Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Książkowe nowości

Autor Wiadomość
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-12, 06:08   Książkowe nowości

A ja coś sobie kupiłam, to taka świeżynka, że autentycznie pachnie jeszcze farbą drukarską. To pięknie wydana i bardzo tania książka "Karpacka wojna trzech cesarzy Z działań wojennych I wojny światowej na lądzie i w powietrzu" prof. Olejko. Została wydana przez Carpathię więc jest bardzo tania, nabyłam ją za 40 zł na solińskiej zaporze na stoisku Jaśka Joniaka (tu zawsze są tanie książki). Na razie cieszę oczy, twarda okładka, dobry papier, szyta, dużo zdjęć archiwalnych, szkiców, naszpikowana materiałem źródłowym. Na razie ją przeglądam, dotyczy Bieszczadów, więc ją postaram się szybko przeczytać. Szybko tzn. w tym roku Książka jest taką swieżynką że na stronie wydawnictwa jest w zapowiedziach http://www.carpathia.net.pl/zapowiedzi,22.html
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-12, 06:58   

Ja właśnie kupiłem powieść Elżbiety Cherezińskiej "Legion" - o Brygadzie Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Wydawca tak reklamuje tę pozycję:

"Walcząc z Sowietami i Niemcami, dawali dowody, że państwo polskie trwa – karze przestępców, likwiduje zdrajców, chroni ludność i przygotowuje kadry dla niepodległego kraju. Byli solą tej ziemi, wyrośli w polskich lasach – liczyli tylko na siebie. Nie mieli broni ani z Londynu, ani z Moskwy. Ich jedynym orężem była odwaga. Kiedy wielu upadło na duchu i rozpoczęło pertraktacje z Sowietami, oni postanowili nie poddać się nikomu i przedrzeć do armii polskiej na Zachodzie. Ponad tysiąc karnych zdecydowanych na wszystko żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej dotarło do Czech. W Holiszowie brawurowo oswobodzili zaminowany i przygotowany do spalenia niemiecki obóz koncentracyjny dla kobiet.

Setki uratowanych od śmierci Polek, Żydówek i Francuzek w dowód wdzięczności podarowały im serduszka uszyte z pasiaków. Najwyższe odznaczenie, jakie dostali w życiu. Razem z Amerykanami wzięli do niewoli sztab XIII armii niemieckiej. Generał Patton przywitał ich słowami:

„Na Boga, powinniśmy podrzeć te cholerne,
podłe porozumienia z Sowietami i ruszyć prosto na wschodnie granice”.

W tak fascynujący, emocjonalny i pełen humoru sposób, może pisać tylko Elżbieta Cherezińska. O patriotyzmie bez patosu, o prawdziwych bohaterach bez bohaterszczyzny. Powieść z iście filmowym nerwem. Niczym Bękarty wojny i Złoto dla zuchwałych.

Powieść o tych, którzy nie poddali się nikomu!"
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 08:00   

Wczoraj los zaoferował mi piękną niespodziankę. W ub. roku miałam przyjemność poznać panią prof. Bożeną Czarnecką, nie wiedząc, że mam do czynienia z naukowcem wdałam się w rozmowę o jaworzynie i języczniku zwyczajnym. Na koniec Pani Profesor przedstawiła się i obiecała mi pewną książkę. Swoją obietnicę zrealizowała z nawiązką, wczoraj pocztą otrzymałam dwie bardzo wartościowe i ciekawe, nawet dla takiego laika jak ja, książki. I to z dedykacjami. Jedna z nich to praca doktorska pana Jana Bodziarczyka "Struktura i dynamika populacji języcznika zwyczajnego Phyllitis scolopendrium (L.) Newm. w Polsce" wydane z ramach serii "Rozprawy" Zeszyt 367 przez Wydawnictwo Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a druga to "Przełomy rzeczne Roztocza jako modelowe obiekty w edukacji ekologicznej". Ta druga paca autorstwa Pani Profesor i pana Bronisława Jańca mnie tak zaciekawiła, że usiłuję ją podczytywać nawet teraz.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-30, 11:27   

