Forum FAQ Szukaj U¿ytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

Z³oto, s³onecznie i bezludnie-gorczañska sobota

Autor Wiadomo¶æ
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2018-10-15, 15:40   Z³oto, s³onecznie i bezludnie-gorczañska sobota

Rozpisywaæ siê nie bêdê. Wiadomo -pogoda by³a bezb³êdna, lato w ¶rodku jesieni. Sobota-dla mnie najlepszy czas, coby ¶mign±æ w góry.
W godzinach rannych, no raczej pó¼no rannych, bo mocno po dziewi±tej l±dujê w Rabce. Jaka¶ dro¿d¿ówka w ulubionej budzie, kilka oscypków od ga¼dzinki, któr± zawsze mo¿na spotkaæ przy fontannie i dalej przez park . Na pocz±tku ¿ó³tym szlakiem do le¶niczówki.Pó¼niej czarnym narciarskim przez las i mega cudne mieni±ce siê z³otem polany.

































Na hu¶tawce z widokami, do¶æ zamglonymi zreszt±, siadam na d³ugo. Dro¿d¿ówkê popijam Liptonem i delektujê siê cisz± oraz jesieni±, co to poszala³a w tym roku jak ma³o kiedy...






Potem ruszam na kolejn± polanê. Towarzyszy mi ³adny widok na Luboñ Wielki.













Mijam drug±, wy¿ej po³o¿on± polanê.











Bezszlakowo schodzê drog± przez las i po d³u¿szej chwili ukazuj± mi siê znaki ¿ó³te. Przecinam szlak i dalej idê po swojemu na kolejna widokow± polanê i wzniesienie, które podobno( tak twierdzi³o kilka miejscowych osób, które spotka³am, a mapa wskazywa³a co innego) jest Krzywoniem. ¯adnej tabliczki tam nie ma, jest za to bardzo ³adnie.





















Stamt±d wracam na ¿ó³ty szlak i schodzê lasem w dó³.Po drodze mijam ma³e ³adne polanki .












Szlak czê¶ciowo pokrywa siê ze ¶cie¿k± edukacyjn±, tote¿ mijam kilka jej przystanków.









Zatrzymujê siê jeszcze na krótki odpoczynek przy stolikach na parkingu i wracam na d³u¿szy relaks do parku.







Co¶ tam jeszcze przegryzam na szybko po drodze i id±c na dworzec busów robiê ostatnie fotki.





Wieczorem wracam do domu stwierdzaj±c,¿e by³o zajebi¶cie. :lol
_________________
"Wokó³ góry, góry i góry
I ca³e moje ¿ycie w górach..."
 
 
sokó³


Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2018-10-16, 01:47   

Krzywon mnie kusil ale w koñcu nie poszed³em. Ale Rabka jesienna piêkna jest.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2018-10-16, 05:52   

Widaæ jesieñ. I domów sporo widaæ.
Dalej nie widzê nic super w Gorcach :D
 
 
Iva 


Wiek: 41
Do³±czy³a: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Sk±d: ³ódzkie
Wys³any: 2018-10-16, 07:52   

Ale¿ ta jesieñ ma piêkne kolory!
_________________
"Kiedy ¶wiat siê od ciebie odwraca, ty te¿ musisz siê od niego odwróciæ."
 
 
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2018-10-16, 12:23   

laynn napisa³/a:
Widaæ jesieñ. I domów sporo widaæ.
Dalej nie widzê nic super w Gorcach :D


A co Tobie domy przeszkadzaj±?Wyjdziesz wy¿ej, to i domów nie bêdziesz ogl±daæ. Na dobr± sprawê, to w Tatrach ze szczytów reglowych te¿ domy widaæ ( no mo¿e oprócz Gêsiej Szyi). Gorce piêkne s± i tyle. :)
_________________
"Wokó³ góry, góry i góry
I ca³e moje ¿ycie w górach..."
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2013
Posty: 2931
Sk±d: Brzesko
Wys³any: 2018-10-16, 14:36   

Ja uwielbiam Gorce :D S± piêkne o ka¿dej porze roku! ;) Teraz mam ma³o okazji, ¿eby nasyciæ siê jesieni±, a weekend zapowiadaj± ju¿ gorszy niestety... Byle do lutego!
_________________
Jestem tu gdzie stojê, ale je¶li siê ruszê, to mogê siê zgubiæ.
 
 
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2018-10-16, 14:50   

nes_ska napisa³/a:
Ja uwielbiam Gorce :D S± piêkne o ka¿dej porze roku! ;) Teraz mam ma³o okazji, ¿eby nasyciæ siê jesieni±, a weekend zapowiadaj± ju¿ gorszy niestety... Byle do lutego!


Maj± w sobie co¶, czego nie potrafiê okre¶liæ. Mnie w ka¿dym razie urzek³y ju¿ lata temu.

No niestety chyba koniec z³otej polskiej jesieni. Weekend ma byæ gorszy, my¶la³am,¿e jeszcze gdzie¶ skoczê przy piêknej pogodzie,ale "nic nie mo¿e przecie¿ wiecznie trwaæ" i ciep³a s³oneczna pogoda tez musi siê kiedy¶ skoñczyæ, choæ w tym roku jesieñ nas rozpieszcza.

A dlaczego"byle do lutego"?
_________________
"Wokó³ góry, góry i góry
I ca³e moje ¿ycie w górach..."
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2018-10-16, 16:37   

Majka lubiê w górach stare chaty ogl±daæ. A nie betonowe kostko osiedla. Dotychczas tylko jedna relacja z Gorców mi siê podoba³a.
Ale mnie siê podoba co¶ innego. Np potok w Rabce ;)

Nie potrafiê zrozumieæ tego fenomenu tego pasma.
Ostatnio zmieniony przez laynn 2018-10-16, 16:50, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Do³±czy³: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wys³any: 2018-10-16, 16:57   

Panie Zagranicznik nie narzekaj, bo wiêkszo¶æ zdjêæ zawiera piêkn± jesieñ i panoramy gór.
A gdzie relacja z Jele¶nej i okolic? Mam wrzuciæ z rowerówki swe kapliczki i ko¶cio³y?

nes_ska napisa³/a:
Byle do lutego!
Ostatnio Pudel wybra³ pana w charakterystycznym kapeluszu na rajzê. ¯ycie to nie tylko przyjemno¶ci. :-(
Ness uczy i siê uczy, st±d brak czasu na forumowe ¿ycie. Ja siê uczê ca³e ¿ycie, za¶ efekty s± marne. :zol
_________________
Bo kto ma, temu bêdzie dodane, i nadmiar mieæ bêdzie; kto za¶ nie ma, temu zabior± równie¿ to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a bêdzie jeszcze lepiej.
 
 
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2018-10-16, 16:58   

laynn napisa³/a:
Dotychczas tylko jedna relacja z Gorców mi siê podoba³a.


Czy¿by? Twój wpis pod moj± relacj± z wycieczki w Gorce ( z Rzek na Kud³oñ) z 2015r:

"Przeczyta³em tytó³ - Gorce i mówiê sobie bleeee... Jednak ju¿ drugie zdjêcie mnie zachwyci³o.
Fajne widoki, ja mam skojarzenie trochê z S±deckim." :P

A potok w Rabce te¿ mi siê podoba, w ogóle ca³a Rabka jest piêkna- i park, i stary zabytkowy dworzec PKP, i teatr, ko¶ció³ drewniany, w którym jest muzeum Orkana.A szlaków piêknych, bez widoku domów te¿ jest sporo. :)
_________________
"Wokó³ góry, góry i góry
I ca³e moje ¿ycie w górach..."
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2018-10-16, 17:02   

No to pewnie to by³a ta relacja :) .
Ceper wrzucaj. Mo¿e bêd± fajne te kapliczki?
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2013
Posty: 2931
Sk±d: Brzesko
Wys³any: 2018-10-16, 17:20   

ceper napisa³/a:
A dlaczego"byle do lutego"?


Studia, projekty i inne pierdó³ki kradn± mi trochê mojego cennego czasu, ale to siê ma skonczyæ dok³adnie 17 lutego. ;)

A w przysz³y weekend mimo wszystko planujê Gorce w³a¶nie. Bez wzglêdu na pogodê :D
_________________
Jestem tu gdzie stojê, ale je¶li siê ruszê, to mogê siê zgubiæ.
 
 
Majka 


Do³±czy³a: 30 Lip 2014
Posty: 919
Sk±d: Beskid Ma³y/ Kraków
Wys³any: 2018-10-16, 17:23   

I dobrze, jed¼, odstresuj siê, nie mo¿na ¿yæ tylko nauk± i prac±, tym bardziej,¿e ta nasza praca jest czasem wykañczaj±ca.
_________________
"Wokó³ góry, góry i góry
I ca³e moje ¿ycie w górach..."
 
 
ceper 


Do³±czy³: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wys³any: 2018-10-16, 17:34   

Pytanie "o luty" wprawdzie zada³a Majka, ja udzieli³em tylko hipotetycznej odpowiedzi. :usmi
Nes_sko wierz mi - nie warto, szkoda ¿ycia.
...
Nes_sko korzystaj wiêcej z ¿ycia - carpe diem, bo to se ne vrati. :usmi
_________________
Bo kto ma, temu bêdzie dodane, i nadmiar mieæ bêdzie; kto za¶ nie ma, temu zabior± równie¿ to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a bêdzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2018-10-16, 23:32, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Do³±czy³a: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wys³any: 2018-10-16, 19:00   

Wczoraj napisa³am komentarz, a dzi¶ go nie widaæ :o-o Chyba co¶ mi siê nie wys³a³o w takim razie...
A pisa³am o tym, ¿e a¿ musia³am zerkn±æ na mapê, gdzie to chodzi³a¶, bo ten ¿ó³ty szlak zupe³nie nie jest mi znany. A te polany bardzo ³adne. Idealna trasa na spacer. I ten Krzywoñ jeszcze. Ju¿ zapisa³am w kajeciku na przysz³o¶æ.
Wiktor, w Gorcach jest du¿o ¶wietnych szlaków. Ten Majki to taki blisko Rabki, st±d domy, ale gwarantujê Ci, ¿e jest mnóstwo ¶cie¿ek, na których bêdziesz móg³ ogl±daæ sobie drewniane cha³upy, a betonowych klocków nie u¶wiadczysz. Które to szlaki tak Ciê zniechêci³y do Gorców?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime