Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Strefa GPS

Autor Wiadomość
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-08-10, 06:41   Strefa GPS

Tutaj staram się coś pomóc, powymądrzać lub zwyczajnie lać wodę na temat. Jak ktoś ma pytanie, poszukiwanie, to będę starał się pomóc. Ot niezbędnik dla każdego off-roadowca :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 06:33   

To może ja się spytam. Mam telefon z systemem Android, czy jest jakaś aplikacja działająca jak np wysokościomierz? Tzn, która powie mi na jakiej jestem wysokości?
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-18, 10:03   

W górach nie potrzebuję, Tatry znam, a po innych od dawna nie chodzę, ale na rowerach parę razy musiałem skorzystać z google maps kiedy dojeżdżam w środku lasu do skrzyżowania na mapie 3 dróg, a w realu jest ich siedem, albo spotkana po wyjechaniu z tego lasu baba wymienia nazwę wsi, której w ogóle na mapie nie widzę i w życiu nie słyszałem.
laynn napisał/a:
która powie mi na jakiej jestem wysokości?

gdybys chciał, dysponuję plikami HGT25MB Tatr i dobrym GDB większości szczytów. Nie wiem, czy cokolwiek chodzi pod Androidem, ale jeśli dasz radę te pliki jakoś sczytać, to i wysokość npm Ci w miarę dokładnie pokaże
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 10:27   

No właśnie ja się średnio znam na informatyce. Bardziej na mapach "papierowych" ale skoro mam np aplikację, która pokazuje statystykę przebytej trasy, to czemu i np obecnej wysokości ma nie pokazać? Bardziej przez ciekawość, się o to pytam. Min też przez to, iż byłem w górach z osobą, która miała zegarek pokazujący wysokość; wtedy się rozdzieliliśmy, a ja zawróciłem na łańcuchach pod Jegnięcym. Na dobry zegarek tego typu, póki co mnie nie stać, tani jak ostatnio był do nabycia, nie chcę kupować (wolę raz a dobrze coś kupić, niż tanio a kilka razy-patrz moje doświadczenia z kupnem swego czasu mp3. Tania szybko została oddana, min z powodu super krótkiego działania, natomiast markowa mp3ka działa super).
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 10:32   

1

2

3

i jeszcze więcej...

i pod hasłem "altitude" jeszcze trochę tego jest.

;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-18, 10:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 13:09   

Vision, dzięki. :)
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-09-19, 08:13   

Użyj też tego http://www.sports-tracker.com/ wraz zapisem całego tracka jako wykres. Później to na kompie fajnie wychodzi. Wysokość też pokazuję :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-19, 14:19   

Hawran, dzięki
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-23, 14:54   

laynn napisał/a:
To może ja się spytam. Mam telefon z systemem Android, czy jest jakaś aplikacja działająca jak np wysokościomierz? Tzn, która powie mi na jakiej jestem wysokości?


Mam w swoim androidzie coś takiego co się nazywa GPS status, nie potrzebuje łączności z Internetem, bo pokazuje tylko dane GPS. Ściągnęłam jak zwykle ze sklepiku google, jest darmowe. Muszą być oczywiście widoczne satelity, sama aplikacja pokazuje dokładność, która jest zależna od liczby widocznych satelitów i waha się tak mniej więcej w granicach 4-12 m.

Akurat z tej funkcji korzystam nawet dość często, w celu sprawdzenia "a daleko jeszcze ?"
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-25, 15:36   

Basia Z., dzięki poszukam :)
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-09-26, 11:52   

Jak potrzebujesz do map turystycznych to to jest dość ciekawe ;)
https://play.google.com/s...r.license&hl=pl
 
 
marol 

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-09-26, 21:23   

Polecam TrekBuddy na komórę z androidem i GPS-em. Mam starą komórkę bez karty tylko i wyłącznie pod nawigację pieszą i całkiem nieźle działa. Ze swoich okolic zrobiłem sobie mapkę na podstawie danych z geoportalu i po kalibracji się przydaje, zwłaszcza na rowerze w głębi lasów, których się nie zna. Co do gór to jest fura dostępnych map oficjalnie i operacyjnie. Podczas śnieżyczy w górach drastycznie spada poziom zaniepokojenia :lol
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-09-27, 09:56   

Rasumując temat, moim zdaniem najlepsze programy do map turystycznych wg mnie to:

SmartCom Navigator i SmartComGPS - uzywam od lat, rewelacja ale nie wiem czy działa na androidzie
http://www.wild-mobile.com/eng/

Szwedraczek http://szwedraczek.rsei.umk.pl/mobilna.html

i wspomniana wyżej aplikacja, TrekBuddy.

A do wektorowych map Garmina, wiadomo program XT.
 
 
Dzięcioł313 


Wiek: 38
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 31
Wysłany: 2013-11-03, 15:35   

Ja polecam aplikacje KaMap.
https://play.google.com/s...oft.kamap&hl=pl
Korzystam z niej od ok roku. Na bieżąco pokazuje wysokość, predkość i dokładna pozycje na mapie. Korzysta ona z map CartoMedia i nie wymaga połączenia z internetem.


Dodatkowo jest możliwość zapisu przebytej trasy i odtworzenie jej w Google Earth, gdzie pokazane sa wszytskie parametry wycieczki.


Od jakiegoś czasu też testuje aplikacje CycleDroid, pokazujaca kilka wiecej parametry gps.
Ostatnio zmieniony przez Dzięcioł313 2013-11-03, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-11-04, 09:36   

Mam to jeszcze na palmtopie, ale ze względu że palmtop żre baterię jak smok, to użyteczność niewielka, bardziej sprawdzić pozycję i tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi