - Schronisko Łabski Szczyt - Śnieżne Kotły - Łabski Szczyt - Szrenica - Wodospad Kamieńczyka - Szklarska Poręba
Tu może coś krótszego

Chciałbym żeście zerknęli na moje propozycje tras i ocenili. Nigdy nie byłem w Karkonoszach, więc się nie orientuje w tamtych rejonach. Zarzucajcie własnymi pomysłami. Trasy gdzieś w tych rejonach, będę poruszał się samochodem, więc mogę podjechać tu i tam.

Ciężko jest ocenić jaką długość trasy zaplanować, nie miałem przyjemności chodzić po górach zimą. Wszystko jest zależne od warunków, na pewno będę chciał mieć zapasowe opcje. 20km przy dobrym śniegu to nie ma szans. Dzień na końcu roku jest krótki.

Latem w Tatrach 25km, wchodziło bardzo dobrze. Na warunki śniegowe w Poznaniu się raczej nie doczekam, więc próby nie wykonam :D
Kondycję już wyrabiam, regularnie biegając.

Sprzętu nie mam praktycznie wcale, planuje zakupić w najbliższym czasie, ale o tym w innym temacie.

Pragnę zaznaczyć, że nie zwracałem uwagi przy tworzeniu tras na zamykanie szlaków na porę zimową.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2020-11-29, 23:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9380
Wysłany: 2020-11-30, 04:57   

Też niewiem które szlaki są zamknięte zimą, a które nie, to musisz koniecznie sprawdzić.
Patrząc na Twoje propozycje, to na pewno 4 wycieczkę bardziej bym docenił, bo to piękny kawałek szlaku, np zamieniłbym za 1
W 3 dodaj jeszcze podejście na Wysoką Kope, w końcu to szczyt KGP, a jest dosłownie kawałek od szlaku (bez szlaku).
Nie byłem zimą, ale się słyszy czy widzi w TV że Śnieżka zimą to nie żarty, więc uważaj na siebie i bądź czujny ;)
Karkonosze i Izery to piękne góry, mam nadzieję że zrobią na tobie dobre wrażenie, bo na mnie zrobiły ogromne, dla tego jadę tam 3 raz pod rząd w wakacje :P
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-11-30, 04:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-11-30, 11:40   

Na pewno zamknięty jest odcinek ze Śnieżnych Kotłów do schroniska. Nie wiem jak z zielonym szlakiem pod Odrodzenie, musiałbyś to sprawdzić. Pozostałe chyba są czynne.

Tak naprawdę wszystko zależy od warunków. Przy ubitym śniegu lub małej jego ilości nie powinno być problemów. W innych przypadkach - wiadomo. Na razie to jest wróżenie z fusów, bo dopiero przed wyjazdem będziesz mógł sprawdzić, jakie są aktualne warunki.

Adrian napisał/a:
Nie byłem zimą, ale się słyszy czy widzi w TV że Śnieżka zimą to nie żarty, więc uważaj na siebie i bądź czujny

tak naprawdę Śnieżka zimą to nie jest żaden wyczyn, jeśli jesteśmy odpowiednio ubrani i nie poruszamy się w adidaskach na lodzie to nie ma z tym żadnych większych problemów :) Oczywiście mówię o sytuacji kiedy szlaki są przetarte, a nie po świeżych, gwałtownych opadach.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1092
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2020-11-30, 11:52   

No 4 dzień chciałbym krótszy, bo to dzień odjazdu do domu. Chociaż muszę to jeszcze dokładnie policzyć.
No mapy jeszcze na spokojnie ogarnę, na razie zbieram pomysły.
Dokładnie jak mówisz Pudełek, przy dobrym przygotowaniu, Śnieżka nie powinna stanowić większego problemu.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-11-30, 13:05   

Prawda jest taka, że Karkonosze najlepiej przechodzić granią z noclegiem w którymś ze schronisk. Szlaki dojściowe są raczej mało atrakcyjne, ale wiadomo, że obecnie schroniska oficjalnie nie działają, więc taka opcja odpada (chyba, że masz tam jakieś znajomości).

