Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zagadki dla cepra

Autor Wiadomość
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2020-03-28, 16:21   Zagadki dla cepra

Przyznam się, że swoim ostatnim komentarzem do jednej z zagadek (akurat nie mojej) na naszym forum, ceper mnie po prostu wk..... To co wyczynia, to już nawet nie bufonada. Brak słów!

Niech więc myśli nad zagadkami dłużej niż te jego deklarowane 0,2 s.

Jeśli nie zgadnie przez tydzień, pierwsza osoba chętna wrzuca następną zagadkę :)

Umówmy się, że zagadki "znajdują się" przy szlakach turystycznych, lub w obiektach znajdujących się przy szlakach. Gdyby ceper znalazł odpowiedź, dostaje wirtualne oklaski :brawo .

Zobaczymy, ile zbierze przez rok. Sam ceper zagadek nie zadaje, nawet po prawidłowej odpowiedzi. Pierwsza osoba chętna wrzuca następną zagadkę ;)

Na początek coś sudeckiego:



Powinieneś sobie poradzić; kamole są w internecie!
Ostatnio zmieniony przez Cisy2 2020-03-28, 16:26, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-03-28, 17:38   

Cisy2 napisał/a:
ceper mnie po prostu wk..... To co wyczynia, to już nawet nie bufonada. Brak słów!
Panie Krzysztofie, zaleciłbym positivum, gdybym był lekarzem. Pozwolę sobie jednak na krótki komentarz, aby Pan był usatysfakcjonowany.
Cisy2 napisał/a:
Niech więc myśli nad zagadkami dłużej niż te jego deklarowane 0,2 s.
Podany czas 0.2s ma innego autora, więc proszę do niego się zwrócić, bo ja nie jestem górołazem i nigdy tego nie sugerowałem.
Cisy2 napisał/a:
Grasz nie fair
Okazało się, że jednak gram fair - wątpliwości chyba nie było. Tylko jak teraz stwierdzić swój błąd, lepiej dołączyć do innych.
Trochę popiołu zostało?

Pewnie znalazłbym te kamory, tylko po co?
Edit: pewnie Ślęża, ale nie zamierzam sprawdzać.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2020-03-28, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-03-28, 17:46   

ceper, wyłaź z alkowy i nie psuj zabawy! Przyznaj się, że zagadka za trudna po prostu.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-03-28, 18:01   

Cisy, zajebisty pomysł, normalnie stawiam Ci browara!

No, Parówo, jedziesz, pokaż swoją zajebistość

Na jaki szczyt wchodzi żuczek?



Byłeś na tym szczycie, ale jak masz zaniki pamięci to niech Ci pomoże wujek google! :dri5 :dri5 :dri5 :bach :geb6 :geb6 :lkj4 :lkj4

Ps , zeby uczciwie było, Beskidy!
Ostatnio zmieniony przez sokół 2020-03-28, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-03-28, 18:14   

Pudelek napisał/a:
ceper, wyłaź z alkowy i nie psuj zabawy! Przyznaj się, że zagadka za trudna po prostu.
Jeśli nie ma potwierdzenia, to dlaczego sokół się cieszy. Jakieś reguły muszą być. ;)
sokół napisał/a:
Ps , zeby uczciwie było, Beskidy!
Bez podpowiedzi ma być. :zol
Grunt to zabawa. Dobra zabawa. Nie wiem, czy nie jestem za gruboskórny dla Was, bo mnie to niewiele rzeczy rusza.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2020-03-28, 18:23   

Nie Ślęża!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-02, 08:44   

Coś długie jest te
Cisy2 napisał/a:
0,2 s.


:lol
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-04-02, 09:21   

Niemniej to nie Ceper jest autorem tego wyrażenia. On jedynie chciał byś śmieszny i zaczął je powtarzać.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-02, 11:19   

Ale tyle razy się chwalił swoimi umiejętnościami odnajdywania prawym przyciskiem myszki odpowiedzi na zagadki, a tu jutro tydzień minie i chłopina nic nie wymyślił?
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-04-02, 12:33   

laynn napisał/a:
Ale tyle razy się chwalił swoimi umiejętnościami odnajdywania prawym przyciskiem myszki odpowiedzi na zagadki, a tu jutro tydzień minie i chłopina nic nie wymyślił?
Nie ma chłop czasu, jest zajęty w alkowie. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2020-04-02, 13:58   

Fajnie Mirku, że się pojawiłeś!

