Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zielony Kopiec czyli trzy rodzynki w cieście

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-12-14, 19:34   

Piotrek napisał/a:

Było by zdecydowanie bliżej niż z Ostrego i pewnie wygodniej, bo na krótkim odcinku stokówki którym szedłem były ślady nart, więc z Wisły tam pewnie ludzie jeżdżą. Może nawet jakaś trasa narciarska jest choć znaków żadnych nie dostrzegłem.
Ale widokowo extra jest ta droga.


Kiedyś szłam tą stokówką dość długi kawałek - od Przełęczy Salmopolskiej aż pod Malinowską Skałę. Byłam wtedy z grupą niepełnosprawnych zdobywać "koronę gór Polski", wchodziliśmy na Skrzyczne i to była najłatwiejsza do pokonania droga piesza (przy założeniu że na start dojeżdżamy samochodem).

Ale nie podobają mi się te stokówki. Wiem, że ich budowa to była konieczność aby wywieźć z lasu tą całą masę drewna, niemniej urodziwe to one nie są.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-14, 20:04   

Niestety, takich dróg jest teraz bardzo dużo w tej części Beskidu, całe stoki są nimi pocięte, niektóre z nich nawet wyłożone kamieniami.
Zniknąć nie znikną, więc może jak już przestaną służyć LP tak intensywnie to powstaną na nich jakieś trasy rowerowe, narciarskie, konne. Mnie to do szczęścia nie potrzebne ale byłoby to jakieś wykorzystanie.

Czasem jednak zdarza się stokówka, która może nie jest piękna ale...ciekawa w budowie :-) .
N.p. z Dol. Twardorzeczki w kierunku Glinnego

 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-14, 20:05   

Piotrek napisał/a:
Niestety nie zobaczę, antyhotlink blokuje zdjęcie :rol . Chyba że podasz nr zdjęcia to w galerii obejrzę.


DSCF7318
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-14, 20:10   

Dzięki :-)
Faktycznie wystaje daleko w tle wyraźna "kopa", może więc to Pradziad :)

(to zdjecie już będzie widać)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-14, 20:32   

Piotrek napisał/a:
Dzięki :-)
Faktycznie wystaje daleko w tle wyraźna "kopa", może więc to Pradziad :)

(to zdjecie już będzie widać)

Ta największa biała plama to jedyny wykształcony cyrk lodowcowy Wysokiego Jesionika na zboczu Vysokiej Holi. Pradziad jest odrobinę bardziej na prawo.

Tutaj podobny widok z Malinowskiej Skały. Zdaje się, że autorką zdjęcia jest forumowa vatteri ;)

http://www.dalekieobserwa...nowskiej-skaly/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-14, 21:54   

Może jakbyś z dużej rozdzielczości próbował wyciągnąć ten kawałek, to by Ci się udało wyciągnąć i wieżę...

a to z Malinowskiej, faktycznie Kaktusowe.... mieliśmy wtedy super widoki.... na Tatry też.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-12-14, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-15, 19:58   

Mnie aż tak fajnie jak Magdzie nie wyszło :-/ ale po wycięciu fragmentu z oryginału coś tam widać
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-12-15, 20:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-15, 23:13   

Piotrek napisał/a:
Mnie aż tak fajnie jak Magdzie nie wyszło :-/ ale po wycięciu fragmentu z oryginału coś tam widać

Całkiem dobrze widać. Weź pod uwagę, że Sudety uchwyciłeś zupełnie nieświadomie ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-17, 10:39   

Kolejna inwersyjna udana relacja. Już dwa debiuty zimowe zaliczone w takim razie i oba udane. A tak przy okazji doliny Zimnika - jest tam jakaś szkółka z drzewami prezydenckimi czy coś takiego i jakaś taka drzewna alejka. Tam normalnie można wejść? Bo jak przechodziłam tam wtedy z drogi z Malinowskiej, to brama była zamknięta.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-17, 13:06   

Jest, na początku za leśniczówką, wejść można (córka była z przedszkola ze trzy razy) pewnie po kontakcie z leśniczym.
Prezydent zdaje się faktycznie tam coś sadził. On tu-w Żywcu i okolicznych wioskach, często bywa cichaczem, czasem jego żona wpada z okazji jakiegoś święta na uroczystości do jednej ze szkół.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-27, 00:11   

No zacna wycieczka, niezła perwersja. :)

Widoki też piękne i to w sumie parę metrów od domu. Heh ale w sumie to dzisiaj to byś tam miał już wycieczkę wiosenną chyba, po tym co widać w innych relacjach i na innych zdjęciach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-27, 06:46   

Perwersji już by teraz nie było :)
Jeszcze się te szczyty bielą jak patrzę z daleka ale już nie są tak nieskazitelnie białe, sporo musiało ubyć śniegu od czasu tej wycieczki.
Ale jeszcze zima będzie, jeszcze się człowiek w zaspach wyciora :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2015-05-11, 13:29   

Piotrek napisał/a:
Na pewno do obejrzenia wiosną


I obejrzeliśmy.
















_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-11, 13:43   

Piękne monstrum :-) . Bez śniegi jednak sporo większe jest wrażenie.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2015-05-11, 13:47   

Tak więc trzeba zebrać Kolumbów i ruszyć masowo.

Czas na typy potokowe.



_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group