Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zmiany w Błędnych Skałach

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-06-22, 20:56   Zmiany w Błędnych Skałach

Kolega tam ostatnio był i wszystko opisał na swoim blogu.

Spełnia się najczarniejsza wizja Buby. A pfe

http://www.dygala.pl/auto...ruchomych-brak/
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2015-06-23, 08:22   

Plac i ścieżki wyłożone są płytami z piaskowca, czyli z materiału jak najbardziej na miejscu.
Takie zagospodarowanie Błędnych Skał zupełnie mnie nie dziwi, bo od dawna jest to miejsce dla niedzielnego turysty.
Ci co szukają ciszy i samotności na szlaku mają w Górach Stołowych dość miejsca i nie muszą chodzić do Błędnych Skał lub na Szczeliniec.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-06-23, 13:52   

Mi się to mimo wszystko zupełnie nie podoba.

Jeszcze jeden przykład "udostępniania gór" bankomat przy drodze do Morskiego Oka

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=28021
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-06-23, 14:27   

no tak, bo droga do Morskiego Oka do tej pory uchodziła za ostoję spokoju i wolną od komercji...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-23, 15:52   

Jeżeli to usprawnianie zakończy się na Błędnych to ok, niech jest, będzie bezpieczniej-dla parku :-) (bo teraz na PN i PK padł strach po wypadkach w Ojcowskim PN czy w jaskini na Jurze), miejsce to i tak oblegane, autokarowo-wycieczkowe to niech jest. Ale gdyby się takie usprawnianie miało rozlać na cały park to byłby żal :rol
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-06-30, 10:38   

To na Blednych Skalach nie bedzie bankomatu? skandal!!!!

włodarz napisał/a:
Takie zagospodarowanie Błędnych Skał zupełnie mnie nie dziwi, bo od dawna jest to miejsce dla niedzielnego turysty.
Ci co szukają ciszy i samotności na szlaku mają w Górach Stołowych dość miejsca i nie muszą chodzić do Błędnych Skał lub na Szczeliniec.


Piotrek. napisał/a:

Jeżeli to usprawnianie zakończy się na Błędnych to ok,


Gowno ma to do siebie ze lubi sie rozlewac.....
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-06-30, 10:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-30, 19:27   

No powiem Ci, że coraz bardziej jestem zniesmaczony rosnącą ilością wszelkiego rodzaju tablic informacyjnych itp. bajerów. Ok, ze 20-30 lat temu i wcześniej to jeszcze bym rozumiał, cel informacyjny ale teraz?. Przewodników po księgarniach od groma do wyboru, w internecie jest wszystko co trzeba i ludziska mogą sobie przed wyjazdem poczytać jak chcą-co pewnie robią, w każdej większej wsi jest punkt IT i dają informatory, mapy. A w górach na halach, na szczytach powinna być pustka, bez bajerów, bez tablic wszelakich bez krzyży.
A jak już jest takie arcie to niech stoją przy schroniskach.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-06-30, 20:07   

taaaa... w niektorych miejscach to juz lasu zza tablic nie widac... i to nawet nie sa tablice informacyjne na zasadzie przy zamku opis jego historii, tylko jakies pierdoly o zabkach czy co robi drwal w lesie... osobiscie to chyba juz z dwojga zlego wole zasmiecenie terenu np. puszkami po piwie- latwiej mozna wyzbierac...

tu np. Wzgorza Strzelinskie- obrosly tym gownem w kilkudzisieciu miejscach

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-06-30, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-06-30, 20:56   

buba napisał/a:

tu np. Wzgorza Strzelinskie- obrosly tym gownem w kilkudzisieciu miejscach



Ale co to ma za cel ?
Przecież tego nawet nikt nie przeczyta.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-06-30, 21:07   

Basia Z. napisał/a:
Ale co to ma za cel ?
Przecież tego nawet nikt nie przeczyta.
Były pieniądze do wydania, zaś znajomym "jak żyć?" ciągle mało. Prawdopodobnie każda tablica za bezcen po około 10.000 zł (to tylko 1/40 wiaty przystankowej w Kielcach). Ach ci urzędnicy i Lasy Państwowe, a kumulacja jeszcze gorsza (urzędnicy z Lasów Państwowych, tych z kierownictwa zamykałbym w pierdlu bez prawa do sądu!).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-06-30, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-06-30, 21:48   

Basia Z. napisał/a:
Przecież tego nawet nikt nie przeczyta.

