Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Biwak w górach.

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-07-11, 18:47   

Nie udawaj, żeś taki kapeć, że z nami nie pójdziesz? Skoro ja, pantofel, nad pantofele (większy ode mnie jest Adrian, Sokół ale cicho, żeby się nie dowiedzieli ;) ) dostaję pozwolenie od żony, to Ty też chyba możesz?
Chyba, że zawsze musisz z Gosią chodzić w góry? :zso

;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2023-07-11, 18:52   

Przecież chodzę sam w góry.
Ale zostawiać żonę na noc samą... jakoś tak smutno.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-07-11, 18:57   

Wiem - żartuję.
Czyli nie pantofel a żonicycek :P
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9391
Wysłany: 2023-07-11, 19:48   

Dobry.

To był ciężki weekend …

Nawet nie przypuszczałem, że tak bardzo dostanę w dupe podczas tak krótkiej trasy !

Tak to jest z tymi etapami, zanim wszystko dojdzie do skutku czasem mija sporo czasu, nie pamiętam kiedy pierwszy raz poruszyliśmy temat wspólnego wyjazdu, ale dawno ;)
Swój duży plecak sprzedałem już dawno, bo uznałem że już się nie przyda, myliłem się.
Całe szczęście został duży plecak Izy, porzyczam więc plecak od żony :D
Przygotowanie sprzętu, pakowanie i zdziwiona mina że w dużym plecaku nagle brakuje miejsca !?
Nie wiem ile ważył dokładnie mój plecak, ale pewnie pomiędzy 12-15 kg.
Dopiero jak zarzuci się to na grzbiet, w pełni można docenić ludzi którzy potrafią chodzić przez kilka dni z takimi plecakami, szacuneczek się należy - Buba, Pudel :)
Laynn wystartował, ja jeszcze siedzę w domu, wyjeżdżam dopiero po 9.00.
Koło 10.00 jestem pod PKP w Bielsku, czekam maksymalnie kwadrans i zjawia Wiktor, ładuje mandżur do auta i ruszamy w bój !
Przejeżdżamy przez Gaiki, całe zawalone autami, przy takiej pogodzie ruch na bank będzie spory …
Pod wiatą walimy po piwku i ruszamy ! Jedno wiemy, nigdzie nam się nie spieszy i tego się trzymamy :)
Kawałek asfaltem i wkraczamy w las, na szczęście bo troszkę grzeje :lol
W sumie całkiem szybko wychodzimy na pierwszą górkę, Jałowiec bo o nim mowa wita nas sporym ruchem i palącym słońcem w zenicie, schodzimy kawałek niżej w poszukiwaniu cienia, znajdujemy go na środku drogi, a co :D Jedyny możliwy problem to rozpędzony rowerzysta który zboczy ze szlaku ;)
A My siedzimy, nic się nie dzieje … jemy sobie gulasz z kubka, jakie to było dobre na głodno :)
Kolejne podejście w pełnym słońcu, wkraczamy na Czerniawe, z niej prosto na Beskidek, po drodze zaliczamy jeszcze drugi wierzchołek Czerniawy, ten wyższy, nie ma że boli, szczyty trzeba odhaczać ;)
























Na Beskidku Wiktor troszkę odpoczywa, ładuje baterie, kontroluje cukier, a to nie łatwe wbrew pozorom, jest dobrze a za chwilę pompa daje znak że coś się dzieje … Trzeba się cieszyć, że człowiek jest zdrowy i omijają go poważniejsze dolegliwości.
Beskidek to fajny kopiec z fajnym widokiem i fajnymi wysokimi trawami, ma swój klimat.
Po chwili robimy zamianę, ja trochę leżakuję a Laynn idzie pstrykać foty, równowaga musi być ;)
Ostatnie zejście, na przełęcz Klekociny idzie się dobrze, bo lasem i w dół :D
Tankujemy wodę u miłej pani i nie mając wyboru ruszamy ! Ruszamy bez dużego entuzjazmu, bo wiemy co nas czeka.
Ciągnie się, ale idziemy, pot kapie z twarzy, szczypie w oczy …
No kurwa gdzie ten jeb..y strumyk !? Przykląłem po nosem i chwilę później jest i on, mały ciurek wody, ale dający ogromną ulgę, można się obmyć i ochłodzić.
Resztką sił wpadamy na Halę Kamińskiego, słońce już zaczyna mieć ciepłe barwy, trochę się nam zeszło z dotarciem tutaj, ale trzymaliśmy się wcześniejszych ustaleń, że nam się nie spieszy, chwilę później jesteśmy pod szałasem.






















Fajne miejsce, tylko gdzie tu rozłożyć dwa namioty, skoro równego terenu nie ma nawet na jeden :lol
Rozbijamy domki i bierzemy się za ognisko, bo w brzuszkach już pusto, a kiełbacha czeka, żeby skwierczeć radośnie nad ogniem :D
Siedzimy sobie smażąc kiełbaskę i popijając ciepłą herbatę, a dookoła nas wszystko zmieniało kolory, światło gaśnie żeby za chwilę znowu się odpalić i podświetlić wierzchołek Królowej.
Resztki promieni słonecznych jeszcze przebijały się przez wierzchołki choinek, żeby w końcu zgasnąć na dobre.
Zostało już tylko pomarańczowe światło ognia, ten klimat, cisza …
Ale o spaniu nie ma mowy, taką sytuację trzeba wykorzystać i porobić jakieś zdjęcia !
Tak nas zabawa wciągnęła, że kładliśmy się spać o północy, a o 4.00 rano mieliśmy wstać na wschód :lol
Trzeba być twardym, nie miętkim ;)
























Budzik złowieszczo wyje, przecież dopiero co zasnąłem, o matko !
Wychylam łeb przez drzwi namiotu i … jest dobrze, są kolorki o które pyta Wiktor, jak są to idziemy, kawa obowiązkowo, szczególnie o takiej godzinie.
Jak ja lubię pić kawę w górach, bardzo lubię :)
Wschód w sumie szybki i bez wodotrysków, Wiktor idzie dalej w kimono, a ja robię drugą kawę i adminuje ;) trzeba rozstrzygnąć konkurs na relację !





















Koło godziny 8.00 jesteśmy spakowani i gotowi na powrót do cywilizacji.
Przy strumyku obowiązkowy postój na małe mycie i uzupełnianie wody …
W zasadzie powrót robimy na raz, bez ceregieli, po prostu jeb i zrobione :D
Pakujemy graty do auta i lecimy do potoka umyć się i orzeźwić, bo niedziele była równie gorąca co sobota, na szczęście ogarnęliśmy się szybko i byliśmy przy aucie zanim dzień zrobił się naprawdę gorący.
Po drodze wypatrujemy sklepu, żeby wypić pożegnalne piwko, trochę nie wyszło, bo bez alkoholu i zimne była tylko Cola :lol
Przed 12.00 jesteśmy w Bielsku, żegnamy się do następnego i ruszamy każdy w swoją stronę.

















Dzięki za udany wypad, było super ! Nasz wypad zachęcił mnie do dalszych działań w tym kierunku, może nawet żona da się namówić :D

I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-07-11, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2023-07-11, 20:06   

Chyba nie kłamiecie bo relacje mniej więcej zgodne ;)
Fajny wschodzik.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-07-11, 20:48   

sprocket73 napisał/a:
nie kłamiecie bo relacje mniej więcej zgodne

Trzymamy się jednej wersji :D

Ależ ja mam miny - mówiłem, że Ci matryca pęknie! :D

Adrian napisał/a:
Nawet nie przypuszczałem, że tak bardzo dostanę w dupe podczas tak krótkiej trasy

Upał dużo dał nam popalić. No i brak przyzwyczajenia ;)

Fajne te zdjęcia! :)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2023-07-11, 21:15   

Powiem Wam chłopaki, świetna sprawa i moje klimaty :lol
A do tego świetnie się czytało i oglądało.
Dajcie czasami znać, jak gdzieś jedziecie na taki np. biwak, bo ostatnio mało tutaj tej integracji.
A szkoda.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9391
Wysłany: 2023-07-11, 21:17   

Cytat:
Chyba nie kłamiecie bo relacje mniej więcej zgodne ;)
Fajny wschodzik.


Najważniejsze to ustalić jedną wersję 😉


Cytat:
Fajny wschodzik


Całkiem sympatyczny.



Cytat:
Fajne te zdjęcia! :)


Dzięki :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9391
Wysłany: 2023-07-11, 21:20   

maurycy napisał/a:
Powiem Wam chłopaki, świetna sprawa i moje klimaty :lol
A do tego świetnie się czytało i oglądało.
Dajcie czasami znać, jak gdzieś jedziecie na taki np. biwak, bo ostatnio mało tutaj tej integracji.
A szkoda.


Postaramy się poprawić :)

Dzięki.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-07-11, 21:33   

No piękną miejscówkę Panowie wybrali na biwak. Jak sie zdjęcia ogląda to widok na Babią robi wrażenie :-) . Monumentalnie się prezentuje.

Dobrze myślę, że to jest po odbiciu z H.Kamińskiego w lewo czarnym szlakiem?.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5846
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-07-11, 22:09   

Bardzo przyjemna eskapada i spora zrobiona trasa w taki upał ;) Duży szacunek dla was. To fakt, że wędrowanie po górach z plecakiem jak Buba, Pudel czy Wiolcia to coś innego niż jednodniówki, czy stacjonarne wakacje - ja już nie dałbym rady.
Dorzucę łyżkę dziegciu - dzień na wschód słońca wybraliście taki sobie, za ciepło i za suche powietrze.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-07-11, 22:38   

Piotrek, tak dokładnie :)

Cytat:
Dorzucę łyżkę dziegciu

Pełna zgoda. Fajny zachód pominięty, a wstaliśmy na kiepski wschód...ale biwak był super bo to głównie o to chodziło :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9391
Wysłany: 2023-07-12, 06:00   

Sebastian napisał/a:
Bardzo przyjemna eskapada i spora zrobiona trasa w taki upał ;) Duży szacunek dla was. To fakt, że wędrowanie po górach z plecakiem jak Buba, Pudel czy Wiolcia to coś innego niż jednodniówki, czy stacjonarne wakacje - ja już nie dałbym rady.
Dorzucę łyżkę dziegciu - dzień na wschód słońca wybraliście taki sobie, za ciepło i za suche powietrze.


Żeby iść na zachód musielibyśmy zostawić cały majdan i iść na Halę powyżej, a jednako trochę strach zostawić wszystko i iść, nigdy nie wiadomo ...
Ale następnym razem postaramy się dobrać miejsce lepiej pod tym kątem :)
Ciężki to kawałek chleba, takie łażenie :(
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2023-07-12, 07:49   

Sebastian napisał/a:
dzień na wschód słońca wybraliście taki sobie

czuć zazdrość ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-07-15, 15:31   

Pięknie zrealizowana, prawdziwie męska wyprawa. W dodatku okraszona bardzo fajnymi zdjęciami. Graty. Było to, co trzeba. Pot, męczeństwo, ognisko z kiełbasą, piwko.

Co do nocnych zdjęć, to teraz mi się przypomniało, że swego czasu też takie coś próbowaliśmy na Babiej Górze, z tego, co pamiętam, wyszedł nawet fiut. Tylko te zdjęcia się straciły z serwera, a z tej paczki, co tam była - dwóch się obraziło na forum, trzeci się nie pokazuje a czwarty zginął w górach. Więc chyba nie ma szans, żebym je przypomniał...
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group