Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Maraton Pieszy Wojcieszów 2022

Autor Wiadomość
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-04-11, 10:58   Maraton Pieszy Wojcieszów 2022

Przyszedł czas na rozpoczęcie sezonu wyrypowego, na pierwszy strzał leci nowo powstała impreza w mieście Wojcieszów.

Zaczęło się od popołudniówki w pracy, szybkiego pakowania do północy, pobudki o 04:30, jazdy 230km żeby być na starcie przed 9:00

Miał to być wiosenny marsz, liczyłem no to że w końcu założę, swoje ulubione buty, jednak przeliczyłem się, śniegu było pełno.
Na starcie 300 osób, wszystko dobrze zorganizowane, pakiet startowy (numer, przypinka, pocztówki) odebrałem bardzo szybko. Założenie było takie dojść do 19:30, żeby na spokojnie później dojechać na nocleg.
Trasa wyglądała tak:


Impreza ruszyła, starałem się trzymać z przodu, taktyka prosta - łapać się tych szybkich, minęło nie dużo czasu, a zrobiły się spore różnice czasowe.



Tak patrzę, moje tempo, a tu ponad 5km na godzinę, co było bardzo zadowalające zważywszy na warunki. Było 6 punktów kontrolnych, gdzie trzeba było wbić pieczątkę. Powiem, Wam, że spodobały nawet mi się te góry Kaczawskie, dużo tras widokowych.






Stromizny to za dużo nie było na 41km, zaledwie 1200m. Przed 30km był punkt żywieniowy, pyszna zupa z kurczakiem rozgrzała. Na końcu udało mi się dogonić 2 osoby i przed metą wyprzedzić.

Śnieżka w oddali

Całość ukończyłem w 7h 40min i jestem z tego czasu bardzo zadowolony, daje to nadzieję, że kolejne wyrypy będą równie udane. Oczywiście nie było to na wyścigi, ale okolice 10 miejsca cieszą. Kolejny medal do powieszenia na ścianie.

Nie marnując czasu ruszyłem do mojego ulubionego schroniska Szwajcarka, na nocleg. Spałem w 19osobowym pokoju za 35zł (dupa zmarzła, spałem przy grzejniku, który ledwo co grzał) W ogóle schodzę do schroniska na jedzenie, a tam puściutko, dopiero potem doszło parę osób i na nocce było nas 9 osób (wszyscy z Wrocka). Wyjątkowa sytuacja w sobotni weekend. Biesiada zakończyła się jeszcze ogniskiem do 2 w nocy :D


Rano byłem dosyć obolały, ale ruszyłem raz dwa na szlak, najpierw Krzyżna Góra, bo jeszcze na niej za widoku nie byłem, później przeniosłem się i zrobiłem trasę Od Stróżnicy, poprzez Starościńską skałę, kończąc na misji dnia czyli wejściu na Skalny Most.

Widok na Sokolik


Zdjęcie z Krzyżnej Góry


Szwajcarka


Widok z Starościńskich skał na Sokolik i Krzyżną Górę



Przeczytałem, że można się wdrapać od tyłu i po tym śniegu udało się wejść na samą górę, szkoda, że nie miałem kompana, bo brakuje fotki z dołu.




Powrót tą samą trasą, chociaż w sumie mogłem zrobić koło czarnym szlakiem, jakoś to przeoczyłem. Podoba mi się w Rudawach to, że tak wiele można zobaczyć nie robiąc wielkiej ilości kilometrów. Wszystko tak blisko, byłem tam już kilka razy, a jeszcze wielu rzeczy nie widziałem. Czekam na jakąś Rudawską Wyrypę.


https://mapa-turystyczna.pl/route/4vrz


Na zakończenie pojechałem zdobyć szczyt do Korony Sudetów Polski - Górę Krzyżową 359m n.p.m, która położona jest w Strzegomiu. Wiecie jak to jest z tymi pagórkami z książeczek zazwyczaj wchodzi się 5 minut, a na szczycie w lesie 1 tabliczka i 0 widoków. Podjechałem pod tą górę, brak parkingu, kawałek w lesie, schody na górę, a na szczycie jedna z najpiękniejszych panoram jakie widziałem w życiu. W szoku byłem, spora część Sudetów na wyciągnięcie ręki. Sami zobaczcie.









Ślęża, Radunia, Szczytna


Kalenica, Wielka Sowa, Mała Sowa, Włodarz


Chełmiec, Trójgarb



Podsumowanie:
Liczba km: 49km
Liczba przewyższeń: 1800m
Liczba szczytów Korony Sudetów Polski: 1
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2022-04-11, 10:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-04-11, 12:15   

Zajebiste foty do nowego konkursu "formacje skalne" :)

Zima w tamtych rejonach, też będzie mocno efektowna, a przy takiej ilości kilometrów, to na bank :lol
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2022-04-11, 16:49   

Jednego dnia maraton, a drugiego wycieczka - podoba mi się :)
Ciekawe czy w tym roku uda mi się coś z Sudetów zobaczyć...
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-04-12, 17:51   

Gratuluję wyniku. Jaki czas miał zwycięzca?

sprocket73 napisał/a:
Ciekawe czy w tym roku uda mi się coś z Sudetów zobaczyć...

Planujesz coś?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-04-12, 18:53   

Cytat:
Rano byłem dosyć obolały, ale ruszyłem raz dwa na szlak,

Słuszna taktyka po wycieńczającym dniu poprzednim - najlepiej wszystko rozchodzić :ok

To tak jak z wódką. Jak człowiek za mocno się uchla, to na drugi dzień najlepiej na kaca wbić od razu klina :D
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-04-12, 20:18   

Adrian napisał/a:
Zajebiste foty do nowego konkursu "formacje skalne" :)


Jak dla mnie takie średnie xD



Sebastian napisał/a:
Gratuluję wyniku. Jaki czas miał zwycięzca?


2 typów sobie biegło, w 4 godziny skończyli trasę :D

Piotrek napisał/a:
Cytat:
Rano byłem dosyć obolały, ale ruszyłem raz dwa na szlak,

Słuszna taktyka po wycieńczającym dniu poprzednim - najlepiej wszystko rozchodzić :ok

To tak jak z wódką. Jak człowiek za mocno się uchla, to na drugi dzień najlepiej na kaca wbić od razu klina :D



Problem jest taki, że kolan się nie da rozchodzić xD
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-04-12, 20:35   

Coldman napisał/a:
że kolan się nie da rozchodzić

Na starość, ale to jeszcze trochę dla Ciebie czasu zostało ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group