Forum FAQ Szukaj U¿ytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

¯ar, Kiczera, Jaworzyna i Ko¶cielec (Ma³y) w Beskidzie Ma³ym

Autor Wiadomo¶æ
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2022-03-30, 21:53   ¯ar, Kiczera, Jaworzyna i Ko¶cielec (Ma³y) w Beskidzie Ma³ym

Dobru wieczór.

Wycieczka ta by³a zaczerpniêta z zasobów turystycznych towarzysza Dobromi³a, z lekk± korekt± na pêtlê.
Bóg zap³aæ :)

Drugi dzieñ wiosny i ostatni dzieñ pogody, brzmi tak Polsko ;)
Po ¶wietnym weekendzie z ¿on±, ruszam solo w nieznane.
Odwo¿ê Izê do pracy i ruszam do Miêdzybrodzia ¯ywieckiego, sk±d zaczynam moj± pêtlê po Beskidzie Ma³ym.
Parkujê auto pod Stra¿± Po¿arn± i dos³ownie kawa³ek dalej odbijam w lewo w stronê lotniska, tabliczki informuj± mnie, ¿e znowu nie wolno ! Elektryczny pasterz stoi na stra¿y pos³uszeñstwa i nie pozwala przekroczyæ granicy lotniska.
Idê skrajem lotniska wydeptan± ¶cie¿k±, w pewnym momencie pasterz zagradza mi drogê i raczej nie chce sprawdzaæ czy jest pod napiêciem : lol
Przekraczam go w najni¿szym miejscu i wkraczam na nartostradê, wita mnie lotniarz wy³aniaj±cy siê z nad drzew.
Podej¶cie dla tego, ¿e kiedy chcia³em pierwszy raz w ¿yciu skorzystaæ z dobrodziejstw PKL ¯ar, to okaza³o siê ¿e kolejka od dzisiaj, przez kolejne dwa tygodnie jest nieczynna :lol
Widoki z tego stoku s± genialne, zatrzymujê siê co chwilê i podziwiam panoramê.
Widzê ¿e z pod górnej stacji startuj± lotniarze, udaje siê uchwyciæ moment startu i lot.
Na szczycie ¯aru pusto ... Dopiero po jakim¶ czasie docieraj± kolejni lotniarze.
Krêcê siê chwilê po szczycie i ruszam w stronê Kiczery, pierwszy raz idê w t± stronê, zawsze chodzili¶my od drugiej strony.
Wiedzia³em ¿e czeka mnie trochê podej¶cia, ale czekaj± mnie te¿ piêkne widoki :)



Woda jak w Chorwacji


Pr±d siê robi


Zakazy, zakazy




Sobie leeeci


Widoki s± bardzo mi³e




Widaæ koniec podej¶cia


I leeec±








Stoi i siê nie rusza


Ten te¿ stoi i siê nie rusza


Drzewne stwory








Kiczera


Chyba ka¿dy lubi ten widok




Na Kiczerze w pe³nym s³oñcu rozbijam obóz, przy samotnej ³aweczce, parzê ¶wie¿± kawê i k³adê siê na ziemi, plecami opieraj±c o ³aweczkê i cieszê siê chwil±, jest bosko :)
Jestem sam, wokó³ tylko szum drzew i ¶piew ptaków, ciiiisza.
"Le¿eæ w trawie, liczyæ chmury ..."
Aaaachch trzeba i¶æ dalej, bo przede mn± druga po³owa wycieczki, ta nieznana po³owa, bo od Prze³êczy Isepnickiej wchodzê na zupe³nie nowe tereny :)
Dochodzê do miejsca, gdzie widaæ d³ug± prosta, stroma ta ¶cie¿ka z pyska ... :dev
W lewo idzie szlak, trawersuj±cy górê, ale ¿eby tak szczyt omijaæ, nie wypada ;)
I nagle dylemat, Wielka Cisowa Grapa i jej strome podej¶cie, czy lajtowny trawers czerwonym szlakiem ?
Wiadomo co g³upi wybierze :lol Mo¿na siê zasapaæ, spociæ i wku..iæ
Wielka Cisowa Grapa, brzmi szumnie, wszystko co najlepsze w jednym podej¶ciu !

Sza³as stoi








Jesienne akty




¯arówka




To milutkie podej¶cie


Jeden z prze¶witów


Wdrapa³em siê, ciê¿ko by³o po tym rozmok³ym ¶niegu.
Szczyt jak szczyt, parê drzew i nic ciekawego ;)
Za to sporo zalegaj±cego ¶niegu, po którym ciê¿ko siê idzie, nogi siê rozje¿d¿aj±.
Na prze³êczy odbijam w prawo na niebieski szlak, który ci±gnie siê ca³ym d³ugim grzbietem, ten szlak ma potencja³ widokowy, trzeba by tylko poczekaæ, a¿ le¶nicy troszkê przerzedz± drzewostan, chyba warto, bo po lewej Babia, Pilsko i Tatry, a po prawej Kiczera i ¯ar i Sporo Beskidu ¦l±skiego.
Docieram na Jaworzynê, szczyt bardzo ³adny, widoków mo¿e z niego za wiele nie ma ;) ale s± ³aweczki, na których mo¿na odpocz±æ, tak te¿ czyniê.







Siedzê sobie


Szczyt


Przede mn± ju¿ tylko jeden szczyt o Kolosalnej nazwie Ko¶cielec (ma³y) ...
Ma³o brakowa³o a przegapi³bym ten szczyt, ale czujny jestem i spostrzeg³em ma³± metalow± tabliczkê przybit± do drzewa.
Po drodze przeró¿ne stwory drzewne, czupirad³a i postacie ukryte w mini kapliczkach.
Klimat bardzo jesienny, ci±gn±³ siê ju¿ od Prze³êczy Isepnickiej i tak ju¿ zosta³o do samego koñca, du¿o pomarañczowo-rudych li¶ci szeleszcz±cych pod nogami.
Koniec wycieczki oznajmia dzwon bij±cy na miejscowym ko¶ciele, uda³o siê przej¶æ trasê w bardzo przyzwoitym czasie, nieca³e 7 godzin, mimo d³ugich przerw i robienia zdjêæ.
Miêdzybrodzie opustosza³e, poza sezonem zupe³nie nie przypomina kipi±cego lud¼mi miasteczka.
Zagl±dam jeszcze do lokalnego sklepu i ruszam do domu.

Drzewny pokrak


TO! JEST! KOSCIELEC!




Chowaj± siê po kapliczkach






Jesieñ


Pa¶nik ludzki i zwierzêcy


Ostatni rzut oka


W drodze powrotnej na dwupasmówce widzê rozbite samochody i parawan, obecno¶æ parawanu oznajmia tylko jedno ...
Pó¼niej dowiaduje siê, ¿e jaki¶ straszy panoczek (ponad 80 lat) wraz z pasa¿erami jechali pod pr±d i zderzyli siê z terenówk±, dwa zgony na miejscu, trzecia osoba w ciê¿kim stanie w szpitalu, to ju¿ drugi taki przypadek w krótkim odstêpie czasu ...


I taka to by³a wycieczka.
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2022-03-30, 22:18   

No panie, zmiana w zdjêciach kolosalna!
Bardzo, ale to bardzo fajne zdjêcia. Rekord te¿ zrobi³e¶ jak jeden starszy jegomo¶æ z naszego forum? ;)
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Do³±czy³: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Sk±d: Prudnik

Wys³any: 2022-03-30, 22:21   

Dopisa³a Ci pogoda, ³adne te zdjêcia, du¿o b³êkitu. Najbardziej podobaj± mi siê z podej¶cia na ¯ar i dolinê So³y o np te:
Widok z Kiczery na elektrowniê na ¯arze znany i lubiany... chocia¿ pierwszy raz widzê tam Beskid ¦l±ski w tle :P
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2022-03-30, 22:21   

laynn napisa³/a:
No panie, zmiana w zdjêciach kolosalna!
Bardzo, ale to bardzo fajne zdjêcia. Rekord te¿ zrobi³e¶ jak jeden starszy jegomo¶æ z naszego forum? ;)


Bardzo dziêkujê za mi³e s³owo :)

O jakim rekordzie mówisz, ilo¶ci wycieczek? A starszy jegomo¶æ, to który ? :lol
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2022-03-30, 22:25   

opawski1 napisa³/a:
Dopisa³a Ci pogoda, ³adne te zdjêcia, du¿o b³êkitu. Najbardziej podobaj± mi siê z podej¶cia na ¯ar i dolinê So³y o np te: Obrazek
Widok z Kiczery na elektrowniê na ¯arze znany i lubiany... chocia¿ pierwszy raz widzê tam Beskid ¦l±ski w tle :P


Zdecydowanie pogoda dopisa³a ! To by³a udana wycieczka :)

A szczerze mówi±c, to chyba tym razem mia³em najlepsze widoki z wszystkich wizyt ...
 
 
Dobromi³ 


Do³±czy³: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wys³any: 2022-03-31, 07:00   

Adrian napisa³/a:
Bóg zap³aæ


Biorê w euro i w USD.