Gdyby do tego czasu Czesi otwarli granicę to mógłbyś się zastanowić nad rezygnacją z dnia 3-go (Izerskiego) i spróbować coś przejść po czeskiej stronie. Np. jakaś pętelke z Pecu. Od południowej strony są bardzo fajne widoki na grań Karkonoszy, do tego za parę dni u Czechów otwiera się gastronomia, więc powinny także ruszyć ichniejsze boudy (a mają ich znacznie więcej niż po polskiej stronie). Teoretycznie takie trasy można zrobić nawet nie posiadając swojego auta, bo do Pecu jeździł autobus z Karpacza, ale w tej chwili to wielka nie wiadomo, przede wszystkim nie wiadomo, czy Czesi uwierzą w polskie dane i dopuszczą ruch turystyczny z zagranicy. To jednak jeszcze miesiąc czasu i wszystko może się zdarzyć.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1092
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2020-11-30, 20:55   

Nocleg planuje w samochodzie, bo teraz wszystko pozamykane i z drugiej strony, wolę kasę zainwestować w sprzęt.
Śpiwór i rzeczy do spania w takich warunkach mam.

Jeszcze pytanie co do zimowych warunków w Karkonoszach: Raczki, Raki czy bez niczego ruszać na szlak ?
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9380
Wysłany: 2020-11-30, 21:34   

Cytat:

Jeszcze pytanie co do zimowych warunków w Karkonoszach: Raczki, Raki czy bez niczego ruszać na szlak ?


Oooo Panie!
To jest zagadka lasu z tym sprzętem, temat swierzo rozkminiany przez forumowych "fachowców" ...
No cóż zobaczymy jak się to rozwinie?
Myślę że raczki zawsze warto mieć w plecaku ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-11-30, 22:38   

Raczki w zupełności wystarczą, a nawet takie zwykłe "nakładki". Najbardziej śliskie bywają podejścia na samą Śnieżke, poza nimi to używać ich będzie raczej incydentalnie.

PS>nocleg w aucie to jedno, ale zamierzasz jakoś dbać o higienę przez te kilka dni? :>
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2020-11-30, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2020-11-30, 22:59   

Tak w temacie raczków...
Te sudeckie płaskowyże wydawały mi się idealne na rakiety.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 836
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2020-11-30, 23:16   

To nieprawda, że wszystko pozamykane. Wystarczy odpowiednio poszukać.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-11-30, 23:22   

Toż napisałem przecież, że "oficjalnie". Nie namawiaj do obchodzenia świętych przepisów :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2020-12-01, 07:52   

Dobry wieczór.

Jestem wybitnym znawcą Karkonoszy - byłem w nich 5 dni tak więc na temat szlaków się nie wypowiem. Ze skromności ;)

Ale tak czytając te pytania ( nie tylko w tym temacie ) o raczki, raki, kraby i langusty to mam wrażenie, że za niedługo lud turystyczny straci ;) umiejętność chodzenia w zimę butem "nie uzbrojonym" ;)

Serdecznie pozdrawiam.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-12-01, 08:19   

Czasem wejście zimowe na Śniezkę butem "nieuzbrojonym" oznacza konieczność czołgania się wzdłuż łańcuchów ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2020-12-01, 08:56   

To tzw cierpienie turystyczne :D

Tylko że temat idzie w taką stronę, że lud turystyczny zaczyna się "obawiać" prawie każdego terenu pokrytego śniegiem lub lodem. I jazda, jazda w rakach !

A potem spodnie pocięte, twarzyczki obite, zero przyjemności z podziwiania widoków, non - stop człek się potyka, itd. …

:)

Dobra - kiedy trzeba zakładajmy !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9380
Wysłany: 2020-12-01, 09:11   

Cytat:
A potem spodnie pocięte, twarzyczki obite, zero przyjemności z podziwiania widoków, non - stop człek się potyka, itd. …


A widzisz, bo Ty chodzić w tym sprzęcie nie umiesz ... :lol ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group