Ja te tablice ze zdjęcia buby przeczytałem(te pod Gromnikiem również). Czasmi na takich tablicach informacyjnych jest napisanych wiele rzeczy, o których nie przeczytasz w internecie.

Ale fakt, czasami z ich stawianiem trochę przesadzają :lol
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-06-30, 22:00   

Robert J napisał/a:
Basia Z. napisał/a:
Przecież tego nawet nikt nie przeczyta.

Ja te tablice ze zdjęcia buby przeczytałem(te pod Gromnikiem również). Czasmi na takich tablicach informacyjnych jest napisanych wiele rzeczy, o których nie przeczytasz w internecie.

Ale fakt, czasami z ich stawianiem trochę przesadzają :lol


Ja też zwykle czytam, ale jedną czasem dwie tablice np. na punktach na ścieżce przyrodniczej, lub np. przed kościołami drewnianymi, które są na szlaku budownictwa drewnianego.
Zwykle jestem jedyna, bo nikt inny ich nie czyta (no jeszcze mój mąż też zawsze czyta).

Zgadzam się, że są tam informacje, których w Internecie się zwykle nie znajdzie.
Często robię też zdjęcia takich tablic.

A przecież nie tyle na raz - na to wszystkie trzeba by poświęcić z 40 minut.

Mnie na kursie przewodnickim uczyli, ze nadmiar informacji przekazywanych grupie jest szkodliwy, bo ludzie tego i tak nie zapamiętają. I tak samo wydaje mi się jest z tymi tablicami.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-06-30, 23:05   

Robert J napisał/a:
Czasmi na takich tablicach informacyjnych jest napisanych wiele rzeczy, o których nie przeczytasz w internecie.
Chyba taniej jest umieścić to w internecie i szansa na zapoznanie się z większą ilością turystów wzrasta. Denerwuje mnie, że lokalne PTTK lub informacja turystyczna (chyba nawet każda gmina zatrudnia osobę do promocji regionu) nie umieszcza na swych stronach internetowych informacji, w tym także nadleśnictwo Bełchatów o leśnych ścieżkach rowerowych przebiegających 200m od ich siedziby - żadnej mapy, tylko nędzna i trudna od odczytania tablica w lesie. Nawet na wydanej chyba w tym roku mapie-przewodniku rowerowym po powiecie bełchatowskim (skala 1:75000) ich nie ma. Obawiam się, że podobnie jest w większości kraju (tereny podgórskie mają dość dobrze oznaczone na mapach turystycznych)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-07-01, 06:28   

Problem jest ze szlakami.
Kiedyś "monopol" na malowanie szlaków miał PTTK, teraz maluje sobie kto chce, a głównie gminy (za pieniądze unijne).
PTTK szlaki utrzymywała i nadal utrzymuje, chociaż nie ma na to żadnych dotacji (lub bardzo mizerne), co jakieś 3-4 lata muszą być one odnowione, poprawione, bo farba złazi, jakieś drzewo mogło być wycięte.

Tymczasem gminy jak jakiś szlak pomalują i postawią tablice to zwykle uznają sprawę za załatwioną i potem go już nie odnawiają.
I przez to są takie szlaki-widma jak np. na Kamień nad Jaśliskami.

Osobno "swoje" szlaki znakują nadleśnictwa.

Są jeszcze parki narodowe, z których każdy stanowi państwo w państwie. One dbają o szlaki na swoim terenie, ale w jaki sposób - to można sobie zobaczyć na przykładzie Błędnych Skał, lub "schodów" na Tarnicę.

Nie jest to wszystko w żaden sposób uregulowane prawnie, więc kiedy szlak turystyczny od lat przechodzi przez prywatną działkę, to zdarza się, że właściciel działki zagrodzi drogę.

A twórcy map, jak np. wydawnictwo "Compass" muszą to wszystko jakoś ogarnąć, gdy tymczasem o części szlaków nie ma żadnej informacji, nawet o tym, że taki szlak istnieje.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2015-07-01, 06:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-07-01, 13:54   

Basia Z. napisał/a:
Zgadzam się, że są tam informacje, których w Internecie się zwykle nie znajdzie.
Często robię też zdjęcia takich tablic.

No ja właśnie robię zdjęcia takich tablic, a czytam dopiero w domu gdy mam więcej czasu. Dodatkowo jest to również ściąga podczas pisania np. relacji ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime