Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zimowe góry

Autor Wiadomość
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3734
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-21, 21:53   

Wiolcia napisał/a:
Też mnie kusi ten szlak, ale trudno mi się tam dostać na jakąś jednodniówkę

Cytat:
Ja planuję ten szlak, może ze spaniem w tej bazie w Orawach. Tzn właśnie na może dwudniowe, może trzydniowe łażenie.

Ja mam tą wygodę,że w jedną stronę jadę pociągiem,a wieczorem w umówione miejsce ktoś zawsze po mnie przyjedzie.Fajny jest niebieski z przeł.Sieniawskiej na Police,lub opuścić niebieski na skrzyżowaniu pod Żeleźnicą i żółtym do Zubrzycy.Coś tam było w moich wędrówkach o tych szlakach napisane.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-12-21, 22:03   

marekw napisał/a:
Sieniawskiej na Police,lub opuścić niebieski na skrzyżowaniu pod Żeleźnicą i żółtym do Zubrzycy.Coś tam było w moich wędrówkach o tych szlakach napisane

Wiem, min po Twoich zdjęciach, oraz moimi dwoma tam wizytami, mam ochotę na więcej. Albo właśnie zejść do Orawki, albo na Madejowe. Tylko na bazie, z widokami chyba krucho...a przy okazji może bym obejrzał wschód/zachód.
Niemniej, Orawa walczy z Biesami, tudzież Izerami...
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2021-12-21, 22:43   

Gorce to Gorce, zawsze piękne. :) Ciekawy szlak wybrałyście, nawet nie pamiętałem, że od tamtej strony jest jakiś szlak na Stare Wierchy, chociaż coś mi świta, że kiedyś chyba ktoś jeszcze z gór szlaków też tamtędy zimą na Stare Wierchy szedł. ;)

Widoczki na Tatry też bardzo ładne i tak mi się kojarzą z kilkoma moimi wycieczkami w Gorce i zimową Maciejową i Starymi Wierchami właśnie, też niby pogoda taka sobie, chmur sporo, czasem nawet i bardzo pochmurnie, a na żywo i tak te widoki robiły niesamowite wrażenie!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-22, 17:48   

Dla mnie ten szlak też był nowością, ale od strony Zakopianki jest ich parę. Pogoda była, jaka była, ale umożliwiła zobaczenie czegoś, więc byłam zadowolona. Bo w kolejnych dniach to tylko opady śniegu, biel i mgła.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-22, 22:45   

Kolejny z zimowych wyjazdów. Choć tylko zwykła Rycerzowa, dla mnie to jeden z bardziej udanych śnieżnych wypadów.



Rycerzowa: http://www.kuzniapodrozy....rzowa-soblowka/
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2021-12-23, 06:26   

Niektóre kadry mroczne, ale pogoda ogólnie na duży plus i zdążyłaś na autobus, więc przygoda trwa dalej :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14417
Wysłany: 2021-12-23, 14:17   

Miałem przyjemność powitać ten rok ( pamiętam północ i okolice ) pod schroniskiem na Rycerzowej. A przed południem nogi me zaniosły mnie na Wielką Rycerzową.

Kadry mroczne na plus.

Inne też ;)

Fakt jest faktem - jest to świetne miejsce widokowe i fajne towarzysko.

Namówiłaś mnie Wiola na wycieczkę tam. Jak złamię nogę to wyślę adwokata. Nie w butelce.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-12-23, 18:53   

Świetna zima i pięknie tam mieliście! :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-23, 20:47   

Adrian napisał/a:
Niektóre kadry mroczne, ale pogoda ogólnie na duży plus i zdążyłaś na autobus, więc przygoda trwa dalej :)


Dobromił napisał/a:

Kadry mroczne na plus.

Ciekawe, bo ja tego wyjazdu nie odbierałam przez pryzmat "mroczności". Ale może rzeczywiście to niebo "zrobiło" takie zdjęcia. Bo przez dużą część wycieczki było słońce.

Dobromił napisał/a:
Miałem przyjemność powitać ten rok ( pamiętam północ i okolice ) pod schroniskiem na Rycerzowej. A przed południem nogi me zaniosły mnie na Wielką Rycerzową.

Fakt jest faktem - jest to świetne miejsce widokowe i fajne towarzysko.

Namówiłaś mnie Wiola na wycieczkę tam. Jak złamię nogę to wyślę adwokata. Nie w butelce.

A wyślij, wyślij. Butelka też może być. Na przykład herbatki tatrzańskiej. Przyszła zima i trzeba pić dużo herbaty!
A z innej beczki: byłeś od północy do rana w okolicach? Bo myślę, czy tam się nie wybrać na wschód słońca i zastanawiam się, czy warto...

laynn napisał/a:
Świetna zima i pięknie tam mieliście! :)

Pełna zgoda! Na tyle pięknie, że tej zimy też z chęcią się tam wybiorę, jak będzie możliwość.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14417
Wysłany: 2021-12-23, 20:50   

Wiolcia napisał/a:
byłeś od północy do rana w okolicach? Bo myślę, czy tam się nie wybrać na wschód słońca i zastanawiam się, czy warto...


Byłem tam na imprezie sylwestrowej. Wschód mi umknął ...
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-23, 20:57   

Dobromił napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
byłeś od północy do rana w okolicach? Bo myślę, czy tam się nie wybrać na wschód słońca i zastanawiam się, czy warto...


Byłem tam na imprezie sylwestrowej. Wschód mi umknął ...

Aaa, no tak. W sylwestra gdzie tam komu wschody słońca w głowie!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10875
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-12-27, 16:41   

Rycerzowa zawsze ma swój urok ale w takiej scenerii to wręcz bajeranckie krajobrazy :) .
A spróbuj jeszcze (choć możliwe że szłaś) schodzić granicznym na przełęcz i z przełęczy do Soblówki. Też bardzo fajna pętla i czasowo wychodzi na jedno.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-12-27, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14417
Wysłany: 2021-12-27, 16:44   

Czy masz ochotę na więcej Rycerzowej ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-28, 18:41   

Piotrek napisał/a:
Rycerzowa zawsze ma swój urok ale w takiej scenerii to wręcz bajeranckie krajobrazy :) .
A spróbuj jeszcze (choć możliwe że szłaś) schodzić granicznym na przełęcz i z przełęczy do Soblówki. Też bardzo fajna pętla i czasowo wychodzi na jedno.

Ostatnim razem, przed opisanym tutaj, właśnie nim szłam. Wrzucałam relację już kiedyś: http://www.kuzniapodrozy....-hala-soblowka/
Tam na końcu jest trochę asfaltu, ale zimą do przełknięcia :)
Dobromił napisał/a:
Czy masz ochotę na więcej Rycerzowej ?

Do Piotra to pytanie?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10875
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-12-28, 20:16   

Wiolcia napisał/a:

Ostatnim razem, przed opisanym tutaj, właśnie nim szłam. Wrzucałam relację już kiedyś:

Widziałem tą relację :) .
W sumie o to mi chodziło, z tym że na myśli miałem zejście na przełęcz nie żółtym z bacówki ale niebieskim granicznym, ze szczytu.
Gdybyś robiła powtórkę, to polecam, różnica dla całej pętli niewielka ale zawsze jakaś zmiana :) . A po drodze fajny las bukowy i zapadlisko z niewielkimi jaskiniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group