Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

29.10.2014 r. - Wielka Fatra czyli anielska sielanka :)

Autor Wiadomość
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-11-06, 19:21   

Pudelek napisał/a:
ale polemizowałbym z tym wypięknieniem


to tylko przykład, bo jednak fotografowie nie publikują zdjęć przed/ i po - ja się wyleczyłam z kompleksów troszkę :D

Pudelek napisał/a:
ale są pewne granice


tylko każdy ma inną granicę, wizję zdjęcia. Też nie lubię przesadnie edytowanych :)

ale chciałabym tak potrafić :P




_________________
https://www.facebook.com/groups/SlowackieGory/
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-11-06, 19:31   

Kapitan Bomba napisał/a:
Nazwa dwuwyrazowa. Ale zapomniałem jaka dokładnie



aaaahaaa :-o - nie, tylko tam gdzie napisane
_________________
https://www.facebook.com/groups/SlowackieGory/
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 20:05   

aniołek napisał/a:
lalynek , taki duży chłopczyk i wierzy w bajki

Nie wiesz, że faceci to duże dzieci? Patrz na cepra :D
co do zdjęć, to też uważam, że można podsycić itp (sam teraz obrabiam zdjęcia w rawach i czasem przesadzę) ale wycinanie obiektów, jak dla mnie ciut za dużo.
Ewentualnie w picassie nie raz ratowałem zdjęcia, poprzez pewne efekty.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-11-06, 20:55   

aniołek napisał/a:
ale chciałabym tak potrafić

no przecież jak byk widać, że to zdjęcie powyżej jest nienaturalne :) (wygląda jak sztucznie podkręcone przez picassę) tak samo jako niektórzy bawią się nasyceniami, hdr-ami i potem wychodzi taki cud, miód i często kicz :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-11-06, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 21:28   

Pudelek napisał/a:
aniołek napisał/a:
ale chciałabym tak potrafić

no przecież jak byk widać, że to zdjęcie powyżej jest nienaturalne (wygląda jak sztucznie podkręcone przez picassę) tak samo jako niektórzy bawią się nasyceniami, hdr-ami i potem wychodzi taki cud, miód i często kicz


Zarówno pierwsze jak i drugie zdjęcie nie wygląda naturalnie, bo takie blade niebo jak na drugim zdjęciu też w rzeczywistości nie występuję. ;) Ale mniejsza oto, to akurat wygląda trochę jak hdr... Ale jeśli o niebo i ogólnie o cienie i prześwietlenia chodzi, to polecam robić jednak te zdjęcia w rawach, potem za pomocą tylko dwóch suwaków mamy taki efekt, nie ingerując w ogóle w kolorystykę, nasycenie itp.

Tak wyglądał raw:


A tak wygląda zdjęcie, tylko po korekcie ekspozycji (1 suwaczek) i wyciągnięciu cieniów (drugi suwaczek) ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2014-11-06, 21:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-07, 09:48   

Miałeś ułatwione zadanie, bo nie musiałeś doklejać rzęs w photoshopie.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-07, 15:25   

W sumie właśnie to robię obrabiając rawy, to co omawiał Viz.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-07, 21:09   

Cytat:
Ale jeśli o niebo i ogólnie o cienie i prześwietlenia chodzi, to polecam robić jednak te zdjęcia w rawach, potem za pomocą tylko dwóch suwaków mamy taki efekt, nie ingerując w ogóle w kolorystykę, nasycenie itp

O, i to jest bardzo fajna sprawa. Często mnie irytuje, że niebo wypala choć w rzeczywistosci jest wszystko piękie i ładnie (inna spawa, że mam prościutki aparat i cykam na Auto :D ).
W jakim programie to robisz :?
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-11-07, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-08, 05:18   

Piotrek napisał/a:
W jakim programie to robisz

Ja mam program, który dostałem na płycie razem z kupnem aparatu, Pentaxa. (Pentax Digital...).
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 19:17   

Piotrek napisał/a:
W jakim programie to robisz ?


Ja to robię w Capture NX2 ale tylko z RAW'ów to tak wychodzi, z JPEG'ów ciężko by było coś takiego wyciągnąć, przynajmniej tak mi się wydaje. ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-12, 10:57   

Aha, to nawet nie szukam programu :rol (rawów nie robię, bo się nie da na moim aparacie). Szkoda trochę, bo czasem zdjęcie było by fajne gdyby nieba nie wypaliło.

Czasem w sytuacjach "trudnych" n.p. pochmurno, bawię ostrością i to zazwyczaj pomaga. Zdarza sie przecież, że jak ustawi się ostrość na niebo to przód wychodzi wręcz czarny lub na odwrót, gdy n.p. ostrość na las to znów niebo wypalone. W takiej sytuacji sprawdzam ostrość w różnych miejscach i widzę czy obraz jest dość znośny, takie wyważenie żeby i pierwszy plan był widoczny i dalszy (zazwyczaj niebo i góry na dalszym planie) też. Po ustaleniu tego punktu aparat przesuwam to wybranego kadru i cyk. Przeważnie to się sprawdza przy zdjęciach widoków (bo jak/coś ktoś jest tuż przede mną to może wyjść nie ostry).
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-11-12, 12:06   

Bo z RAW-ami to jest tak, ze w nich zapamiętywane są parametry każdego piksela osobno i wtedy za pomocą "suwaczków" można zmieniać każdy punkt.
Natomiast jpg ma inną budowę - w nim, dla zmniejszenia wielkości pliku określone jest ile jest obok siebie pikseli o identycznych parametrach (tj. kolorze) i wobec tego poszczególne piksele nie są obrabiane pojedynczo ale grupami. Np. całe niebo może mieć jednakowy kolor i wtedy jest definiowane przez kilka parametrów (kolor, parametry określające obszar) a nie przez 1500 pikseli z parametrami.
W takim układzie nigdy nie osiągnie się takiej dokładności i możliwości edycji tego nieba jak dla RAW-ów.

Mimo wszystko nie robię RAW-ów bo na mojej karcie mieści się ich 80, a jpg-ów ponad 400.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-12, 12:14   

Co do pojemności karty, to właśnie zbieram na większą. Choć 400 to ja pewnie rawów spokojnie zrobię.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-12, 14:26   

A to chcesz jakaś mega pojemną kartę? (pytam, bo mówisz o zbieraniu na kartę), 8 GB (co wydaje mi się znośną pojemnością) do małpki córki kupiłem za 38 zł. 32GB chodzą spokojnie poniżej 100 zł.
Ja mam do swojego aparatu 2 karty po 2GB, na każdej mieści się ok 700 zdjęc przy rozmiarze jaki mam ustawiony. W sumie na bieżąco zdjecia zrzucam z aparatu, trzymam na dysku i płytach więc te 2GB spokojnie starczają.
Ale przy RAWwach to pewnie by mi wlazły 3 zdjęcia na krzyż :D
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-11-12, 16:27   

Piotrek napisał/a:

Ale przy RAWwach to pewnie by mi wlazły 3 zdjęcia na krzyż :D


Około 80, bo ja też mam kartę 2 GB i w tym aparacie nie mogę mieć innej, bo ten aparat używa nietypowych kart.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group