Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Iść za ciosem

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-06-04, 19:39   Iść za ciosem

Tak jest, to nie żadna ściema, pojechałem znowu w góry. Tym razem jednak temat był głeboko przemyslany, zaplanowany nieco wcześniej i - co najważniejsze - wszystko wypaliło.

Tak, to będzie relacja z niespodzianką, bo już pierwsze zdjęcie z pewnością zaskoczy.

No ale powoli - nie odsłaniajmy wszystkiego od początku.

Wysiadamy z pojazdu kołowego około godziny 7,30 i ruszamy do góry. W trójkę. Mocna ta trójka, nie pierwsze to nasze wspólne wyjście, powiedziałbym, że dziś nie liczy się miejsce, a fakt, ze sie spotykamy.

Także przy pierwszej wiacie przypominamy sobie, że w górach można wszystko. Można być także poszukiwaczem pereł. No to niech będzie, z nim mogę łowić te perły zawsze.



A wiosna ma się dobrze, bardzo dobrze. Mocno soczysta ta zieleń jest. I podoba się nam, chociaż się wahaliśmy - jesteśmy tu wszyscy pierwszy raz.



Tu drugi z moich Towarzyszy. Też pewnie poznajecie...



a zieleń, to już chyba wspominałem, mocno się trzyma ...



Dobra, teraz konkrety. Wylądowaliśmy w Czechach i to jest słynne siodło pod Ostrym. Zrobiliśmy je taką bezszlakową wersją, bo szlakiem byłoby za krótko.
Miejsce jest bardzo fajne. A w ogóle to chciałbym coś dodać, ale to po zdjęciu, bo musi być porządek w relacji.



Pojechaliśmy tam, bo mi się przypomniała fajna relacja Adriana z jesieni. I że Basia Be wygrała w 1765 roku konkurs miesiąca z tym siodłem. To dlatego tam pojechaliśmy. Dla Was.



Fajne to drzewo było, anioł tam też był na hali z boku, ale tak grzało słońce, że nie mam foty. Zresztą mnie anioły, kapliczki i kościoły srednio kręcą...



Potem - nie ukrywam - kręciło nas coś zupełnie innego. Chata pod Ostrym. Mieliśmy nadzieję, że będzie otwarta. Szlak był całkiem przyjemny. Nie było podejść jak na Fatrze. To dobrze, wszak młodziki nie pojechały w te gówniane góry.... To znaczy Morawski zaskoczył nas mocno na plus! Chodzi ogólnie o góry, są gówniane, bo idzie się pod górę. A w sumie jak idziesz w dół, to tez boli...



Pewnie wspomniałem, że zieleń jest obłędna? Sprocketowa. A propos Sprocketa. Tak, wspominaliśmy Go. Że jakby był, na bank by nam, kurwa mać, kazał iść zobaczyć, co jest na szczycie Ostrego.
Jak ja się cieszyłem, że moge jednak tego nie sprawdzać...



Wkrótce osiągnęliśmy cel i okazało się, że chata jest otwarta. Wobec czego ...



Tam zeszło nam w ciul czasu, bo był zajebiście. A koledzy chyba posmutnieli, jak się okazało, że skończył się nam czas pobytu tam...
Mam takie wrażenie, ze moglibyśmy tam siedzieć do upadłego.... No ale jeden musiał jechać autem zaraz, drugi trochę potem, a trzeciemu było głupio samemu upaść. :o-o





Szóste prawo turysty brzmi: ile w siebie wlejesz, tyle musisz oddać.



Natomiast absolutnie nie było nam wstyd, bo w Czechach picie piwa jest zdrowe, polecane przez wszystkich i nawet wiewiórki chowają browary w dziuplach.



Jakoś tak dość szybko minął nam Kałużny, może dlatego, że nic tam się nie rzuciło w oczy.... To taki był chyba najnudniejszy odcinek, monotonny las... zero widoków... chociaz jesienią to pewnie będzie potencjał :)



Prawie przegapiliśmy też odbicie na Kozubową, na szczęście trzymałem rękę na pulsie.... Bo Laynn już sunął na Wielki Połom!



A tu znów przestało być nudno, a zaczęło być fajnie, z łąkami, widokami.... Naprawdę zaskoczył mnie ten Morawski, na plus. Nie urwał dupy w sensie 10 na 10, ale solidna siódemka była.



Wiktor widzi trawę bardziej zieloną, niż w Sosnowcu, więc musi ją focić!