Kolejnym razem robisz pêtlê z Oczkowem.
_________________
Decyzj± administracji Dobromi³ otrzyma³ nagany :
- za obra¼liw± formê wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych u¿ytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których siê odnosi
- za relacjê przypisan± do niew³a¶ciwego dzia³u
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2022-03-31, 07:06   

Cytat:


O jakim rekordzie mówisz, ilo¶ci wycieczek? A starszy jegomo¶æ, to który

Tym, 11 wycieczek w marcu. Tym od sportowego samochodu :D
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2022-03-31, 08:10   

Dobromi³ napisa³/a:
Adrian napisa³/a:
Bóg zap³aæ


Biorê w euro i w USD.

Kolejnym razem robisz pêtlê z Oczkowem.


Mam tylko ruble :lol

Cytat:
Tym, 11 wycieczek w marcu. Tym od sportowego samochodu :D


Muszê policzyæ i dam znaæ ...
Wiesz ¿e je¿d¿ê Daci± ;)
 
 
Dobromi³ 


Do³±czy³: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wys³any: 2022-03-31, 08:56   

Adrian napisa³/a:
Muszê policzyæ i dam znaæ ...


Musisz mieæ co najmniej trzech wiarygodnych ¶wiadków.
_________________
Decyzj± administracji Dobromi³ otrzyma³ nagany :
- za obra¼liw± formê wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych u¿ytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których siê odnosi
- za relacjê przypisan± do niew³a¶ciwego dzia³u
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2022-03-31, 09:10   

Adrian napisa³/a:
¿e je¿d¿ê Daci±

Czyli jeste¶ m³ody, nie musisz siê odm³adzaæ koniami pod mask± :P
Tak trzymaj! ;)
 
 
alicjaraczek 

Do³±czy³a: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wys³any: 2022-03-31, 10:03   

No tak poniedzia³ek to dobry dzieñ, by na Kiczerze pobiwakowaæ samemu. Wypatrywa³am listków ju¿ ostatnio na drzewach, ale widzê, ¿e tak samo u Ciebie jeszcze zieleni brak.
 
 
Dobromi³ 


Do³±czy³: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wys³any: 2022-03-31, 10:12   

W sumie takie masowe przej¶cie np Miêdzybrodzie - ¯ar - Kiczera - jaworzyna - szlak miejski do Oczkowa - i powrót w ró¿ne strony te¿ by³by ciekawy. Tam jest z piêæ miejsc pasuj±cych na odpoczynek. Mo¿e by³ ³omot.

Towarzystwo beskidzkolubne powinno byæ zadowolone.
_________________
Decyzj± administracji Dobromi³ otrzyma³ nagany :
- za obra¼liw± formê wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych u¿ytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których siê odnosi
- za relacjê przypisan± do niew³a¶ciwego dzia³u
Ostatnio zmieniony przez Dobromi³ 2022-03-31, 10:13, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2022-03-31, 12:35   

Trochê widoków jest i mo¿na podjechaæ wagonikiem :D
 
 
Wiolcia 


Do³±czy³a: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wys³any: 2022-03-31, 17:39   

Super wycieczka, taka... pozytywna przez to s³oñce, którego ju¿ zabrak³o. U mnie za oknem teraz paskuda. To podej¶cie na Wielk± Cisow± Grapê jest rzeczywi¶cie niez³e. Ja tamtêdy schodzi³am, ostro¿nie bardzo.
Z Jaworzyny z³apa³am kiedy¶ Tatry z prze¶witów. Ale, jak piszesz, widoki tam s± mocno "zaro¶niête". Fajnie by³oby, gdyby mo¿na by³o stamt±d wiêcej zobaczyæ, ale z drugiej strony szkoda drzew, jak teraz tn± wszystko na potêgê.
A Ty na jakich ustawieniach robisz? Bo zdjêcia bardziej id± w niebieski, przynajmniej na moim monitorze. Mnie ten mój niebieski nie bardzo siê podoba, ale zielony te¿ jest nie najlepszy.
 
 
Dobromi³ 


Do³±czy³: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wys³any: 2022-03-31, 18:05   

Wiolcia napisa³/a:
Z Jaworzyny z³apa³am kiedy¶ Tatry z prze¶witów.


Ze szlaku miejskiego je lepiej widaæ.

http://gorybezgranic.pl/m...wana-vt6013.htm

A drzewa na Jaworzynie s± piêkne. Niech nam ¿yj± dalsze lata.
_________________
Decyzj± administracji Dobromi³ otrzyma³ nagany :
- za obra¼liw± formê wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych u¿ytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których siê odnosi
- za relacjê przypisan± do niew³a¶ciwego dzia³u
Ostatnio zmieniony przez Dobromi³ 2022-03-31, 18:06, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group