Ostatnio dostaję ciekawe książki. Wczoraj otrzymałam w UG w Olszanicy przewodnik "Walory krajoznawczo-turystyczne gminy Olszanica" kolegi przewodnika Wojciecha Orłowskiego. Każdy kto się zgłosi ma szansę na otrzymanie tej publikacji. Dziś listonosz przyniósł mi następny prezent, bardzo ciekawy, gdyż są to wspomnienia żołnierza UPA "Dziesięć lat w bunkrze" Omelana Płeczenia. Autorem wstępu jest nasz kolega z grupy facebookowej Bieszczady Zbigniew Jantoń. Właśnie jestem przy lekturze wstępu.
Ostatnio zmieniony przez 2013-07-30, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-30, 11:42   

lucyna napisał/a:
Dziś listonosz przyniósł mi następny prezent, bardzo ciekawy, gdyż są to wspomnienia żołnierza UPA "Dziesięć lat w bunkrze" Omelana Płeczenia. Autorem wstępu jest nasz kolega z grupy facebookowej Bieszczady Zbigniew Jantoń. Właśnie jestem przy lekturze wstępu.


Widziałem ostatnio tę pozycję w księgarni taniej książki w Krakowie.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-30, 14:28   

Dzięki za podpowiedź. Prosiłam Sonkę aby mi kupiła trzecie wspomnienia "Za to, że jesteś Ukraińcem". W Bieszczadach kosztują ponad 70 zł, w Krakowie można je nabyć za 25 zł
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-31, 19:35   

Niedługo ukaże się książka Adama Szarego "Tajemnice bieszczadzkich roślin Wczoraj i dziś", długo na nią czekam. Jeżeli będzie ona tak ciekawa jak szkolenia i wykłady Adama to sądzę, że będzie hitem. To już widać obserwując zachowania Kolegów na facebooku, są polubienia i udostępnienia informacji. Na pewno nie będzie to droga książka, Carpathia to wydawnictwo raczej pro publico bono, to komercyjna wersja Pro Carpathii, która też nas niektórych przewodników szkoliła.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 12:10   

Wreszcie ukazał się przewodnik Rewasza po Karkonoszach - i polskich i czeskich.


 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-19, 03:55   

Książka Adama ukazała się na rynku, udało mi się kupić. Udało mi się, albowiem jest problem z jej dystrybucją. Pojawiła się na zaporze w Solinie w kiosku u Jaśka Joniaka, ale zniknęła, jest jeszcze w Caritasie w Myczkowcach (tam kupiłam za 45 zł), ponoć można ją spotkać w księgarni Bosza w Lesku. Większość nabywa poprzez stronę internetową Carpathii, tu jest najtańsza tylko 33 zł.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-03, 21:29   

Ostatnio widziałam w księgarni książkę "Bieszczady w PRL-u" i na pierwszy rzut oka wydała mi się ciekawa (stare zdjęcia i dobrze zapowiadające się teksty). Czy ktoś czytał? Warto kupić?
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 11:07   

Bierz w ciemno oba tomy. Są interesujące, odkrywcze, oparte na wspomnieniach. Często z nich korzystam.
Pozdrawiam z księgarenki ze skansenu w Sanoku. Tu można nabyć jeden z najlepszych przewodników krajoznawczych po Beskidzie Niskim "Beskid Niski Od Komańczy do Wysowej". Świetni znawcy Łemkowszczyzny są jego autorami. W skansenie kosztuje 44 zł.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 11:10   

lucyna napisał/a:
W skansenie kosztuje 44 zł.


W księgarniach internetowych jest trochę taniej ;)
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 11:32   

W empiku 49, w księgarniach przeważnie ok. 50 zł. W internetowych dopłacasz przecież koszty przesyłki.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 11:41   

W empku zawsze jest drożej i tam to chyba nigdy w życiu książki nie kupiłem.

Znalazłem takie oferty tego kupna przewodnika:

http://www.ceneo.pl/17492991

W większości księgarń internetowych jest możliwość odbioru osobistego więc cena książki nie wzrasta.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-10-10, 08:17   

"Na zaporze" w Solinie widziałam oba tomy po 42 zł każdy.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga