Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2020 nes_ski

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2021-01-27, 19:28   2020 nes_ski

©Miałam nie podsumowywać zeszłego roku, bo turystycznie traktowałam go jako nieudany, ale zobaczyłam Wasze relacje i stwierdziłam, że przejrzę jeszcze raz, co się w tym roku działo. Niestety po pierwsze sporą część zdjęć z tego roku (od lutego do maja) straciłam, ponieważ w nowym dysku, na który szły te zdjęcia, padła elektronika. Po drugie w tym roku przechodziłam kryzys, więc były takie momenty, kiedy byłam na wyjazdach, ale nawet nie wyciągałam aparatu, bo nie miałam na to w ogóle ochoty. Ale coś tam się udało, coś tam się przeszło, nie było dramatu... ;)

STYCZEŃ

Pierwszy miesiąc roku klasycznie przywitałam w Górach Izerskich razem z ekipą z mojego stowarzyszenia. Zarówno końcówka roku, jak i jego początek były bardzo urokliwe. Rok rozpoczął się bardzo dobrze, jeśli chodzi o pobyt w górach. Zaczął się także niezbyt dobrą przygodą powrotową, gdyż niestety miałam mocne opóźnienie.



Pierwszy po rozpoczęciu roku weekend spędziłam ze znajomymi w Beskidzie Sądeckim. Nocowaliśmy na Hali Łabowskiej, mieliśmy gitarę, tak że były spacery, m.in. w kierunku Runka, ale także wieczorne śpiewogrania przy świecach.



Na jeden weekend wylądowałam w Bieszczadach i to był totalny spontan. Znajomi w piątek napisali mi, że szkoda iż nie ma mnie na miejscu, więc spakowałam się i w sobotę rano wyruszyłam. O 13.00 byłam w Ustrzykach Górnych. O 13.30 na szlaku na Rawki, a około 17.00 już z powrotem w Ustrzykach po przejściu Małej i Wielkiej Rawki. Następnego dnia jeszcze wspólnie z kolegą poszliśmy na Połoninę Caryńską. To jeden z tych wyjazdów, z których został mi tylko kolaż wrzucany na FB.



Pozostałe weekendy spędziłam w Warszawie i Łodzi, ale również były bardzo udane. Pod koniec stycznia poleciałam do Francji do przyjaciółki. Ona niestety przez większość czasu pracowała, a ja chodziłam sobie po szlakach i masteczkach, m.in. ścieżką Cap d'Antibes, Chemin de Nietzsche. Byłam także na Wyspie Św. Małgorzaty oraz w czerwonych górach (Pic du Cap Roux). To były bardzo intensywne dni z codziennymi wycieczkami.







LUTY

Z Francji wróciłam już w lutym, ale w drugi weekend lutego wylądowałam w Namysłowie, odwiedzając moich przyjaciół. W kolejnym tygodniu natomiast umówiłam się na wycieczkę z bton1em i Liną, i okazało się niestety, że był to ostatni raz w zeszłym roku, kiedy się widzieliśmy! Ojjj! Długo nam się nie zdarzały takie przerwy, bo w poprzednich latach kilka razy w roku łaziliśmy razem po górkach. Kolejny wyjazd, z którego przepadły mi zdjęcia...



Byłam także w Rudawach Janowickich, ponieważ trafiłam tam na koncert na Szwajcarkę - mój ostatni przedpandemiczny koncert :D Troszeczkę połaziłam, ale niestety zdjęcia również przepadły razem z dyskiem.

MARZEC

W marcu umówiliśmy się z bratem i bratową na wyjazd i to był nasz ostatni wyjazd przed lockdownem. Pojechaliśmy do Bacówki nad Wierchomlę. Pogoda nie rozpieszczała, było mało widokowo i mało zimowo, ale wyjazd był bardzo udany. Kolejne miesiące zaoowocowały w dużo więcej rodzinnych wypadów. (zdjęcia przepadły).




KWIECIEŃ

W zasadzie cały okres zamknięcia spędziłam na swoim podwórzu i działce. Na podwórku zasadziłam sobie kwietną łąkę - kto ma mnie w znajomych na fb, ten widział :) Wyrosło sporo różnych kwiatów. Przełom marca/kwietnia obfitował w rozkopywanie działki, sianie kwiatków, ogarnianie podwórza, sianie warzyw i hamakowanie. Aż do 20 kwietnia...

Kiedy ogłosili, że lasy są otwarte, najpierw wyskoczyłam na 10 km spaceru po mojej okolicy. Wyszłam z domu do Majstra po odpływ do zlewu i z rurkami pomaszerowałam dalej :D



Następnego dnia wybrałam się również na spacer po Brzesku, ale tym razem w kierunku lasu słotwińskiego, a nie okocimskiego. Dotarłam nad Stawy, gdzie spożywałam wino gruszkowe i oglądałam zachód słońca... Ale ileż można po samym Brzesku ;)



Ruszyła kwietniowa machina jednodniówek. Najpierw dotarłam na nową wieżę na Radziejowej. Co prawda jeszcze nie była dopuszczona do użytku, ale udało się zobaczyć z niej panoramę.



Kolejnego dnia pojechałam nad Wierchomlę. W związku z tym, że sporo połączeń autobusowych zostało zlikwidowanych, w większości wybierałam po prostu szlaki, na które można było dotrzeć pociągiem i w ten sam sposób wrócić.



Jeszcze w kwietniu pojechaliśmy rodzinnie na Halę Łabowską. Lubię jechać ze znajomymi na szlaki, których nie byli i zawlec ich w miejsca, które mi się podobają. Tym razem brata i bratową wyciągnęłam na Skotarki. Niestety widoki nie były idealne, ale coś tam było widać, wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni.



Jeszcze w kwietniu ruszyłam na Turbacz, załapując się na ostatnie krokusy i powoli rozkwitającą zieleń.



MAJ

Majówkę spędziłam w okolicach Jamnej, do której wracałam w tym roku wielokrotnie i która "przytulała" mnie za każdym razem, kiedy byłam smutna.



W następnym tygodniu pojechałam w Pieniny z Martą. Tym razem Szymona zostawiłyśmy w domu, a my włóczyłyśmy się w okolicach Sokolicy, Macelaka i Hali Majerz.



Marta następnego dnia wróciła do domu, a do mnie dojechał kolega, z którym poszłam m.in. na Wysoką i Wysoki Wierch, a także wróciłam na Halę Majerz i zamek w Czorsztynie. Tym razem z przełęczy Snozka.



W kolejny weekend pojechałam z trójką znajomych w Bieszczady. Odwiedziliśmy m.in. Krywe, a także klasycznie byliśmy na Tarnicy. Wyjazd bardzo udany, ludzi na szlakach bardzo mało...



W drugiej połowie maja wróciłam w Pieniny. Tym razem już sama. Nocowałam w Orlicy i pod Durbaszką, więc te miejsca wyznaczały moją trasę. Niestety to był okres, kiedy nie można było schodzić na Słowację, więc ograniczyłam się do szwendania po polskiej stronie Pienin.



Ostatni weekend maja znów spędziłam na Jamnej. Tym razem w mglistej odsłonie, aczkolwiek uważam, że Schronisko Dobrych Myśli i moja ukochana Chatka Włóczykija są urokliwe w każdej aurze! ;)



CZERWIEC

Na początku czerwca obrałam kierunek odwrotny do gór. Wylądowałam ze znajomymi nad Jeziorem Lucieńskim. Tutaj połaziliśmy po lesie, spędziliśmy trochę czasu nad samym jeziorem.



W weekend Bożego Ciała zahaczamy o Jamną, a następnie na cztery dni jedziemy pod namioty w Beskid Sądecki. Wyjazd bardzo udany, dużo gitar i muzyki, i piękne widoki...




W czerwcu jeszcze wróciłam do Łodzi, a później skupiłam się na pisaniu świadectw i zakończeniu roku szkolnego.... ;) Ale w końcu zakończenie nadeszło, a wraz z nim lipiec.

LIPIEC

W lipcu pojechałam z ekipą przyjaciół do bazy na Muszynie. Baza była oficjalnie zamknięta, jednak oni jako właściciele bazy, opiekowali się nią, żeby w wakacje nie została przesadnie zdemolowana. Zwłaszcza że turystyka namiotowa zyskała na popularności i w kilku chatkach/bazach były różne przygody związane ze zniszczeniami. Na bazie spędziłam kilka dni, odwiedzając m.in. bacówkę nad Wierchomlą, a także spacerując trochę szlakiem, trochę bezszlakowo w okolicach Muszyny.





Później wylądowałam ze znajomymi na 6 dni w Bieszczadach. Najpierw stacjonowaliśmy pod Honem, później przenieśliśmy się pod Rawki, a na koniec trafiliśmy do Ustrzyk górnych. Pogoda dopisywała, więc spanie w namiocie było nawet przyjemne ;) Na Małą i Wielką Rawkę wyszłam w profesjonalnych:p sandałkach i szarawarach ku zdziwieniu innych turystów.




W połowie lipca wróciłam na Lubań, gdzie nocowałam na terenie bazy pod namiotem. Szłam przez Przełęcz Szopka i Macelaka, a następnie Snozkę. W ciągu dnia pogoda dopisywała, ale w zimie zmarzłam niemiłosiernie!



Po powrocie z Lubania wróciłam na kilka dni na Jamną, gdzie się wygrzewałam, a następnie po tych kilku dniach pojechałam w Rudawy Janowickie, w których odbywało się nasze muzyczne spotkanie przyjaciół. Tym razem wzięłam śpiwór o komforcie "0 stopni" i udało mi się nie zmarznąć w ciągu tych pięciu dni.



SIERPIEŃ

Po powrocie z Polany odwiedziłam na chwilę centralną Polskę, po czym wróciłam z powrotem na Jamną, gdzie rozpoczęłam sierpień... Będąc na Jamnej wyskoczyliśmy na wycieczkę w Beskid Niski (niestety jedyna moja wycieczka w zeszłym roku w tamte rejony).



W drugi weekend sierpnia trafiłam na kilka dni na Mazury. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale wiem, że tam wrócę. Oprócz szwendania po okolicy m.in. słuchaliśmy koncertów na wodzie ;)



Po powrocie z Mazur jeździłam trochę na rowerze po okolicy, ale wróciłam na rower po 15 latach, więc to były drobne wycieczki. Najdłuższa to 55 km.



W środku sierpnia wróciłam... na Jamną. Tym razem prawie nie wyciągałam aparatu, zrobiłam tylko kilka zdjęć podczas ogniska. W drugiej połowie sierpnia pojechałam w Beskid Sądecki i Pieniny. Nocowałam pod Bereśnikiem, do którego mam duży sentyment. <3 Wyczołganie się pod Bereśnik po całodniowych wycieczkach w Pieniny niekonicznie było spełnieniem marzeń, ale czego się nie robi dla bycia w tym miejscu... :D




Na spontanie pod koniec sierpnia kupiłam bilety lotnicze i poleciałam jeszcze na 5 dni do mojej Agatki do Francji. Poszwendałyśmy się po Antibes, ale byłyśmy także m.in. na
Tête de Chien z widokiem na Monako.



...a także pojechałyśmy na pizzę do Włoch, do urokliwej miejscowości Dolceacqua (tutaj mieszanka zdjęć francusko-włoskich).



WRZESIEŃ

We wrześniu nie zrobiłam specjalnie dużo górskich zdjęć. Byłam m.in. na Rycerzowej i w okolicach Danielki, odwiedziłam Chatkę na Rogaczu, a także chyba już klasycznie - Jamną. Było też sporo wypadów miejskich - Warszawa, Rzeszów i Sosnowiec ;) Działo się, ale więcej mimo wszystko koncertowo niż górsko. Choć dwa weekendy udało się wycisnąć.



PAŹDZIERNIK

Na początku października pojechałam na spotkanie stowarzyszenia w Karkonoszach. Tym razem jednak nie chodziliśmy po utartych ścieżkach. Raczej po jakichś bocznych, mniej uczęszczanych szlakach.



Później klasycznie wróciłam w Bieszczady. Niestety tym razem było zdecydowanie mniej jesiennie. Przyjechaliśmy o kilka dni za wcześnie. Ale nie pękło mi żadne żebro w przeciwieństwie do poprzedniego roku ;D I poznałam kolejnego ratownika, który mnie ratował w 2017. Było bardzo miło i urokliwie.



