Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Buty

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-25, 06:52   

sprocket73 napisał/a:
Meindl - na wypasie :)

Dość pancerne te buty :)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-09-25, 07:25   

Idealne na grzyby ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-09-25, 07:40   

Idealne do obrony.

Bo jak spotka w lesie niedźwiedzia to rzuca butem, jak trafi dobrze, to niedźwiedź posprzatany.
Profil Facebook
 
 
mansi 

Wiek: 41
Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: 2022-04-10, 18:11   buty chiruca

2-3 lata temu kupiłem po raz drugi model Ciruca Somiedo głównie dlatego że 10 lat wcześniej kupiłem ten sam model i byłem bardzo zadowolony. Teraz po 2 latach nieintensywnego używania tych butów zużyły się bardziej niż tamte z przed kilkunastu lat- to niesamowite. Mam jeszcze te stare buty i podeszwa się zniszczyła (miała prawo po tylu latach) ale podeszwa nie jest starta, w tych nowych bieżnik jest tak starty że buty się niesamowicie ślizgają. Poza tym buty mimo regularnej impregnacji prawie od początku nasiąkają wodą. Przemokną po kilku godzinach używania. Przez pierwszy rok w ogóle butów nie używałem bo miałem otarcia - dopiero pewien szewc mi doradził że należy dodać podpiętkę- zadziałało ale nikt- również producent (mimo pytań) nie potrafił mi tego wcześniej doradzić. Tak "postarzanego" produktu w ciągu kilku lat się nie spodziewałem- Jescze 2 lata temu powiedziałbym że nigdy nie kupie innych butów trekingowych niż Chiruca a teraz powiem NIGDY WIECEJ CHIRUCA.
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-07-02, 16:20   

Kurde, jak mnie to denerwuje, moje Salomon XA Pro 3D, najdrosze buty, które kupiłem, typowo w góry zakładam sobie np. dziś do lasu i czuje z automatu jak mnie obcierają. One są wzmacniane plastikiem wokół i jak przetarłem tył, to teraz trze o plastik. Normalnie myślę czy nie kupić nowych butów, czy może z tymi coś jeszcze pokombinować.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-07-02, 19:13   

Coldman napisał/a:
Kurde, jak mnie to denerwuje, moje Salomon XA Pro 3D, najdrosze buty, które kupiłem, typowo w góry zakładam sobie np. dziś do lasu i czuje z automatu jak mnie obcierają. One są wzmacniane plastikiem wokół i jak przetarłem tył, to teraz trze o plastik. Normalnie myślę czy nie kupić nowych butów, czy może z tymi coś jeszcze pokombinować.


Zajdzie do szewca niech Ci wklei skórkę i będzie git :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2022-07-02, 19:17   

Tak. Tak samo miałem z zimowymi Scarpami po ośmiu latach używania. Po wklejeniu bardzo miękiej wkładki kolejne dwa lata używania. Kwota za usługę i materiał 40 zł.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-07-02, 20:08   

Coldman napisał/a:
Normalnie myślę czy nie kupić nowych butów, czy może z tymi coś jeszcze pokombinować.


Szewc pomoże albo i nie pomoże. Mnie nie pomógł ze Scarpami, kase utopiłem tylko u szewca i do dziś buty leżą w kącie.
Kup w Decathlonie za 140 (czy coś koło tego) na dziale myśliwskim, zielone.
Wygodne, tanie, cioram je w terenie intensywnie i bardzo często, i wytrzymują już parę lat.
Różnicy w wygodzie chodzenia względem drogich, markowych, które miewałem nie widzę.
A tanie są, więc nawet jak się rozpadną szybciej, to mała strata :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-07-02, 21:39   

Piotrek napisał/a:
Coldman napisał/a:
Normalnie myślę czy nie kupić nowych butów, czy może z tymi coś jeszcze pokombinować.


Szewc pomoże albo i nie pomoże. Mnie nie pomógł ze Scarpami, kase utopiłem tylko u szewca i do dziś buty leżą w kącie.
Kup w Decathlonie za 140 (czy coś koło tego) na dziale myśliwskim, zielone.
Wygodne, tanie, cioram je w terenie intensywnie i bardzo często, i wytrzymują już parę lat.
Różnicy w wygodzie chodzenia względem drogich, markowych, które miewałem nie widzę.
A tanie są, więc nawet jak się rozpadną szybciej, to mała strata :)


Mój brat używa butów z działu myśliwskiego, ma te droższe i zajechać i nie może :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-07-02, 22:05   

Ja się po prostu z markowych, drogich butów wyleczyłem, bo tylko raz mi się trafiło dobrze, a tak to albo się rozwalały szybko, albo od uja nie wygodne i kupa kasy szła w piach. A te Decathlonowe o których mówiłem to całkiem spoko buty są, wygodne, dość trwałe (a użytkuje intensywnie) i nawet jakby się miały rozklekotać po roku, to strata finansowa mała.
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-07-03, 15:39   

Do szewca zaniosę, zawsze but się przyda choćby na krótkie wyjścia w teren. Cud, że w moim mieście jest szewc :D
Co do butów, moje pierwsze buty to były najtańsze górskie z Decathlonu, co one przeżyły, godne polecenia. Jednak moje salomony, są bardziej komfortowe, lekkie, dobrze oddychają, dobra amortyzacja, tylko wiązanie słabe. Sznurówki są lepsze, lepiej trzymają stopę. Jak szewc szybko się wyrobi to wytestuje, w razie czego kupię jakieś nowe w cenie ok. 350zl.


Edit: Mój wuja jest rymarzem i zrobi mi to za fre
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2022-07-03, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-07-03, 20:07   

Coldman napisał/a:
Do szewca zaniosę, zawsze but się przyda choćby na krótkie wyjścia w teren. Cud, że w moim mieście jest szewc :D
Co do butów, moje pierwsze buty to były najtańsze górskie z Decathlonu, co one przeżyły, godne polecenia. Jednak moje salomony, są bardziej komfortowe, lekkie, dobrze oddychają, dobra amortyzacja, tylko wiązanie słabe. Sznurówki są lepsze, lepiej trzymają stopę. Jak szewc szybko się wyrobi to wytestuje, w razie czego kupię jakieś nowe w cenie ok. 350zl.


Edit: Mój wuja jest rymarzem i zrobi mi to za fre


Spoko, rozumiem że nie wiedziałeś, że masz takiego fachowca w rodzince :lol
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-07-06, 09:04   

Buty elegancko zrobione, tylko wiadomo, skóra wszyta, ale poduszek nie ma, do lekkich wyjść wystarczy, ale na moje maratony raczej nie. Jak coś znajdę ciekawego to sobie kupię nowe. Oczywiście szukam butów niskich, bez membrany, sznurowane.

Dobromil te Scarpy Mojito widzę są spoko. Jak się zamsz zachowuje po latach? Dobrze oddychają?
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2022-07-06, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2022-07-06, 10:00   

Pierwsze miałem dziewięć lat. Z mojej winy ( nie wysuszyłem po wrednym taplaniu i to parę razy ) popękały. Ale nowe teraz ok - chodzę w nich non - stop od 6 wycieczek.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-07-06, 15:39   

W Tatrach w nich chodzisz w wyższe rejony, bo one raczej do tego nie są stworzone?
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group