Przerażeni perspektywą podejścia na Kozubową bunkrujemy się w chacie Kamienity - genialna miejscówka. Niektórzy piją piwsko, niektórzy kofolę, niektórzy żrą syr, frytki, a niektórzy tylko bułkę, bo ... aaaa to nie ja, kurwa mać, zamiawiałem! No chłopaki sobie zamówili osobno dania, ale dostali na jednym talerzu.... No to Laynn zeżarł wszystko, a Vision został z bułką. Ale obyło sie bez fochów. :haha

W sumie sie tak dogadali, ale do teraz się zastanawiam, czemu zamówili keczup, a nikt go nie zjadł.



Ja niestety musze kofolować. Szkoda, nie powiem, Radegast fajny jest...



A to my.



Pożarli, popili to idą dalej. Ale to juz nie te lata, co się robiło 50 km w żywieckim albo 42 w Wyspowym.
Tym bardziej, że otoczenie ładne. Toteż idziemy tempem emeryckim, zasapani, spoceni....







Jest Fatra, są Tatry, ale to znów nie te światło, nie ta widzialność.... Chociaz potencjał Kozubowej mnie powala. Pozytywnie. A Połom to dopiero musi być jazda.... Tam trzeba sie będzie wybrac następnym razem.



Z tyłu wyłazi nam Łysa Hora. Chłopaki pewnie mają więcej zdjęć, bo jak ona wyszła, to mnie dwa razy pogoniło w krzaki.



Laynna pogoniło już na Kozubowej, ale się załapał na ekskluzywny sracz. Ja miałem tylko krzaki, ale za to lepszy widok! Tylko, że ponoć ładna Czeszka była w bufecie. To nie wiem, kto miał lepiej....



W takich okolicznościach przyrody można nawet srać z przyjemnością.



Tak, wiem, pisałem, ze mnie kościoły nie kręcą, ale ten akurat jest jakiś taki bardzo fajny.



Dobra, jak Laynn srał to siedziałem z Vizem przed chatą na Kozubowej i gdzies tam latała lotnia, to próbowałem ją złapać, ale za daleko był....



To tyle w sumie z tej wycieczki, bośmy potem tylko złazili i nic sie nie działo, mam jeszcze zdjęcie bąka czy co to za ciulstwo latające, nie wiem...



I cygański kamper spod Kozubowej i tyle....



Dziękuję za uwagę, za wszelkie prześmiewcze komentarze i pozdrowienia

My tez Was kochamy
aaaaaaaa - hasło przewodnie wyjazdu - Każdy ma, kurwa, swoją Teresę.


Ogólnie to było zajebiście i mam wielką nadzieję na kontynuację eksploracji pasma,,,, tylko troszkę za dużo chat tam jest, co jest pewnym zagrożeniem :P
Ostatnio zmieniony przez sokół 2023-06-04, 20:04, w całości zmieniany 5 razy  
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-06-04, 20:24   

Faktycznie i skład i sama wycieczka zaskakujące ...

Morawsko -Śląski jest fajny, zawsze to mówię ;)

Fajnie że w końcu oprucz mnie i Mirka ktoś ruszył w to pasmo, trasa bardzo fajna, jesienią również.

Fajnie że nie zakończyłeś na jednej i idziesz dalej, poczułeś wiosnę ;)

To najprawdopodobniej jest fura od gości, którzy owce wypasają, ale nie jestem pewien.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-06-04, 20:32   

Zaskoczyło mnie, że...

1. mniej ludzi, nawet przy chacie kamienity
a może inaczej, jakos mi nie przeszkadzali

2. normalne ceny
piwo 50 koron to nie to samo co 15 zł

3. mniej ludzi, ogólnie, w rejonie

4. Nie ma śmieci w lesie, są wiaty z koszami i każdy tego pilnuje

5. Naprawdę fajne widoki - przestrzeń - Sedlo pod Ostrym z klimatem, ale Kozubowa wymiotła. Naprawdę teraz liczę na Wielki Połom, widziałem tam moooooooocn przerzedzone drzewa, to będzie zajebista miejscówka.

A tak całkiem szczerze, zainspirowaliśmy się Twoją jesienną relacją. Dzięki.
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-06-04, 22:51   

sokół napisał/a:
Tak, to będzie relacja z niespodzianką, bo już pierwsze zdjęcie z pewnością zaskoczy.

i dzisiejszy spokojny sen szlag trafił!