W drugiej połowie października potrzebowałam się wyszaleć górsko, więc było mi bardzo wszystko jedno, jaka będzie pogoda. Trafiłam w Gorce, najpierw w okolice Gorczańskiej Chaty, a następnie na Turbacz. Mimo mgły i śniegu byłam zachwycona swoim wyjazdem!




Oprócz tego spędziłam kilka dni na Jamnej z przyjaciółmi. Było bardzo miło i pogodnie, ale znów nie siegałam zbytnio po aparat :) Natomiast na przełomie października i listopada poszłam jeszcze w Beskid Sądecki i to był strzał w dziesiątkę! Ludzi było malutko, bo 1 listopada większość jest gdzie indziej, a pogoda dała czadu!




LISTOPAD

Listopad nas rozpieścił pogodowo, aczkolwiek niestety kolejny lockdown spowodował, że jeździliśmy na jednodniówki. Sporo wycieczek, na których byłam, było z udziałem Marty lub Marty i Szymona :) Jedną z nich był wypad urodzinowy na Czerwone Wierchy - świętowałyśmy okrągłe urodziny Marty :)




Później znów rodzinnie, i znów w Tatry. Wybraliśmy się na Rusinową, Gęsią Szyję i Kasprowy Wierch. Tym razem z Szymonem, który nam w pewnym momencie uciekł, bo poszedł jeszcze na Świnicką Przełęcz ;) My natomiast załapałyśmy się na kozice :D




Najbardziej nieudana wycieczka to szybki sobotni wyskok na Koziarz. Było co prawda ciepło i nie padało, ale było pochmurnie, a nie mgliście! Tego Inezki nie lubią;P



Odbiłam sobie następnego dnia na Turbaczu. Tym razem znów z Szymonem i Martą. Było pięknie, słonecznie. Byłyśmy zachwycone pogodą!



W drugiej połowie miesiąca wyskoczyłam jeszcze na Trzy Korony, Lubań i Wysoki Wierch. Te dwie ostatnie wycieczki były czadowe, a na Lubaniu spotkałam pierwszy raz w życiu Sprocketa! :D Bardzo miłe spotkanie!




W grudniu znów odwiedziłam Jamną... Oni już pewnie sobie myślą "Znowuuuuuuuu Ty" :D <3



Po niej udało się jeszcze wypaść na dwie wycieczki. Pierwsza mało chodzona, ale bardzo urokliwa! Po wyczajeniu prognoz rzuciłam się na Kasprowy Wierch (i jego okolice, czyli Goryczkowe oraz Beskid)




Zamknęliśmy zestaw naszych pięknych rodzinnych wycieczek na Radziejowej i Wielkim Rogaczu. Ten wyjazd będziemy wspominać bardzo długo.



Niestety tym razem nie spędziłam Sylwestra w Chatce Górzystów, ale mimo wszystko nie było płasko i nie było samotnie... ;) Tak właśnie wyglądał mój 2020. Bez szału, ale działo się :)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2021-01-28, 12:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-01-27, 20:24   

Jeśli to jest nieudany rok, to rzeczywiście masz powody do smutku :) . Ja odnoszę wrażenie, że ty ciągle w ruchu jesteś. Petarda na koniec roku, ale reszta też zacna. A na kryzys wycieczki górskie są najlepsze, sam się o tym kiedyś przekonałem.
Nie robisz kopii zapasowych?
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-01-27, 20:25   

Nieudany rok ... :zol zdjęcia super!

Przystanek z górnego rogu, to chyba z przełęczy Snozka? Długo będę wspominał czekanie na busa.

Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-01-27, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2021-01-27, 20:29   

Ja wiem, że z perspektywy innych osób ten rok pewnie wygląda inaczej, bo spędziłam 150 dni na wyjazdach (o 30 mniej niż w 2019), ale ten rok był psychicznie trudny dla mnie. Na szczęście sobie już z tym chyba poradziłam:)

Co do kopii zapasowych - zaniedbałam to w zeszłym roku po prostu. Do 2019 mam wszystkie zdjęcia na Googlach i na innym dysku. Z 2020 straciłam to pół roku zdjęć. Na szczęście Francję udało mi się chociaż wrzucić na Google:)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-27, 20:31   

Ja napiszę, to tak. 20 jaki by nie był, ma jednego plusa. Neska pod koniec roku zaczęła pisać relację!
Co prawda jak na złość, nie pokazała złej pogody, no bo jak, ale za to latem zimę ściągła ;)
nes_ska napisał/a:
W połowie lipca wróciłam na Lubań, gdzie nocowałam na terenie bazy pod namiotem. Szłam przez Przełęcz Szopka i Macelaka, a następnie Snozkę. W ciągu dnia pogoda dopisywała, ale w zimie zmarzłam niemiłosiernie!

