Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Aparaty

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-01, 23:03   

Robert J napisał/a:
W tym modelu, o który pyta Tępy po zrobieniu zdjęcia na wyświetlaczu wygląda ono jakby było bardzo przepalone i nie pomaga żadne przyciemnienie wyświetlacza w ustawieniach. Widząc zbyt jasne zdjęcie na wyświetlaczu wprowadzamy korektę ekspozycji i potem zonk gdy oglądamy je na kopie. Tak wyczytałem w testach i opiniach.


No dobra, ale tak jak napisałem, każdy aparat jednak oszukuje pod tym względem i wg mnie to trzeba wyczuć, jak coś wygląda na tym ekranie, a jak potem mniej więcej będzie wyglądać na "moim" monitorze.

Robert J napisał/a:
Sądzisz, że Tępy będzie robić zdjęcia w RAWach ? Bo ja myślę jednak, że będzie pstrykać raczej w jpgach.


JPEG też idzie obrobić. :P Ale fakt to zależy od indywidualnych potrzeb. Tylko, że jak ktoś chce sobie cykać zdjęcia, to jednak liczy się efekt końcowy, a ten jak sam napisałeś jest bardzo dobry. :)

Robert J napisał/a:
Ogólnie aparat robi świetne zdjęcia.


Robert J napisał/a:
Jeżeli chodzi o test wydajności akumulatora to polega on na robieniu zdjęć 50% bez lampy i 50% z lampą, a nie ile aparat zrobi zdjęć w trybie live view.


Akurat Nikon ma swoje standardy z tego co gdzieś czytałem i ten test ich trochę inaczej wygląda (właśnie między innymi też z włączonym wyświetlaczem). Ale tu akurat chodziło mi o coś innego, o to, że jednak te testy miarodajne nie są, bo nawet biorąc pod uwagę to lampę, to np. ja, moim aparatem z lampą to nie robię nawet 1 % zdjęć. Chociaż faktycznie taki amator mając ustawiony tryb AUTO, będzie ich sporo z tą lampą robił. :P A wyświetlacz tak czy tak swoje zżera, więc lampy w swoim przypadku nie biorę pod uwagę. ;) Po prostu przypuszczam tylko, że może w trybie LIVE VIEW taki wynik bym może osiągnął. Kiedyś też zrobiłem sam sobie taki test w swoim starym FUJI i robiłem normalnie zdjęcia przez wyświetlacz w trybie AUTO, gdzie w większości przypadków tą lampę mi włączał automatycznie i tych zdjęć zrobiłem też coś około 300-400 więcej niż podawał producent. I jestem wręcz pewny, że w Nikonie wyjdzie mi tak samo i choćbym każde zdjęcie robił z lampą, to 400 ich zrobię bez problemu. Nie wiem więc jak producent robił ten test w takim razie, ale wynik jest i tak niemiarodajny. Dlatego nie chce mi się wierzyć w te małe ilości zdjęć na jednym naładowaniu. Chociaż te aparaty w sumie mają masę innych bajerów, niekiedy całkiem niepotrzebnych, a każda taka pierdołka z baterii potem ciągnie.

I nie że się czepiam. :P Tylko po prostu uważam, że nie są to tak istotne wady, z którymi nie dałoby się żyć, a może też się okazać całkiem coś innego po zakupie i akurat te niby wady wcale nie muszą przeszkadzać w użytkowaniu. Mój aparat też ma milion wad, ale jakoś mi to nie przeszkadza i jestem zadowolony z niego. :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5610
Wysłany: 2014-08-02, 18:41   

Tępy dyszel napisał/a:
Co sądzisz (i sądzicie) o tym kompakcie ?:
http://www.cyfrowe.pl/apa...CFY_ItAodiisA0A


To jest Canon - będziesz zadowolony :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 18:55   

sprocket73 napisał/a:
To jest Canon


To jest argument. ;)

A tak swoją drogą kiedyś MORF zrobił takie porównanie z lustrzanką właśnie Canona tylko G11 dużo starszy model i o wiele słabiej oceniony w testach niż ten G1 X, a był z niego dosyć zadowolony.

http://www.zakopaneforum....anka-vt1115.htm
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5610
Wysłany: 2014-08-02, 19:25   

Z serią G zapoznałem się jak miałem pierwszy kompakt A60 i kumpela kupiła sobie G3(używany) - to była przepaść. Jeszcze miałem w rękach G9, kiedy już miałem lustro 450D i G9 wypadał całkiem dobrze. A MORF po G11 kupił G1X i był bardzo zadowolony, a jak się tylko pojawił G2X to też od razu musiał go mieć ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 45
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2813
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-08-03, 16:06   

Robert J napisał/a:
Ogólnie aparat robi świetne zdjęcia.

I wszystko jasne.

Robert J napisał/a:
Ma beznadziejny wyświetlacz, który mnie by tylko denerwował. Ponoć zupełnie nie odwzorowuje tego co rejestruje matryca.

Panie, gdyby zdjęcia na wyświetlaczu mego Nikona, wyglądałyby tak samo w komputerze, to już dawno osiągnąłbym fotograficzny orgazm :P

Robert J napisał/a:
U mnie nie obyłoby się pewnie bez co najmniej dwóch zapasowych akumulatorów

Przy zakupie aparatu, zawsze kupuje zapasowy akumulator.
Czy dodatkowy zakup osłony przeciwsłonecznej na obiektyw, zagwarantuje, że chmury nie będą ,,przepalone" ?