Cytat:
2. normalne ceny
piwo 50 koron to nie to samo co 15 zł

no nie, to 10 złotych ;) Ogólnie to jednak nie jest normalna cena, powinna być ciut niższa, jest, powiedzmy, na poziomie hotelowej restauracji. Czyli w sumie jak w Polsce, tylko, że w Polsce restauracje hotelowe mają wyższe ceny piwa :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2023-06-04, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-06-05, 08:10   

sokół napisał/a:
Mam takie wrażenie, ze moglibyśmy tam siedzieć do upadłego

Ze zdjęć to nie wynika :D

sokół napisał/a:
Wiktor widzi trawę bardziej zieloną

Tam było w ogóle zieleniej. Niesamowite te Czechy ;)

Trochę zdjęć ode mnie:




Gdzie oni gnają?




sokół napisał/a:
Sprocketa. Tak, wspominaliśmy Go. Że jakby był, na bank by nam, kurwa mać, kazał iść zobaczyć, co jest na szczycie Ostrego.

A moglibyśmy iść


sokół napisał/a:
ile w siebie wlejesz, tyle musisz oddać.

Temat przewodni ;)


 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-06-05, 08:26   

Skład faktycznie zaskakujący. Przebudzenie starej gwardii. Nic tylko się cieszyć :)
Fajnie, że wybraliście się w nowe dla Was tereny. Wiadomo jakim słowem można to opisać ;)
A w górach jest teraz pięknie! ZIELONO.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5836
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-05, 08:26   

Bardzo dobre pójście za ciosem. Dobrze dobrana trasa wycieczki, jak przystało na doświadczonego turystę, skład mocno zaskakiujący, ale też na plus. Sympatyczna wiosna. Czytało się miło, wielkie dzięki za szczegóły gastronomoczno-wydalnicze.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2023-06-05, 08:42   

Sebastian napisał/a:
Czytało się miło, wielkie dzięki za szczegóły gastronomoczno-wydalnicze.


Również dziękuję.

Jestem pewien, że tego typu opisy przyciągną na to Forum tłumy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-06-05, 09:03   

Dobromił napisał/a:


Jestem pewien, że tego typu opisy przyciągną na to Forum tłumy.


Wiesz, skoro po Twoich relacjach nikt się tu nie zjawił to pomyślałem sobie, że nic nie ryzykuję próbując innego sposobu :D
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2023-06-05, 10:59   

Z tego co pamiętam to fekalne tematy non - stop przemycasz w relacjach. I efekt taki sobie. No cóż ... Taką estetykę lubisz, Twój wybór. Jesteś w końcu jednym z forumowych artystów fotografii.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-06-05, 11:24   

Tobie to widać nic nigdy nie pasuje, nic, co nie wbija sie w Twoje kanony.

Nie pisze się relacji - źle. Pisze się - to też źle, bo nie taka, jak trzeba.

Nie zauważyłem też, żebym przemycał jakieś tematy. No ale skoro tak jest, to może faktycznie przejrzę swoje wpisy, może masz i rację.
Natomiast nie uważam, żeby to w jakiś sposób odstraszało ludzi, bądźmy poważni.



Co do forumowych artystów fotografii... widzę, że koniecznie chcesz mi dojebać, mości Kolego, tylko chyba za bardzo nie masz jak.
Więc może daj sobie spokój, bo nieśmiało przypomnę, że moim zdjęciom i mojemu artyzmowi, jak to ładnie nazwałeś, mocno daleko do Twojego.

Wszak nigdy jeszcze nie miałem wystawy swoich "prac" - może dlatego, że mam za słaby sprzęt i za słabe zdjęcia?

Nie mam zamiaru jednak się poddawać, ani tym bardziej spuszczać na ten fakt - ja sobie pstrykam zdjęcia, bo lubię, a nie dla poklasku - nie podoba Ci się, to nie oglądaj i nie komentuj.

Ps. zastanawiam się, przed kim te popisy odwalasz...
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-06-05, 11:34   

Przecież bez sensu są takie gadki. Niech ten co nigdy nie srał w krzakach pierwszy rzuci kamieniem. Stwierdzanie co można pisać w relacjach, a czego nie wolno.
Jesteście chłopaki jak PiS i PO... napędzacie się wzajemnie ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-06-05, 11:37   

Ja tej głupiej wojenki nie zacząłem - tylko odpowiadam na głupie zaczepki.

Mało tego - szukałem swoich relacji i nie znalazłem tam nic, co wskazywałoby, że "notorycznie się u mnie w relacjach przewija ten temat"

więc o co chodzi, drogi Dobromile? Masz do mnie problem - napisz wprost. Masz dfo mnie ewidentnie jakiś żal o coś... nie wiem, o co, o Cepra, że go już nie ma?
Może pogadamy na żywo - albo telefonicznie - zamiast szukac guza tutaj?
Ostatnio zmieniony przez sokół 2023-06-05, 12:27, w całości zmieniany 3 razy  
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2023-06-05, 12:45   

sokół napisał/a:
Tobie to widać nic nigdy nie pasuje, nic, co nie wbija sie w Twoje kanony.


sokół napisał/a:
Nie pisze się relacji - źle. Pisze się - to też źle, bo nie taka, jak trzeba.


Ponieważ posiadam własne zdanie i nie obawiam się go zaprezentować :) Bo chyba mogę, czyż nie ? ;)

sokół napisał/a:
Co do forumowych artystów fotografii... widzę, że koniecznie chcesz mi dojebać, mości Kolego, tylko chyba za bardzo nie masz jak.


Ależ skąd ! Po prostu pamiętam wiele postów w wykonaniu Twoim, fasoli, Wiktora, Witolda, Adrian i Seba gdzie padały fachowe słowa, zachwyty nad kolorami, słońcem, stylem, sprzętem, itd. Mało o turystyce, dużo o fotografii. No i trudno nie patrzeć na was inaczej niż na Artystów Fotografii.

sokół napisał/a:
Więc może daj sobie spokój, bo nieśmiało przypomnę, że moim zdjęciom i mojemu artyzmowi, jak to ładnie nazwałeś, mocno daleko do Twojego.


Daj sobie spokój. Ja akurat ni razu nie poczuwałem się do roli forumowego artysty.

sokół napisał/a:
Wszak nigdy jeszcze nie miałem wystawy swoich "prac" - może dlatego, że mam za słaby sprzęt i za słabe zdjęcia?


Nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego nie miałeś swojej wystawy. Może dlatego, że nie próbowałeś takiej zrobić ?

sokół napisał/a:
Nie mam zamiaru jednak się poddawać, ani tym bardziej spuszczać na ten fakt - ja sobie pstrykam zdjęcia, bo lubię, a nie dla poklasku - nie podoba Ci się, to nie oglądaj i nie komentuj.


Ależ mi się efekty końcowe Waszej działalności czasami podobają. Czasami nie. Mam własne zdanie i nie obawiam się go użyć. Smoka nie mam więc go nie używam.

sokół napisał/a:
Ps. zastanawiam się, przed kim te popisy odwalasz...


Wchodzisz w buty buby - szpiegostwo, układy, TWA, 1984 rok w obecnym roku.

sprocket73 napisał/a:
Niech ten co nigdy nie srał w krzakach pierwszy rzuci kamieniem.


Jak pójdziemy na pewny pozaszlak w TWS to Ci wskażę miejsce jednego z takich dramatów :) Ale Ci go wskażę na żywo. Nie opiszę tego w relacji.

sprocket73 napisał/a:
Stwierdzanie co można pisać w relacjach, a czego nie wolno.


A ktoś taką listę zrobił ? Bo np ja to tylko stwierdzam, że sam bym o czymś takim nie napisał. Jak ktoś czuje taką potrzebę to niech pisze, i niech potem się nie dziwi i nie rozdziera szat wierzchnich, że ktoś to komentuje. Ssssszzzzzz ...

sokół napisał/a:
Ja tej głupiej wojenki nie zacząłem - tylko odpowiadam na głupie zaczepki.


A gdzie tu widzisz wojenkę ? Ja tylko widzę spokojne odpowiedzi Seba, Sprocketa i moją.

sokół napisał/a:
Mało tego - szukałem swoich relacji i nie znalazłem tam nic, co wskazywałoby, że "notorycznie się u mnie w relacjach przewija ten temat"


A ja np pamiętam jak opisałeś kolegę co stale miał ... pewien problem.

sokół napisał/a:
Masz do mnie problem


Cos Ty taki zaczepny ? Relacje są po to żeby w nich dyskutować. Interesuje mnie życie forum, zachowanie osób na nim, Ścieranie się postaw ludzkich, walka jednego zdania z drugim, a nawet z piątym.

sokół napisał/a:
o Cepra, że go już nie ma?


W rzeczy samej - pomyłka :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-06-05, 13:20   

Dobromił napisał/a:
wskażę miejsce jednego z takich dramatów
Ale tylko pod warunkiem, że to rozgrywało się dawno temu. W tym wypadku świeżość nie jest pożądana ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group