Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zimowe Bieszczady, czyli marzenia trzeba spełniać

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-18, 19:52   Zimowe Bieszczady, czyli marzenia trzeba spełniać

W podsumowaniu rocznym, snując plany na kolejny sezon, napisałam, że marzą mi się zimowe Bieszczady. A że marzeniom trzeba pomóc, spełniły się już w lutym. Może nie do końca tak, jak planowałam, bo życie bywa przekorne, ale jednak.
Dziś wpis - miks. Czyli co zrobić, gdy jedzie się w Bieszczady i nie chce zmarnować całego dnia na siedzenie w samochodzie.
Od następnego razu będą już rasowe góry.



Zimowe (i nie tylko) Bieszczady dojazdowe: http://www.kuzniapodrozy....iekawe-miejsca/
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-18, 20:08   

Całkiem ciekawy sposób, na relację.
Co do tej restauracji, my w październiku musieliśmy odstać chwilę, by usiąść przy stole. Mnie bigos nie podsiadł, ale żona kupiła gulasz z dzika i był pyszny.

Fajnie tak popatrzeć, z pozycji cienia, na te przybielone połoniny i do tego jeszcze tak fajnie oświetlone...
Również, dwukrotnie na ten pałacyk zwracałem uwagę, w maju i w październiku. Tylko człowiek spragniony Bieszczad, popatrzał za szyb auta...a co do auta, czyżby nowy pojazd?

Czekam na resztę... (z niecierpliwością...tym bardziej, że wojna może spowodować, że szybko tam człowiek nie wróci... :( choć poczytam...).
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2022-03-18, 21:17   

Ale Poświęcenie dla kwiatków i jeszcze się cieszyłaś, mimo urąbanych spodni :)

Ciekawe jak to będzie dalej ...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-03-18, 22:55   

Piękne cerkwie, piękne widoki ale właśnie ta śnieżyca i jej "zdobycie"- wisienka na torcie :)
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-03-18, 23:25   

Wiolcia napisał/a:
Bieszczady witają nas nad Lutowiskami szeroką panoramą z Kaczmarewki. Może zima (o charakterze przedwiośnia) nie mąci w głowie pięknymi widokami, ale jakoś lubię to miejsce i nie mogę odmówić sobie przystanku właśnie tutaj.

albo na powitanie, albo na pożegnanie, ale za każdym razem :lol



musiałam się dobrze przyjrzeć, o jakiej porze roku to zdjęcie zrobione :-o
Niecierpliwie oczekuję ciągu dalszego :/
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-19, 10:51   

laynn napisał/a:
Co do tej restauracji, my w październiku musieliśmy odstać chwilę, by usiąść przy stole. Mnie bigos nie podsiadł, ale żona kupiła gulasz z dzika i był pyszny.

Też musiałyśmy czekać na stolik, bo to był weekend. Za drugim razem, w tygodniu, było już lepiej i szybko ulokowano całą naszą ekipę przy stole.

laynn napisał/a:
a co do auta, czyżby nowy pojazd?

A nie, jest z nami od kilku sezonów. To nasz "mini-kamper". Czyżbym nie pisała o nim i nie pokazywała zdjęć?

laynn napisał/a:
Czekam na resztę... (z niecierpliwością...tym bardziej, że wojna może spowodować, że szybko tam człowiek nie wróci... :( choć poczytam...).

No cóż, pogoda była, jaka była, ale coś udało się urobić.

Adrian napisał/a:
Ale Poświęcenie dla kwiatków i jeszcze się cieszyłaś, mimo urąbanych spodni :)

Ciekawe jak to będzie dalej ...


Piotrek napisał/a:
Piękne cerkwie, piękne widoki ale właśnie ta śnieżyca i jej "zdobycie"- wisienka na torcie :)

Tak to jest, jak człek ma bzika na punkcie kwiatków. Rzeczywiście, to była wisienka :)

Lidka napisał/a:

Obrazek

musiałam się dobrze przyjrzeć, o jakiej porze roku to zdjęcie zrobione :-o

Ładnie wtedy słońce przyświeciło i od razu jakoś tak poweselał świat. A to zdjęcie kojarzy mi się ze statkiem na morzu, takim sprzed wieków :)

Lidka napisał/a:
Niecierpliwie oczekuję ciągu dalszego :/

Pogoda da nam jeszcze popalić, oj, da...
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2022-03-19, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-19, 11:33   

Lidka napisał/a:
za każdym razem

Ma przyciągającą uwagę miejscówkę. Pamiętam go z pierwszej wyjazdowej wycieczki autem w Bieszczady, bodajże w 2007 - pojechałem wieczorem z imprezy zamiast do domu, to w Biesy, spałem gdzieś koło Cisnej, następnego dnia wszedłem pod Chatkę Puchatka, ale że to była majówka, tłumy na szlakach, zatłoczone parkingi, kolejka pod ChP, więc zszedłem na dół i zrobiłem pętle w kierunku Ustrzyk Dolnych i właśnie to była pierwsza cerkiew, pod którą podjechałem.
Nam się w październiku do niej wejść.
Wiolcia napisał/a:
Czyżbym nie pisała o nim i nie pokazywała zdjęć?

Mam wrażenie, że widziałem zdjęcia żółtego kangura, bodajże i to jego kojarzyłem jako waszego kampera.
Wiolcia napisał/a:
pogoda była, jaka była

I tak Ci zazdroszczę :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-03-19, 12:24   

A te fajne buty to gdzies stoją w Równi kolo cerkwi?

Wiolcia napisał/a:
A nie, jest z nami od kilku sezonów. To nasz "mini-kamper". Czyżbym nie pisała o nim i nie pokazywała zdjęć?


Kangurek?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2022-03-19, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-03-19, 21:19   

Zwiedzanie jakiejś okolicy pod wpływem filmów czy seriali może prowadzić do różnych miejsc - np. ja w ten sposób w Danii wylądowałem pod więzieniem :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-20, 11:26   

Pudelek napisał/a:
Zwiedzanie jakiejś okolicy pod wpływem filmów czy seriali może prowadzić do różnych miejsc - np. ja w ten sposób w Danii wylądowałem pod więzieniem :lol

Dobrze, że nie w więzieniu ;)

Fajny pomysł z zebraniem opisów kilku miejsc wokołobieszczadzkich.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-20, 20:57   

laynn napisał/a:

Wiolcia napisał/a:
Czyżbym nie pisała o nim i nie pokazywała zdjęć?

Mam wrażenie, że widziałem zdjęcia żółtego kangura, bodajże i to jego kojarzyłem jako waszego kampera.


buba napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
A nie, jest z nami od kilku sezonów. To nasz "mini-kamper". Czyżbym nie pisała o nim i nie pokazywała zdjęć?


Kangurek?


A nie, czerwony Fordzio. Od paru lat jeździ z nami na wycieczki. Aż się dziwię, że nie był jeszcze na żadnym zdjęciu. Ale to chyba dlatego, że nie piszę relacji z wielodniowych wypadów, bo nigdy się nie wyrabiam czasowo.

buba napisał/a:
A te fajne buty to gdzies stoją w Równi kolo cerkwi?

Tak, przy parkingu koło cerkwi.

Pudelek napisał/a:
Zwiedzanie jakiejś okolicy pod wpływem filmów czy seriali może prowadzić do różnych miejsc - np. ja w ten sposób w Danii wylądowałem pod więzieniem :lol

A jaki film/serial Cię zainspirował?

Sebastian napisał/a:

Fajny pomysł z zebraniem opisów kilku miejsc wokołobieszczadzkich.

Taki sposób, by upchnąć w jednym parę wyjazdów, bo nigdy nie mam na tyle czasu i zapału, by pisać o wszystkich wycieczkach.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-03-21, 12:02   

Wiolcia napisał/a:
A jaki film/serial Cię zainspirował?

Gang Olsena :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-24, 20:08   

 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-24, 20:40   

Czyli trzeba było nie kisić się na łąkach ;) ?

Ps. A gdzie zasada, że idziemy wszyscy? W takich warunkach...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2022-03-24, 21:07   

Opowieść trzyma lekko w napięciu, czy wszyscy przeżyją straszną zamieć i jaki jest los zaginionej Małgosi :D

Nie ma co, warunki zajeb..te, takie Bieszczaday będziecie pamiętać najdłużej ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime