Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2022.07.03: Czupel i Magurka Wilkowicka (Beskid Mały)

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-07-31, 12:12   2022.07.03: Czupel i Magurka Wilkowicka (Beskid Mały)

Trasa: Tresna Zapora (325) - Czernichów Urząd Gminy (315) - Czupel (930) - Magurka Wilkowicka (909) - rozstaje pod Sokołówką (814) - Łysa przełęcz (570) - Bielsko Biała Leszczyny (360)

Maksymalne przewyższenie: 615 m
Suma wzniesień: ok. 730 m
Dystans: 15,0 km
Całkowity czas wycieczki: 4 h.

Mapka trasy:


Źródło:
https://en.mapy.cz/zaklad...=49.8022514&z=8

Krótka, półdniowa wycieczka po terenie dobrze znanym ale w innej kombinacji szlakowej. Wejście na Czupel dosyć krótkim wariantem, przez co szlak niebieskie mogę uznać za dosyć mozolny.
Zapora w Tresnej - zaczyna się obiecująco.



Nad Czernichowem w ostrym słońcu m. in. grzbiet Żaru, Kiczera, Jaworzyna i Kościelec.





Upał, wilgoć, powietrze ,,mamlate" tj. przejrzystość słaba ale coś tam widać. Np. otoczenie Kotliny Żywieckiej z okolic Suchego Wierchu.



Nie wiem jakim cudem ale na Czupel dochodzę w 1 h. 15 min. od wyjścia z Tresnej, tj. o godzinę szybciej niż wynikało to z mapy i szlakowskazu - pewnie ,,oboje" błądzą. I co równie dziwne, jestem sam. Niestety młodnik na Czuplu podrósł już na tyle, że z widoków ,,nici"



Tu też raczej pustawo - Magurka Wilkowicka ze schroniskiem. Sympatyczny obiekt.



Wiem, była już relacja z tegorocznej Magurki Wilkowickiej ale...co z tego....Widoki nadal ,,mamlate" choć już owa ,,mamlatość" nieco mniejsza.

Kotlina Żywiecka, Skrzyczne i pasmo Baraniogórskie. Beskid Żywiecki tylko w mglistym zarysie.



Magura i Klimczok.



Zejście do Bielska-Białej w stylu lekko pojebanym ;) tj. trawersując Rogacza do Łysej Przełęczy - w tych miejscach nie byłem nigdy a warto. Choćby dla oryginalnego ujęcia na Bielsko - Białą czy Łysą Górą (po lewej).



Łysa Przełęcz - nie spodziewałem się niczego ciekawego po tym miejscu. Niesłusznie. Do tego trafiło się sensowne światło (słońce za plecami) co potwierdzają Sokołówka i Gaiki od nietypowej strony ;)





W końcu pokazuje się Skrzyczne (z lewej) bez chmur. Magura, Klimczok i Szyndzielnia też występuje.



Jak powszechnie wiadomo, nazwa Czupel jest bardzo rzadko spotykana w Beskidach. Wobec tego macie tu....Czupla ale nie tego na którym byłem ale tego znad Straconki.



Droga ekspresowa S1 z nieznanej mi wcześniej perspektywy.



Trochę niedosytu pozostało, spodziewałem się jednak dużo lepszej przejrzystości powietrza. Za dobrze nie wyszło ale źle też nie, także wypad na plus :D

Składam kondolencje wszystkim, którzy przeczytali tą relację.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9361

Wysłany: 2022-07-31, 12:29   

Ostatnio Mały mocno eksplorowany ...
Co dalej ?
I z jakiego powodu te kondolencje?
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-07-31, 12:38   

Po tej dacie były kolejne wycieczki ale dwóch na pewno nie opiszę i nie pokażę. B.Mały eksplorowany bo w miarę łatwy dojazd komunikacją zbiorową. Kondolencje za przeczytanie, bo ja siebie samego nie jestem w stanie czytać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime