Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na grzyby w kocie lasy

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-08-27, 11:05   Na grzyby w kocie lasy

W ostatni weekend wybralismy sie polazic troche po lasach za Tarnowskimi Gorami. Mialam nadzieje na wygrzane igliwie i zapach sosnowej zywicy ale bylo raczej pochurno i mokro.
















Fioletowe dywany juz sie zaczely.







Pogoda sprzyjala grzybom wszelakim




















W zwiazku z powyzszym dzien zakonczyl sie maślakowa kolacja :mrgreen:





wiecej zdjec
https://picasaweb.google....568/201408_Koty
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-08-28, 10:52   

Cudne zdjęcia lasu.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-10-08, 23:10   

Poczatkiem pazdziernika znow wybralismy sie w grzybne sosnowe lasy za Tarnowskimi Gorami. Tym razem pogoda dopisywala bardziej niz w sierpniu.









Choc widac ze to juz jesien....









Macki wyciagaja sie w nasza strone, chcac zatrzymac nas w lesie jak najdluzszej




Kapeluszniki ladnie obrodzily.

















Ten wyrosl w pniu sosny



ten tez



nie ma jak u mamy



w stroju maskujacym



a ten dopiero co wychylnal z piachu



purchawka?



Las ofituje takze we wszelakie "robale".







Tu z serii "pająk i toperz"








Wskaz element ktory nie pasuje do pozostalych





Dziwnie sie czuje jak drzewo wodzi za mna wzrokiem jakby chcialo cos powiedziec...



W Kotach-Wesołej odwiedzamy sędziwe dęby








Efekt dzisiejszych zbiorow





Oprocz siatki grzybow przynosimy ze spaceru tez inne skarby



Prawda ze sie zadomowil?





Nasza hodowla w rynnie






A wieczorem ognicho







Probujemy odtworzyc ormianskie smaki- pieczone baklazany i pomidory





I gapienie sie w zar do pozniej nocy....

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-10-09, 08:18   

Nie jestem pewien ale ta purchawka to chyba Tęgoskór ,zajrzyj na stronę http://nagrzyby.pl/atlas-obrazkowy
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Beskidniczka 


Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 125
Wysłany: 2014-10-09, 19:25   

Mirek napisał/a:
Nie jestem pewien ale ta purchawka to chyba Tęgoskór ,zajrzyj na stronę http://nagrzyby.pl/atlas-obrazkowy
Mirek ma rację, to tęgoskór - nawet pewnie pospolity ;) buba, klimatyczna opowieść o... zwykłym grzybobraniu i niezwykłym, magicznym miejscu :) Super :-)
_________________
"Wędrówką jedną życie jest człowieka.
Idzie wciąż,
Dalej wciąż,
Dokąd? Skąd?"
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-06-27, 14:53   

Tym razem grzybow nie bylo- jakos jeszcze nie obrodzily ;) Ale byla kupa innych zbiorow, bardziej typowych dla pory roku. Przede wszystkim uzylismy na jagodach, ktorych mozna pozyskiwac na tony jak sie upatrzy odpowiednie miejsce. Potem jagody znalazly swoje miejsce w nalesnikach. No i oczywiscie wrocilismy z lasu z czarnymi gebami- od nosa po brode!







Wysyp byl takze jasminu! A jasmin jak wiadomo najlepszy jest w nalewce! Trunek ow charakteryzuje sie tajemniczym smakiem wilgotnego zarosnietego ogrodu wsrod ruin. Samo zbieranie jest bardzo czasochlonne bo najpierw trzeba oskubac z krzaczka kwiaty a potem z nich posyskac same płatki. Roboty na caly dzien, ale efekt zwykle jest tego warty :)









W lesie bylismy po deszczu. Wogole przez ostatni tydzien jakos ciagle polewalo. Raczej nie bylo szans na wylozenie sie na wygrzanym igliwiu wsrod pachnacych szyszek ale za to cala okolica przystroila sie w cudne kropelki, w ktorych odbija sie swiat, przybierajac postac jakas nierzeczywista bo powyginana i jak w krzywym zwierciadle.
Byl tez w lesie wysyp pajakow, ale nie takich typowych co to pajeczyne-siec rozwieszaja wsrod drzew.. Te sa naziemne i snuja geste kokony z dziurka w srodku do ktorej wlażą!





























Swiat porostow





I wszedzie moje ukochane sosny!























I dla odmiany stawek!



W ktorys dzien wybralismy sie tez do Kokotka- lasami z Kotów okolo 7 km. Jak bylam mala to bardzo czesto spedzalismy tam czas nad woda. Bylo tam spore jezioro i polozony nad nim typowy osrodek kempingowy, jakich to pelno kiedys bywalo jak Polska dluga i szeroka. Miejsce troche sie zmienilo przez te ostatnich dwadziescia kilka lat... Niby glowny budynek wynajmujacy pokoje i posiadajacy na swym stanie knajpe- wciaz dziala.. jakby troche z rozpedu.. Ale jezioro zarasta, tam gdzie dawniej gwar wypelnial piaszczysta plaze - teraz szumia coraz gestsze trawy.. Wode zarastaja brazowe glony niezachecajace do kapieli... Zreszta jest zakaz plywania a jezioro obecnie pelni funkcje hodowlane...









Niektore pomosty osiadly, czesciowo sie zawalily.. jezioro je zasysa...



W dawnych latarniach osiedla sie nowe zycie





Niemoznosc kapieli w pewnym sensie oznaczala poczatek konca dla osrodka... Dawne sale konferencyjne, biesiadne, stolowki, kregielnie i pomniejsze hoteliki zarasta las... i pachnace krzaki jasminu! Slychac tylko szum wiatru, brzek owadow i chrupanie pod nogami zmurszalych desek i betonowych schodow ktore powoli zmieniaja sie w osypujacy zwir...















Wszedzie dobrze czuja sie pajaki!











Domki kempingowe tez zjada las, ktory nieublagalnie wkracza na teren ktory jeszcze niedawno nalezal do ludzi

Eternit, mech i igliwie- moj ulubiony zestaw!



Pod jednym z zapomnianych domkow robimy obiad...







Jezioro jest ciche, niezmacone zadna lodka czy kajakiem- one rdzewieja na brzegu...







Pelno za to na wodzie i w trzcinach ptactwa- typowego dla takich obszarow











i zupelnie egzotycznego, ktorego obecnosc powoduje ogromne zdumienie!











Chyba komus nawial z hodowli? a moze klimat sie zmienia i sie zadomowil? ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-28, 22:06   

Świetnie wyszły krople i porosty, rasowe zdjęcia :-)
Z lasami sosnowymi, które lubię, mam ten delikatny problem, że wydają mi się zawsze takie same. Kilka zdjęć (n.p. z drogami leśnymi) jakby żywcem wyjęte spod Liswarty /pod Częstochową) gdzie do rodzinki czasem wpadam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group