Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zadupiami na obrzeżach miasta- czyli Kraków po naszemu

Autor Wiadomość
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2017-04-23, 22:37   

buba napisał/a:
No to musze sie kiedys wybrac na ten Zakrzowek i tam popływac! :D
koniecznie :lol
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2017-04-24, 13:05   

buba napisał/a:
No to musze sie kiedys wybrac na ten Zakrzowek i tam popływac! :D



:fajka Ale nie zapominaj że Zakrzówek to ulubione miejsce krakowskich samobójców , topielec tam to norma , a podobną sławę ma również szkieletor przy Rondzie Mogilskim.
Niejeden tam przegrał z grawitacją. :D


A ten kameralny wieżowiec z widokiem na cmentarz to znalazłem że znajduje się w Bieżanowie przy ul. Mała Góra. :lol4
Ostatnio zmieniony przez Homunculus 2017-04-24, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-04-24, 20:46   

Zakrzówek faktyczne jest ciekawy. Choć mnie się kojarzy, że był płot-z dziurą :D ale może z czymś innym mylę.
Fajne miejsce


Jeszcze Opactwo w Tyńcu bym polecił, pięknie się prezentuje, aczkolwiek to już inny klimat niż stare rudery i opłotki. Ale warto :-)

 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-04-24, 21:01   

Piotrek napisał/a:
Choć mnie się kojarzy, że był płot-z dziurą
Od strony południowej - stan na lipiec 2016 (z rowerem ciężej się skacze przez siatkę) :P .
Może od strony północnej można się dostać łatwiej. Tyniec ma zupełnie inny klimat - Wawel marny...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2017-04-24, 21:42   

:fajka Nie ma nic lepszego od Wawelu , te arrasy tureckie i ta Katedra w środku. :P
Klimat nie z tej ziemi. Bajo.
Niedaleko rynku na ul. Reformackiej jest tam taki klasztor Ojców Reformatów , jedyny w swoim rodzaju z mumiami szczątkami zmarłych i można po wykupieniu biletu legalnie to zwiedzać.
Wskazana tam jest mocna psycha podczas zwiedzania. :D Polecam.


http://krakow.naszemiasto...tow-krakow.html
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 836
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2017-04-24, 22:22   

Do krypt u reformatów już od dawna nie ma wstępu biletowanego. Jedyny dzień w roku gdy można nawiedzić to niezwykłe miejsce to Dzień Zaduszny (2 XI).
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-04-24, 22:33   

Na Świętym Krzyżu też można zajrzeć do krypty...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-24, 22:49   

I masz jedną mumię...za bodajże 5złotych...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-04-24, 23:08   

Piotrek napisał/a:
Zakrzówek faktyczne jest ciekawy. Choć mnie się kojarzy, że był płot-z dziurą ale może z czymś innym mylę.
Fajne miejsce


Ale fajny! zupelnie jak pod Strzelinem! :D

Piotrek napisał/a:
Jeszcze Opactwo w Tyńcu bym polecił, pięknie się prezentuje, aczkolwiek to już inny klimat niż stare rudery i opłotki.


Bylam tam w 95 roku. I byly tez rudery i opłotki!zza jednych wybiegly gęsi i mnie pogonily ;)
i knajpa mordownia byla gdzie chcieli wklepac mojemu tacie bo powiedzial ze mieszka w Bytomiu :lol Fajnie bylo w Tyncu! Bylismy tam w ramach objazdowek po calej Polsce w poszukiwaniu miejsc opisanych w "Krzyzakach". Taka mialam wtedy korbe ze chcialam te wszystkie miejsca zobaczyc ;)

Homunculus napisał/a:
Niedaleko rynku na ul. Reformackiej jest tam taki klasztor Ojców Reformatów , jedyny w swoim rodzaju z mumiami szczątkami zmarłych i można po wykupieniu biletu legalnie to zwiedzać.
Wskazana tam jest mocna psycha podczas zwiedzania. Polecam.


ojoj... chyba by mi sie to potem snilo po nocach... moge imprezowac na cmentarzu, moge zagladac do krypt gdzie walaja sie luzne kosci, ale mumie to jakos nie bardzo... Te ze Swietego Krzyza przesladowaly mnie jeszcze dlugo. Zwlaszcza taka jedna jakiegos powstanca z otwartą geba. Chyba 2 tyg. co zamknelam oczy to ją widzialam, masakra... Mocna psycha to nie moja mocna strona. Na studiach jako jedyna z grupy nie poszlam na sekcje zwłok. Kolezanki polecialy ogladac bo to takie ciekawe, komentowaly, kanapki wcinaly a ja wolalam pojechac sobie w gory ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-04-24, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2017-04-24, 23:09   

gar napisał/a:
Do krypt u reformatów już od dawna nie ma wstępu biletowanego. Jedyny dzień w roku gdy można nawiedzić to niezwykłe miejsce to Dzień Zaduszny (2 XI).


Ja tam byłem kopę lat temu , ale pamiętam że wrażenia w kryptach były mocne. :D
W Krakowie tez godne uwagi są umocnienia dookoła całego miasta tzw. Twierdza Kraków powstałe po zaborze austriackim bunkry , fortyfikacje itp. ponad 50 obiektów.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-04-24, 23:18   

Homunculus napisał/a:
W Krakowie tez godne uwagi są umocnienia dookoła całego miasta tzw. Twierdza Kraków powstałe po zaborze austriackim bunkry , fortyfikacje itp. ponad 50 obiektów.


Staram sie je odwiedzac juz od paru lat!
http://jabolowaballada.bl...dzy-krakow.html

W miniona Wielkanoc probowalismy sie dostac do fortu Bronowice ale od przodu byla zamknieta brama, od tylu plotu nie bylo na teren ale sam fort okalala gleboka fosa.. Probowalismy ją obejsc ale wtedy podchodzilismy do przodu gdzie krecil sie jakis koles, wygladajacy na pilnujacego. A skradanie sie z kabakiem jest dosc trudne bo ona jeszcze nie rozumie polecen typu "teraz jestesmy cicho" i jak zobaczy np. żabe, kwiatek czy samolot to sie potrafi rozgugac na caly regulator ;) Wiec tym razem odpuscilismy, zastanawiajac sie czy w dni powszednie glowna brama jest otwarta? bo sa tam jakies zaklady, lakiernia itp? Wiesz cos moze o tym forcie i jego ewentualnym zwiedzaniu? czy tylko szansa zlezc od tylu do fosy po zwalonym drzewie?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-04-24, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2017-04-24, 23:35   

Dość ciekawy to temat , ale nie jestem na bieżąco.
Gdzieś czytałem że niektóre bunkry są zaadaptowane na jakieś manufaktury , ciche rzemiosła , produkcje - a inne stoją odłogiem zaniedbane , a gmina Kraków ma z tym odwieczny problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group