:)

aaa. po Twych zdjęciach, widać, jaka pora roku jest najładniejsza w górach :)
jesień
Ostatnio zmieniony przez 2021-01-27, 20:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2021-01-27, 20:33   

Haha:D Faktycznie! Miało być w nocy, ale do dziś ta noc kojarzy mi się bardzo nieprzyjemnie, stąd pewnie wkradła się zima:D A co tam, zostawię ją! To była naprawdę zimna noc ;D
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2021-01-27, 20:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2021-01-27, 20:38   

Adrian napisał/a:
Przystanek z górnego rogu, to chyba z przełęczy Snozka? Długo będę wspominał czekanie na busa.


Tak, Snozka. Uwielbiam tę przełęcz:) Ja w tym roku sprawdzam rozkłady na FB. Są najbardziej wiarygodne. Długo nie czekam. Jak trzeba, to łapię stopa. Nawet w czasach covidowych są ludzie, którzy się zatrzymują;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-01-27, 20:39   

Niedawno straciliśmy wszystkie zdjęcia z ostatnich wielu lat. Ale są firmy odzyskujące dane i choć trochę się za to płaci, udało się odzyskać wszystkie zdjęcia. Nie próbowałaś?
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2021-01-27, 20:50   

Na razie odłożyłam to w czasie, więc po prostu leży w szufladzie. W końcu pewnie to zrobię, ale na ogół sobie tak organizuję czas, że mam go mało pomiędzy wyjazdami :)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8290
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-27, 22:03   

Faktycznie szału nie ma. Na przykład sokół miał bardziej udany rok.

Aczkolwiek tych warunków z zimowych Izerskich to zazdroszczę. Takie połączenie zimy i kolorów niektórym trafia się raz na kilka lat, albo raz w życiu (Neskom pewnie raz w roku :P ).
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2021-01-28, 08:05   

Potwierdzam powyższe wypowiedzi - to tragiczny turystycznie rok. Powinnaś iść na emeryturę. Nudno, jednostajnie, bez widoków, itd. Po co się tak męczyć ?

:D

Rewelacja Inez.

Zobaczyć w ciągu roku choć połowę tego co Ty odwiedzasz … Pomarzyć można.

P.s. Mam / miałem dwa podobne problemy jak Ty. Jeden się oddalił, drugi "naprawiam".
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-28, 11:59   

Cóż, zazwyczaj człowiek gdzieś sobie mieszka i czasami wyjeżdża na wycieczki dłuższe i krótsze. U Ciebie ewidentnie wszystko się odwróciło - czasami wracasz do domu :)
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 835
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2021-01-28, 18:21   

Zestawienie imponujące, ale chyba niczego innego się po nesce nie spodziewaliście.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-01-28, 18:29   

Niezwykle udany rok w czasach Covid. Gratuluję. :rol
Ostatnio zmieniony przez ceper 2021-01-28, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2021-01-28, 23:02   

Wiolcia napisał/a:
Niedawno straciliśmy wszystkie zdjęcia z ostatnich wielu lat.


O matko... ja bym chyba dostala zawału... dysk dałoby sie odratowac ale mnie juz nie... ;)

A nie odbijasz zadnych zdjec do albumow?

nes_ska napisał/a:
ale ten rok był psychicznie trudny dla mnie. Na szczęście sobie już z tym chyba poradziłam:)


Dla mnie ten rok tez byl trudny psychicznie... I wciaz sobie z tym nie poradzilam....

ceper napisał/a:
Żałuję zdrady ideałów młodości


Nigdy nie jest za pozno na zmiany! :lol Wciaż mozna zakrecic i zwrocic sie w strone ideałów!

ceper napisał/a:
Wprawdzie mogłaby być moją córką, ale mi różnica wieku nie przeszkadza.


Ty to sie ceper wszedzie odnajdziesz! I corka pasuje, i tesciowa! :lol
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2021-01-28, 23:09, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group