Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Cieńków z Wisły Malinki

Autor Wiadomość
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 779
Wysłany: 2022-10-30, 16:59   Cieńków z Wisły Malinki

Jesienny spacer












































 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków

Wysłany: 2022-10-30, 17:03   


Ludzi jak na Kopcu Krakusa. Spacer ładny. Polubiłaś góry?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-10-30, 17:17   

Zdjęcia z dziś ? Byłem dziś pod skocznią w Malince okolo 11.30 a Cieńków oglądałem z wyższego miejsca. Brałem go pod uwagę ale...dobrze, że nie poszedłem, bo dostałbym bana za wygląd😉 Pogoda "patologicznie" piękna jak na koniec października ale widać, że jesień już przekwitła. Przyroda wyrównała wyjątkowo gówniany wrzesień.
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 779
Wysłany: 2022-10-30, 17:17   

Nie przestałam lubić gór. Czasami nie mam siły po całym tygodniu pracy, ale
widzę poprawę. Ludzkie godziny wyjść robią swoje :)
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 779
Wysłany: 2022-10-30, 17:21   

Tępy dyszel napisał/a:
Zdjęcia z dziś ? Byłem dziś pod skocznią w Malince okolo 11.30 a Cieńków oglądałem z wyższego miejsca. Brałem go pod uwagę ale...dobrze, że nie poszedłem, bo dostałbym bana za wygląd😉 Pogoda "patologicznie" piękna jak na koniec października ale widać, że jesień już przekwitła. Przyroda wyrównała wyjątkowo gówniany wrzesień.


Tak, zdjęcia z dziś. Koło skoczni przejeżdżaliśmy przed 10.
A co było nie tak z Twoim wyglądem ? :D
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-10-30, 18:24   

Spójrz na awatar i sobie odpowiedz, Iza.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-10-30, 19:35   

Schyłkowa już ta jesień się robi...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-10-30, 21:27   

Krótki spacer na Cieńków …

Byliśmy już kilka razy na Cieńkowie i zawsze tym samym wariantem z Wisły Czarne, dzisiaj postanowiliśmy to zmienić i wyjść od strony Wisły Malinki.
Startujemy spod Kościoła ewangelickiego, tuż obok stoi nowe wypasione Ewangelickie Centrum Parafialne.
Zostawiamy auto i uciekamy czym prędzej, bo za 15 minut miała się zacząć msza.
Trochę wyżej zaprzyjaźniam się z krową, wyglądała mi na Łaciatą, nie zapytałem, pogłaskałem po mordzie, zrobiłem zdjęcie uśmiechniętego pyska i ruszyliśmy dalej w górę.
Słońce grzało dzisiaj od samego rana mocno, wręcz upalny dzień jak na koniec października.
Podziwiamy kolory kończącej się jesieni, na halach idzie jeszcze dostrzec małe stadka owiec, pościnane trupy drzew leżą w szeregu, jak po zbiorowym mordzie, kawałek dalej widać kikuty ich pni wystające ze zbocza naprzeciwko.
Kawałek wyżej robimy przerwę na krótkie huśtanie, pojawia się punkt widokowy na Cieńkowie, od rana pełny ludzi, których widzimy i słyszymy na równoległej drodze, Trudno się dziwić przy takiej pogodzie …
Próbujemy zakolegować się z obcokrajowcami ale nie są zbyt chętni, dziwni Ci Szkoci ;)
Wkraczamy na żółty szlak, tutaj ruch zdecydowanie większy, droga przelotowa na Baranią Górę lub Malinowską Skałę, sami kiedyś tak szliśmy, szlak zdecydowanie warty polecenia, nawet ostatnio był brany pod uwagę …





