Jest też następca tego modelu:
http://www.cyfrowe.pl/apa...CFbPJtAodujIAUA

Czym on się różni (poza ceną oczywiście) od ,,zwykłego" GX1, że jest ponad 1000 zł droższy :o-o ?
Ponad 3000 zł za kompakt ??? Normalnie :o-o
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2014-08-03, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5610
Wysłany: 2014-08-03, 18:37   

Przede wszystkim ma jaśniejszy obiektyw o lepszym zakresie F2.0-3.9 (24-120mm equiv.), a poprzednik F2.8-5.8 (28-112mm equiv.) oraz mniej upakowaną matrycę i nowszy procesor - co daje mniejsze szumy. A poza tym płacisz też za nowość i bycie "naj" ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-08-03, 21:05   

3,2 k za kompakt ? Kup sobie lepiej taką lustrzankę jak ma Witek. Taki sam koszt łącznie z jakimś kitowym obiektywem ;) Poza tym Witek ma rację. Aparacik odrobinę poprawiony. Jest mniej pokręteł, nie ma już wbudowanego wizjera oraz zupełnie nowy wyświetlacz. Znacznie lepszy od tego w poprzedniku.
Tępy dyszel napisał/a:
Czy dodatkowy zakup osłony przeciwsłonecznej na obiektyw, zagwarantuje, że chmury nie będą ,,przepalone" ?

Do tego stosuje się filtry. Osłona tutaj Ci nie pomoże niestety.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6126
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-16, 09:22   

Zamierzam nabyc nowy aparat bo ten co mam mi powoli szlag trafia. Zalezaloby mi na kilku rzeczach:
-jak najwiekszy zoom optyczny, nie mniejszy niz 30, a widzialam gdzies nawet 50 krotny
-obecnosc funkcji manualnych ustawien
-wymienna i jak najdluzej trzymajaca bateria (z mozliwoscia dokupienia zapasowych)
-mozliwie jak najmniejszy rozmiar

Czy cos byscie polecili?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5610
Wysłany: 2015-11-16, 10:00   

Canon PowerShot SX710
- małe wymiary i waga
- dodatkową baterię (dedykowany akumulator) dokupisz za 20 zł
- zoom 30x
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12265
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-11-16, 10:34   

Buba, sprawdź, czy można nakręcić pierścień do filtrów, ja mam sx30. średnio byłem zadowolony ze zdjęć, dopiero filtr poprawił moje samopoczucie, a nie do każdego kompaktu się da zamontować....
Profil Facebook
 
 
Wiesio 


Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2015-11-16, 12:29   

buba, PANASONIC robi dobre kompakty... ale nie są tanie

kompakty Panasonica
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-11-16, 12:54   

są tanie...
Model TZ70 był na liście 10 kompaktów, które wchodziły "w rachubę", ale chciałem kompakt z matrycą min. 1" (tu jest 1/2.3", czyli 5x mniejsza) i jaśniejszym obiektywem. Jeśli interesują cię suche parametry techniczne, to najlepiej szperać na dpreview.com -> Cameras -> Camera feature search. Wybierasz sobie tu model, zaś potem na skapiec.pl i szukasz najtańszego sklepu :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-16, 13:18   

buba napisał/a:
-jak najwiekszy zoom optyczny, nie mniejszy niz 30,
Jeśli chodzi o zoom to mogę polecić Nikona Coolpix P510 42 krotny zoom optyczny i cyfrowy ;) .
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-11-16, 13:36   

Tatrzański urwis napisał/a:
mogę polecić Nikona Coolpix P510 42 krotny zoom optyczny
Dostępny na alledrogo i tylko używany z lombardu. Podobne parametry ma P530, ale taszczyć pół kilo...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-11-16, 15:12   

buba napisał/a:
Zamierzam nabyc nowy aparat bo ten co mam mi powoli szlag trafia. Zalezaloby mi na kilku rzeczach:
-jak najwiekszy zoom optyczny, nie mniejszy niz 30, a widzialam gdzies nawet 50 krotny
-obecnosc funkcji manualnych ustawien
-wymienna i jak najdluzej trzymajaca bateria (z mozliwoscia dokupienia zapasowych)
-mozliwie jak najmniejszy rozmiar

Czy cos byscie polecili?


Po pierwsze nie patrz na to ile razy aparat ma zoom x30, x40, czy x50. To tylko chwyt marketingowy na który łapią się ludzie(podobnie jak na Mpx). Jeden aparat będzie mieć x40 inny x50, a i tak ten pierwszy będzie oferować większe zbliżenie ;) Najważniejszy jest i tak ekwiwalent dla małego obrazka :P

Przy dużym zoomie będzie problem z małymi rozmiarami. Wiadomo, im większy zoom tym większa jest optyka, a większa optyka swoje waży no i potrzebuje większej obudowy by ją upchać.

Jeżeli interesuje Ciebie wartość xileśtam to popatrz na Nikona P900. Osobiście nie mam najlepszego zdania o kompaktach Nikona(już to przerabiałem, ale może coś się zmieniło na lepsze przez te kilka lat). Problem w tym, że wagą i gabarytami ten model przewyższa niejedną lustrzankę ;)

https://www.youtube.com/watch?v=4I9qXuEXJkM

Popatrz raczej za canonem, panasonic lub sony.

Jak Ci się nie śpieszy to porozmawiamy na ten temat na początku grudnia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group