Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2017 by gar

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8293
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-25, 23:15   

No to ja też byłem 10-tego, ale na nartach w Czechach. Wtorek bodajże, a w niedzielę zamykali.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-27, 07:02   

Urozmaicony rok. Pracę domyślam sie ze masz mobilną, co docenić trzeba :) . Też w terenie z pracy bywam więc to duży plus.
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 835
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2021-01-27, 11:43   

Pudelek napisał/a:
No to ja też byłem 10-tego, ale na nartach w Czechach. Wtorek bodajże, a w niedzielę zamykali.

To Ty byłeś prawie na limicie. Ważne, że się udało.
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 835
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2021-01-27, 11:44   

Piotrek napisał/a:
Urozmaicony rok. Pracę domyślam sie ze masz mobilną, co docenić trzeba :) . Też w terenie z pracy bywam więc to duży plus.

Pilot wycieczek (przy okazji współwłaściciel niewielkiego biura podróży). Jest okazja do podróżowania choć w minionym roku solidnie ograniczona.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-27, 14:16   

Ciekawa praca. Szanuję, bo sam nie wiem, czy bym potrafił :ok
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-01-27, 16:25   

To nieźle zarabiasz. Licząc napiwek średnio 50€ na łebka * autobus 40 turystów = 2.000 €.
Oczywiście do podziału z kierowcą po połowie (fifty-fifty), to tysiak eurasków za jeden wypad.
W miesiącu 4 tygodnie, więc wymnażamy jałmużnę razy 4 i wchodzi bokiem 4.000 €/m-c.
Oczywiście należy doliczyć all inclusive i zwiedzanie za free. To poza pensją. Tylko znaleźć chętnych. :mys5
Może i prowizja od sklepu czy restauracji, gdzie przyprowadzi się turystów = malutki dodatek.

Twardy kawałek chleba. Wiem, bo proponowałem weekendowy zlocik fundując nocleg (SSM w Żywcu), ognicho, kiełbaski, piwo i tradycyjnie pałki, zaś chętnym po drodze transport wte i wewte (max. 4 osoby). Gratisowa oferta nie spotkała się z odzewem. Może gdybym oferował jeszcze napiwki po 50€... :mys5
Trafiłem na silny opór ze Ślůnska. Tego Gůrnego. A może ręka boska ochroniła forumowiczów przed rozpustą... :ryb

Szymborska napisała: nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy... :-/
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-01-27, 19:02   

Góry i podróże do dla mnie hobby i odskocznia od codzienności i pracy. Zastanawiam się, jak to jest, gdy łączy się te dwie rzeczy...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-27, 20:39   

Myślę, że dość wygodnie i przyjemnie, i dające dużo możliwości. O ile oczywiście nie ma to związku ze stresem czy jakimiś kłopotami z tym związanymi, bo wtedy każde miejsce może zbrzydnąć, w związku z nastrojem człowieka. Wtedy zamiast uciec od problemów w teren on sam staje się skojarzeniem problemu.
Tak to sobie wyobrażam ..... :rol
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-01-27, 20:41   

Piotrek napisał/a:
Myślę, że dość wygodnie i przyjemnie, i dające dużo możliwości. O ile oczywiście nie ma to związku ze stresem czy jakimiś kłopotami z tym związanymi, bo wtedy każde miejsce może zbrzydnąć, w związku z nastrojem człowieka. Wtedy zamiast uciec od problemów w teren on sam staje się skojarzeniem problemu.
Tak to sobie wyobrażam ..... :rol

W sumie Ty masz podobną sytuację i wydaje mi się, że Ci z tym dobrze :) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-27, 20:45   

Nie zawsze. Ale w ogólnym rozrachunku wychodzi trochę na plus ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-01-27, 21:02   

Piotrek napisał/a:
Nie zawsze. Ale w ogólnym rozrachunku wychodzi trochę na plus ;)

Tylko "trochę"?
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 835
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2021-01-27, 21:14   

Wiolcia napisał/a:
Góry i podróże do dla mnie hobby i odskocznia od codzienności i pracy. Zastanawiam się, jak to jest, gdy łączy się te dwie rzeczy...

Bardzo fajnie. Czasem męcząco, bywa nerwowo, bo nie na wszystko człowiek ma wpływ, ale nie ma pracy bez problemów.
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 835
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2021-01-27, 21:17   

Piotrek napisał/a:
Myślę, że dość wygodnie i przyjemnie, i dające dużo możliwości. O ile oczywiście nie ma to związku ze stresem czy jakimiś kłopotami z tym związanymi, bo wtedy każde miejsce może zbrzydnąć, w związku z nastrojem człowieka. Wtedy zamiast uciec od problemów w teren on sam staje się skojarzeniem problemu.
Tak to sobie wyobrażam ..... :rol

Gdy jestem zmęczony prowadzeniem wyjazdów (a zdarza się - szczególnie gdy sezon jest długi i męczący) i mam taką możliwość to kilka dni staram się spędzić w domu, a potem zaczynam podróżować samotnie, w gronie rodzinnym lub przyjaciół i znajomych i ... wszystko wraca do normy. Akumulatory naładowane i można ruszać dalej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-28, 19:45   

Wiolcia napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Nie zawsze. Ale w ogólnym rozrachunku wychodzi trochę na plus ;)

Tylko "trochę"?

W brew pozorom, to nie jest chodzenie bez celu czy leżenie na łące, jak sobie można pomyśleć. A i biurokracji nie brakuje :rol
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-01-28, 19:51   

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Nie zawsze. Ale w ogólnym rozrachunku wychodzi trochę na plus ;)

Tylko "trochę"?

W brew pozorom, to nie jest chodzenie bez celu czy leżenie na łące, jak sobie można pomyśleć. A i biurokracji nie brakuje :rol

Wcale tak nie myślę. Ja właśnie sądzę, że mogłoby mnie to męczyć, bo nie lubię przymusu w kwestiach, które mają być dla mnie przyjemnością. A praca kojarzy się z przymusem i pewnymi ograniczeniami. A wolność daje to, co poza nią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group