Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 5 X 2020 Hrobacza Łąka.

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-10-08, 11:18   Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 5 X 2020 Hrobacza Łąka.

Hrobacza Łąka jeden ze szczytów Beskidu Małego.Miejsce dość licznie odwiedzane z racji dobrego dostępu z okolicznych miast.Ja miałem to szczęście ze na szlakach prawie nikogo nie spotkałem,na Przełęczy u Panienki spotkałem pracownika nadleśnictwa z którym chwilę gawędziłem i kilku grzybiarzy.Zapytani o zbiory kiwali smetnie głową i mówili PANIE GDYBY PAN TU BYŁ TYDZIEŃ TEMU TOOOOOOOOOOO.Szlak z Lipnika prosty i niezbyt długi tyle że miejscami stromy, błotnisty i sporo zatorów z kamieni.Z punktami widokowymi też dupy nie urywa.Dopiero na szczycie pod krzyżem jest dobry widok na okolicę.Krótki odpoczynek przy schronisku , namówiony na szarlotkę (nie polecam) której smak zdecydowanie odbiegał od standardów UE ,kubek kawy uratował sytuację .Obok schroniska jest wiata i miejsce na ognisko oraz bardzo dobry punkt widokowy.Ze szczytu idę czerwonym szlakiem przez Bujakowski Groń ponaglany odległymi grzotami i porywami silnego wiatru.Ok 15,15 zchodzę do Żarnówki Małej na przystanek obok zapory Porąbka .Kupuję kilka hmmmmm oscypków i chroniąc czapkę przed kąpielą w wodach Jeziora Międzybrodzkiego chowam się przed deszczem na przystanku autobusowym by po 20 minutach jechać wygodnie do B-B.






































































_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-10-08, 11:39   

Oto mój następca (uczeń przerósł mistrza) do fotografowania kapliczek i krzyży oraz znawca standardów UE. ;)
Człek się już starzeje, chciałoby przejść się na emeryturę, ale statystyki GUS i dane z ZUS utwierdzają mnie w przekonaniu, że przyjdzie mi pracować prawie do śmierci. Mając na uwadze miejsce, gdzie najczęściej haruję, to możecie mi zazdrościć. :lol

Mirku, rozkręcasz się. Radość z życia zaczyna się po pięćdziesiątce, zaś nabiera pełni barw po drugiej. :v
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9354
Wysłany: 2020-10-08, 13:29   

Fajna górka, lubie te tereny ... Uświadomiłeś mnie że przy wiacie jest dobry punkt widokowy, jakoś mi to umknęło.
Podtrzymujesz dobra passę, co następne?

P. S
Nie jest z tobą tak źle, przysiady robisz jak młody ;)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-10-08, 14:43   

Dzięki za opinię, co następne? Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-08, 15:33   

Przykuc prawie jak mój przygarb.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-10-08, 16:31   

laynn napisał/a:
Przykuc prawie jak mój przygarb.
Przykuc wymuszony,zachodzi obawa że obiektyw może nie objąć całej postaci.Jestem w trakcie składania statywu wg, porady niejakiego Adama Słodowego. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-10-08, 21:44   

Mirek napisał/a:
Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD

Wpadnij 17.10 pod schronisko. O ile COVID nie namiesza, to będzie tam stoisko z parkowymi gadźetami :)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-10-08, 22:14   

Piotrek napisał/a:
Mirek napisał/a:
Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD

Wpadnij 17.10 pod schronisko. O ile COVID nie namiesza, to będzie tam stoisko z parkowymi gadźetami :)
17 pażdziernika czy o 17.10? :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 898
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2020-10-08, 23:22   

Fajnie, ładnie z Chrobacza, jakby jeszcze taras widokowy na szczycie ciagle nie zarastał krzakami, byłoby cool 😜
P.s.
Moja najbliższa (domu) górka, która traktuje wybitnie treningowo, ćwicząc przed trudniejszymi wyjazdami.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-10-09, 09:05   

maurycy napisał/a:
Fajnie, ładnie z Chrobacza, jakby jeszcze taras widokowy na szczycie ciagle nie zarastał krzakami, byłoby cool 😜
P.s.
Moja najbliższa (domu) górka, która traktuje wybitnie treningowo, ćwicząc przed trudniejszymi wyjazdami.
Do tych jak nazywasz treningowych górek ja jadę 3 godziny pociągiem w jedną stronę. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-10-09, 13:56   

maurycy napisał/a:
Fajnie, ładnie z Chrobacza, jakby jeszcze taras widokowy na szczycie ciagle nie zarastał krzakami, byłoby cool 😜


Już niedługo spadną liście, to znowu widoczki będą lepsze na okolicę.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-10-09, 22:35   

Mirek napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Mirek napisał/a:
Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD

Wpadnij 17.10 pod schronisko. O ile COVID nie namiesza, to będzie tam stoisko z parkowymi gadźetami :)
17 pażdziernika czy o 17.10? :DD


17 października od godz. 9 do 13 :-)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-10-10, 08:15   

Być może się da, nie mówię nie.Sprawa do środy się wyjaśni.
:DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group