My kręcimy się trochę w okolicy bacówki i ruszamy w stronę Cieńkowa Niżnego, w sumie to był jakiś tam plan z tyłu głowy żeby wyjść na Cieńków Wyżni, ale komu by się chciało tyle chodzić ;)
Więc zgodnie z w wewnętrznym głosem ruszyliśmy w stronę karczmy, w stronę tłumu który cały czas napływał, my razem nim.
Poniżej pierwszej bacówki znajduje się druga, ta sławniejsza w której był sam Okrasa!
Dzisiaj mamy szczęście, bo jest otwarta i można kupić świeże oscypki, tak czynimy w ilości 10 szt.
Konsumpcja natychmiastowa po wyjściu, nie wszystkie ;)
Wkraczamy w klasyczny widok Cieńkowski, wszystko odgrodzone pasterzami na prąd, całe szczęście nie wszystkie działały, ten którego dotknęła Iza działał, całe szczęście ten po którym wieszały się malutkie dzieci nie, rodzice nie wzruszeni tym co dzieci ich wyprawiają :lol
Z daleka widać konie, jak wyglądają każdy wie, ale gdyby jednak nie wszyscy, to koń wygląda tak o ;)

































Na zewnątrz gospody tłum, a w środku !? A w środku puściutko.
Siadamy przy stoliku i zamawiamy szybkie zupy, rosół i kwaśnicę, obie pyszne.
Zwijamy manatki i lecimy z powrotem w stronę bacówki, pierwszy plan że kawałek za nią rozbijemy się i zaparzymy świeżą kawę, ale było zajęte, więc ruszyliśmy w dół z zamiarem rozbicia się pod huśtawką, to był jeden z głupszych pomysłów w ostatnich latach :haha
Wybór huśtawki nie był zbyt rozsądny, gdyż ludzie którzy widzieli huśtawkę głupieli i mieli w dupie że my siedzimy i parzymy kawę, włazili praktycznie na nas i darli się nam do ucha, skakali jak małpy, a najbardziej głupio zachowywali się w brew pozorom dorośli nie dzieci, kiedy jedni poszli zjawili się następni i tak jak poprzedni po prostu na nas wleźli, pani rozpuściła włos i zaczęła pozować przed aparatem, który walił zdjęcia seryjne jak z automatu !
Do teraz się dziwię, że nie wybuchłem !?vChyba się starzeję :lol
Kawę wypiliśmy mimo wszystkim przeciwnością i ruszyliśmy niespiesznie do auta.













I taka to była wycieczka.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2022-10-31, 06:51   

Rodzinne zdjęcie roku.


_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2022-10-31, 06:55   

Adrian napisał/a:
I taka to była wycieczka.

Lepsza taka wycieczka jak siedzenie w pracy :D .Aleś mi narobił smaka tymi oscypkami.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-10-31, 08:03   

Dobromił napisał/a:
Rodzinne zdjęcie roku.


Obrazek


Zdjecie zapozowane, jakbym ich ustawił :)



Cytat:

Lepsza taka wycieczka jak siedzenie w pracy :D .Aleś mi narobił smaka tymi oscypkami.


Jak już masz smaka, to nie masz wyjścia, działaj :D
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-10-31, 08:21   

Adrian napisał/a:
wszystko odgrodzone pasterzami na prąd, całe szczęście nie wszystkie działały, ten którego dotknęła Iza działał, całe szczęście ten po którym wieszały się malutkie dzieci nie, rodzice nie wzruszeni tym co dzieci ich wyprawiają

jakby je pokopało, pewnie by się wzruszyli :D

Adrian napisał/a:
Do teraz się dziwię, że nie wybuchłem !?vChyba się starzeję

góry uspokajają ;)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-10-31, 11:59   

Z ciekawości jak powrót przez Wisłę i Ustroń?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9271
Wysłany: 2022-10-31, 12:19   

laynn napisał/a:
Z ciekawości jak powrót przez Wisłę i Ustroń?


Bardzo dobrze, bez większych problemów i korków.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-10-31, 17:11   

Kurde, co to się dzieje z tą przyrodą.... raki pręgowane, rdestowce sachalińskie, barszcze sosnowskiego, inne gatunki inwazyjne, a teraz jeszcze jakieś bizony zarośnięte ? :)
Wszystko się miesza na tym świecie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga