Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zimowa Korona Gór Polski 10-16.02.2016

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8290
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2016-03-13, 18:59   

Cisy2 napisał/a:
"Głębokie rozczarowanie" - to chyba zbyt słabe określenie.

niekoniecznie. W momencie zdobywania KGP przecież spełniali wszystkie warunki i powinni sobie zdawać sprawę, że lista je kontrowersyjna i kiedyś może ulec zmianie.

Tak samo jak Pluton nie jest już planetą - co w żaden sposób nie umniejsza jego odkrycia. Czy w ramach nierobienia Amerykanom przykrości nadal powinien nią być?

A poza tym to tylko zabawa i nie sądzę, aby Vlado poczuł się nagle rozczarowany, jakby zmienili mu jakieś szczyty ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-03-14, 00:20   

Pudelek napisał/a:
na pewno Kondracki (albo i ludzie wcześniej) włączył je do Sądeckiego
Kondracki miał wtedy 10 lat;)
Pudelek napisał/a:
więc nie trzeba akurat było uzasadniać jej przebiegu w ten sposób, a to właśnie zasugerowałeś.
Patrząc na dzieje granicy polsko-czechosłowackiej, tak sądzę, że chodziło także o to, by podkreślić, że tu jest Polska;)

Basia Z. napisał/a:
A co do Pogórza Spisko-Gubałowskiego - to zawiera równiez Magurę Spiską.
Właśnie bardziej przemawiają do mnie podziały, według których cztery części Pogórza Spisko-Gubałowskiego są niezależnymi mezoregionami.

Cisy2 napisał/a:
1. Moim zdaniem, w regulaminie KGP, obowiązującym już od 19 lat (od 1997 r.), lepiej nie dokonywać żadnych zmian
Wolałbym żeby KGP była aktualizowana, a jak nie będzie to też dobrze.
Na pewno nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktokolwiek unieważniał, przy okazji zmian, listy dotychczasowych "zdobywców".
Mogłoby to być na zasadzie, np. że według nowego regulaminu przyjmujemy pewną listę szczytów, a stary regulamin obejmował inną listę szczytów.
Ale przede wszystkim ma to być dobra zabawa i zachęta do odwiedzania mniej popularnych pasm.
Cisy2 napisał/a:
2. Najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich to oczywiście "Borowa", a nie "Borowa Góra"
Tak, moje niedopatrzenie ;)
Cisy2 napisał/a:
3. Dawno temu, w jakimś schronisku przy świecach (czyli najpewniej pod Śnieżnikiem), rozmawialiśmy o tym, jak wyglądałaby Korona Gór Polskich w lecie 1939 r.? Takie sobie dywagacje, absolutnie z żadnym rewizjonistycznym podtekstem.
Podobnie luźne były moje dywagacje na temat korony idealnej, wystarczy przyjąć inny podział regionalizacyjny i wszystko bierze w łeb ;)
Fajne Korony Beskidów zaproponowało PTT;)
http://www.bielsko.ptt.or...a-beskidow-ptt/
i nowohucki oddział PTKu
http://www.pttkhts.hg.pl/odznaki/kb.html
W przyszłym roku mamy z Cc pewien plan na ukraińskie Karpaty, muszę wrzucić Tobie pomysł na PW:)

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowo, zarówno tutaj jak i na wątku wieści z gór ;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-03-14, 08:31   

Vlado, jestem pod wrażeniem ;)
Po zrobionej kilka lat temu Koronie Gór Świętokrzyskich przyszedł czas na zdobycze zimowe ;)
Rok temu z pewnością Zimowa Korona Warszawy (znana z wielu mediów ekspedycja + wizyta u prezydentowej), w tym roku zimowa KGP, w 2017 zimowa Korona Europy, w 2018 zimowa Korona Ziemi. I co dalej? Życie zaczyna tracić sens...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-03-14, 11:12   

ceper napisał/a:
Vlado, jestem pod wrażeniem ;)
Po zrobionej kilka lat temu Koronie Gór Świętokrzyskich
Korony Gór Świętokrzyskich jeszcze nie skończyłem;)
ceper napisał/a:
Rok temu z pewnością Zimowa Korona Warszawy (znana z wielu mediów ekspedycja + wizyta u prezydentowej)
Niestety nie:(
ceper napisał/a:
I co dalej? Życie zaczyna tracić sens...
Co dalej? Masyw Tamu od podstawy!
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2016-03-14, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group