Niech ceper szuka tych skałek w pobliżu poprzedniego Twojego miejsca zamieszkania :)


To dla niego taka mała podpowiedź :-) Tylko aby Cię za bardzo nie prześwietlał prawym przyciskiem myszki ;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-04-02, 19:37   

Byłem na agro. Wujek nie potrzebuje podpowiedzi, ale jeśli już jej chcecie, to proszę o jej potwierdzenie.

Cisy2, aby zrobić Twą fotę należy:
primo:   trafić dziesiątkę (suma cyfr na tablicy z nazwą szczytu), betonowy słup PTTK z nazwą i wysokością szczytu ciut dalej,
secundo: mieć odrobinę fuksa (potocznie szczęścia), a że to Ślůnsk, więc z niemieckiego przetłumaczyć nazwę skały na polski,
tertio: różnica szerokości i długości z dokładnością do 0.2 sekundy wynosi 123789,3 sekundy, bo zdarza się, że ktoś bywa szerszy niż dłuższy i różnica wychodzi w sekundach. ;)

sokole, ten żuczek wędruje na Mogielicę czy to jego kuzyn na Radziejową. :usmi
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2020-04-02, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2020-04-02, 20:43   

Jaki ping-pongista, zagadkami odpowiada :)

A zatem:

Że trzeba szukać w Wałbrzychu lub koło Wałbrzycha to już wiemy (tam kiedyś mieszkał Mirek)

Piszesz o niemieckim "Fuchsie", czyli "lisie" i o betonowym słupku. Znam takie miejsce:



Tylko ta suma cyfr to "6", a nie "10" - ale faktycznie, na niektórych mapach Lisi Kamień ma 613 m wysokości, czyli po zsumowaniu cyfr faktycznie "dycha" [przyznam się, że przez jakiś czas zastanawiałem się, o jakiej "tablicy" Ty piszesz?; ale to tylko taka figura retoryczna chyba]

I rzeczywiście na Lisim Kamieniu są skałki






Tylko, drogi ceprze, to nie te skałki :(

ergo, quatro: continues quaerere :)


PS. Czuję, że niedługo dojdziesz (to jest podpowiedź ;) )
Ostatnio zmieniony przez Cisy2 2020-04-02, 21:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-04-02, 21:16   

Chcesz mi poopowiadać o Mirku i biedaszybach? ;)



Klasztorzysko 631 https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasztorzysko - tu wspominają o Lisiej Skale - nie byłem.
Z tyłu na drzewie masz tabliczkę, o której wspominałem - https://www.google.pl/map...0!7i8192!8i4096

ad 1) suma 6+3+1 = 10, to ta dziesiątka ;)
ad 3) Różnica szerokości i długości geograficznej:
 50°44′56,270″N
-16°21′47,073″E
===========
=34°23'9,2 = 34*3600 + 23*60 + 9,2 = 123789,2 (tolerancja 0.1 s, a to mniej niż 0.2s ) ;)
Cisy2 napisał/a:
continues quaerere
Niestety, ale trafiony-zatopiony. O zabawę tu chodzi. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2020-04-02, 22:04   

I widzisz ceprze, zasłużyłeś wreszcie na szczere gratulacje :)

Inauguracyjne: :brawo

Tak zakamuflowałeś tą swoją pierwszą odpowiedź, że nie pogratulowałem Ci już wtedy, przepraszam (o ile faktycznie o Lisiej Skale, a właściwie Lisich Skałach na Klasztorzysku myślałeś). Bo w żadnym z Twoich punktów słowa "Klasztorzysko" przecież nie umieściłeś :)

A jest ono dosyć istotne, bardziej niż ten ciąg cyfr: 123789,3

Warto się na Klasztorzysko wybrać, to wszak na niebiesko wymalowanym wariancie głównego szlaku sudeckiego, zupełnie ignorowanemu, a krajobrazowo niewiele ustępującemu GSS (i biegnie przez Góry Kaczawskie, których GSS nawet nie dotyka).

Twojego pytania o uczeniu Ciebie o biedaszybach i Mirku udam, że nie zrozumiałem...


Czekamy zatem na kolejną zagadkę dla Ciebie i Twojej Myszki :)
Ostatnio zmieniony przez Cisy2 2020-04-02, 22:38, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi