Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zapomniane

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-13, 13:49   Zapomniane

Zapomniane miejsca...
Dla fanów Stalkera ;)
https://youtu.be/BuyAqIWFwq4
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-11-13, 23:04   

Chyba obejrzalam wszystkie filmy i relacje jakie funduje internet o tym miejscu... ;)

Nie calkiem zapomniane.. W Akarmarze kilka rodzin mieszka. I rzuca kamieniami w fotografujacych przybyszow. Postaram sie znalezc taki jeden filmik z konfrontacji rosyjskich eksploratorow z lokalsami. Bylo grubo ;)

Ale klimat napewno jest niesamowity, zwlaszcza jeszcze w polaczeniu z ta taka wrecz tropikalna roslinnoscia, ktora rosnie 100 razy bujniej niz u nas!

Mysmy sie odbili od abchaskich granic - jak ci juz pisalam. Moze i dobrze... Pozostalo nam szukanie namiastek Akarmary w gruzinskim Ckaltubo ;)

Tu bardzo fajna relacja z Akarmary:
http://www.stacjafilipa.p...-ruskie-safari/

Zreszta - wszystkie relacje tego goscia sa fajne!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2018-11-13, 23:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-13, 23:30   

Relacja fajna, ale to jest nieźle poskładane i super się ogląda. Mi momentem przypominało Silent Hill.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2018-11-14, 08:06   

Szkoda czasu na oglądanie, zmarnowany czas na czytanie...
Uważacie, że trzeba jechać aż do Abchazji, by poczuć klimat miejscowych? Wszędzie tego pełno, nie tylko na Ślůnsku można znaleźć miejsca opuszczone przez Boga i ludzi. Nie tylko parki miejskie po zmroku, ale i za dnia wiele jest miejsc, do których strach wracać. W prawie każdej miejscowości można dostrzec slumsy
100m od starostwa straszą ruiny - 3-poziomowy parking i wybudowany kolos, który jednak galerią handlową nie jest i straszy od kilkunastu lat. Pomiędzy starostwem i UM tylko nieliczni mają odwagę wejść na podwórza kamieniczek - na rzut beretem od "promenady" zrewitalizowanej za prawie 100 mln zł.

Rok temu sentymentalnie udałem się na rowerówkę do miejsc, gdzie 30 lat temu biegałem z kosą i za pługiem. Prawie wszystko zarosło lasem-samosiejką i diabeł mówi tu dobranoc. W wiosce przybyło wiele nowych domów, ale też wiele straszy skansenem. Spalić?

Cudze chwalicie, swego nie znacie.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2018-11-14, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2018-11-14, 18:20   

Sławuś,zapodaj film zdjęcia.Pooglądamy.Tylko nadajesz :haha
Ostatnio zmieniony przez marekw 2018-11-14, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2018-11-14, 19:19   

Mareczku, chciałbyś zobaczyć mnie na fotach z lat młodości = bardziej wychudzonego niż chłopy z Galicji lub ze Ślůnska (nie dotyczy Visiona)? W archiwach na agro mam ze 2 zdjęcia, gdy haruję na dworze, ale i tak byś miał wątpliwości co do mej osoby, że byłem kiedyś aż tak chudy i z czupryną do ramion. Patrzę i sam oczom nie wierzę. :zol
A może interesują Cię opuszczone chaty/wioski/? Tych jest w bród (brud też) w każdej części kraju, bo wielu miejscowym nie opłaca się pracować, ale dzięki zasiłkom i swej przedsiębiorczości post im nie grozi. Amiszami wprawdzie nie są, ale do cywilizacji się nie garną. Kilkadziesiąt km od ceprolandu natknąłem się na taka ruderę sołtysa, ze będąc złośliwym wystarczyło się oprzeć o jego drewno-ziemiankę.
Preferuję cywilizację.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-11-14, 20:37   

ceper napisał/a:
100m od starostwa straszą ruiny - 3-poziomowy parking i wybudowany kolos, który jednak galerią handlową nie jest i straszy od kilkunastu lat. Pomiędzy starostwem i UM tylko nieliczni mają odwagę wejść na podwórza kamieniczek - na rzut beretem od "promenady" zrewitalizowanej za prawie 100 mln zł.


W Belchatowie? Wrzuc jakies foty! Jak rzeczywiscie ciekawe tereny to sobie dopisze do listy miejsc do odwiedzenia tam u was! Bo w koncu kiedys tam zapodam wycieczke! :D

ceper napisał/a:
Uważacie, że trzeba jechać aż do Abchazji, by poczuć klimat miejscowych? Wszędzie tego pełno, nie tylko na Ślůnsku można znaleźć miejsca opuszczone przez Boga i ludzi. Nie tylko parki miejskie po zmroku, ale i za dnia wiele jest miejsc, do których strach wracać. W prawie każdej miejscowości można dostrzec slumsy


Jedno drugiego nie wyklucza - mozna odwiedzac zarowno miejsca dalekie jak i bliskie!

A co do terenow gdzie ponad 90% miasta jest opuszczone - to w Polsce takowych nie kojarze oprocz Klomina i Pstraza ( a tam juz bylam). Ceper - jesli ty znasz takie miejsca - w sensie cale opuszczone osiedle w Polsce (albo w innym pobliskim kraju) to podeslij namiar, bede bardzo wdzieczna!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2018-11-14, 20:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group