Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wykuwanie na ostro.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-06, 11:10   Wykuwanie na ostro.

Ave.

Na Forum wre … Iskry lecą, dysputy są ogniste, wykuwa się ciekawe oblicze tego Forum … Temat za tematem, tworzą się stronnictwa, grupy nacisku, ktoś twierdzi, że istnieje GTW. Jedni lobbują za chaszczami, dziczyzną i żwirem, inni za litą skałą, roślinkami malutkimi i kostka brukową na szlaku. Jest wesoło, mądrze i walecznie. Postanowiłem i ja coś dorzucić do tego Oblicza Forum Naszego.

Udałem się w teren, który ma w sobie i chaszcze, i skały, i żwiry, i szlak jak chodnik, widoki niskie i widoki wyższe. Taki Misz – masz. Co by nie zostać zapisanym do jednej grupy lobbystów.

Panie i Panowie – Wykuwanie na ostro.

Ostatni raz w górach byłem 15 sierpnia. Jako stonka, ceper, klapkowicz z reklamówką udałem się na Szpiglasowy Wierch przez Rusinową Polanę, Morskie Oko i Ceprostradę. Potem do 5 Stawów Spiskich, Wodoryje i Palenica. Na około 22 kilometrze wycieczki stopa ma prawa ( poważnie ubita na początku maja ) kazała mi się gwałtownie oddalić i poinformowała mnie, że zamierza udać się na urlop. Na 31 kilometrze, końcu spaceru, podtrzymała to zdanie. No cóż … trzymała mnie w szachu, Szuja jedna. Przetrzymała do środy, 4 września. I to do godzin popołudniowych. Praca jest ważna. O godzinie 15.40 wnikam do busa. Za całe 3 złote ( słownie : trzy ) dostaję się do miejscowości Ostre. U stóp straszliwej góry przeznaczenia. O nazwie Ostre. Ogólnie ostro w tych rejonach. Celem mej wycieczki były Kuźnie. Postanowiłem coś wykuć. Wykuć na ostro. Udało się.

O godzinie 16 wnikam na zielony szlak prowadzący przez Halę Ostre ( monotematyczni są ) na zbocze góry Murońka. I potem dalej. Np. można się połączyć z innym szlakiem i dotrzeć na Baranią Górę. Albo nad Bałtyk lub w Bieszczady zachaszczone. Ja aż tak bardzo się nie rozkręcałem. Czułem potrzebę zaśpiewania ‘Dudni woda, dudni w skalistej Kuźni”. Cudne to miejsce. Razem z Towarzyszem Piotrem Zdziczałym raz za czas odwiedzamy to miejsce co by poznać je dobrze. Poznaliśmy w wersji zimowej, w wersji mało roślinnej. Teraz ja poznałem w wersji obficie roślinnej. Maliny, ostrężyny, borówki, paprocie, baobaby, palmy, buki, krokodyle ( to akurat zwierz, mój ulubiony, a nie roślina ), trawy i inne zboża. Co tu dużo mówić – jakoś mi się droga pod skalne skały pomyliła … Nic to – nie po to jestem Kolumbem Skalnym co by roślina mi ambicję pożarła. To ja je pożarłem !!! Swoja drogą pyszne ostrężyny tam rosną. Wnikam w końcu ( od góry, ze zbocza Murońki ) pod skały. Dzicz, pustka, kroki za drzewa, zwierz spod skały, skały ze ściany, skały z murawy, drzewa ze skały. Krążę po okolicy z 40 minut, rozmyślam, zmyślam, podziwiam. Rzucam raz za razem okiem w górę, a tam piękne słońce na błękitno – barankowym niebie. Prowokowało do wyjścia z mroku. Co też uczyniłem. Wyszedłem na szlak i myślę co dalej. Z Murońki jest ładny widok na góry i Żywiec oraz kawałek Bielska. Podlaskiego. Ale nie wszedłem tam. Dzika ścieżka za często szła przez młode iglaki. Nie chciałem dokonać dewastacji młodego elementa. Stwierdziłem, że czas na ostrą część wycieczki – góra Ostre. Poprzez halę Ostre ( ładny widok na Murońkę, Babią Górę i inne ) wnikam w las. Po lewej otwiera się widok na Skrzyczne. Potem znów w las, znowu widok na Skrzyczne, znowu las i piękny biały domek na plaży. Z widokiem na Żywiec i góry. Tatry i Bieszczady. Dokładnie było widać jak lobbyści walczyli o nie. Neutralnie oddalam się, wnikam w las i drogą liściasto – kamienną ( coś dla chaszczowców ) docieram do szlaku zielonego jak dawne butelki z piwem. Trochę jeszcze krążę po okolicy i kieruję się w stronę przystanku. Rzut oka na Beskid Mały, na Wysoki, na Śląski, i na sam Najwyższy w Świecie Grojec. Oddaję Mu poklon i zasiadam na przystanku.

Wykuwanie na ostro udało się. Wbiłem się też w ognistą dysputę górską łącząc te dwa górskie światy.

Dobranoc.
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2013-09-06, 11:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-06, 12:01   

Fotomontaże.

Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2013-09-06, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-06, 12:03   

A za co mam vat płacić?

ech już mam za co. szybkiś niczym strzała
Ostatnio zmieniony przez 2013-09-06, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-06, 12:09   

Ostra jazda Dobromile..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-06, 12:10   

laynn napisał/a:
szybkiś niczym strzała


Open Fire:
"Szybki jak strzała,
twardy jak skała"

bton1 napisał/a:
Ostra jazda Dobromile..


Okoliczności tego wymagały.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-06, 12:19   

Dobromił napisał/a:
Na Forum wre … Iskry lecą, dysputy są ogniste, wykuwa się ciekawe oblicze tego Forum … Temat za tematem, tworzą się stronnictwa, grupy nacisku, ktoś twierdzi, że istnieje GTW. Jedni lobbują za chaszczami, dziczyzną i żwirem, inni za litą skałą, roślinkami malutkimi i kostka brukową na szlaku. Jest wesoło, mądrze i walecznie. Postanowiłem i ja coś dorzucić do tego Oblicza Forum Naszego.


Ładne podsumowanie, a zarazem wstęp...

A co do wycieczki, fajna sprawa, w sumie to się właśnie dziwiłem, co tak od dawna relacji nie ma. Już myślałem, że szykujesz się do walki na forum w obronie swoich ulubionych gór...

:star2

PS: Ładne zdjęcia, szczególnie te z "rudymi" ;) trawami.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-06, 12:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aranea 


Wiek: 110
Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 476
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-06, 13:32   

Ja za 3 złote (słownie: trzy) nie dojechałabym nawet z Lublina do Nałęczowa.. Zazdrość, że ludzie mieszkają w takich mlekiem i miodem płynących krainach.. :D
Zdjęcia rzeczywiście ładne, szczególnie lubię czarno - białe.
_________________
idę w góry cieszyć się życiem..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-06, 16:07   

Była jaki grzyb? (prócz Ciebie), bo tam lubią rosnąć.

Kuźnie są w rejonie naszych skalnych poszukiwań :) , sporo się tam z Dobromiłem błakamy. A rezerwat-udostępniony- to miejsce które powinno się obejrzeć na własne oczy, bo jest rewelacyjne.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-06, 18:55   

Ładne miałeś światło. I cholera, Bieszczady mówisz, widziałeś... I pewnie Lucyne na miotle, jak lata po połoninach... (ale to na zoomie)

a widać było Alpy Poznańskie i Lecha?
Profil Facebook
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-09-06, 21:20   

Dobromił napisał/a:
stopa ma prawa


Cholera ja mam zawsze problemy z prawa piętą :P

Fajna wycieczka ;) chyba nie będę tu zaglądać, bo mnie jeszcze zazdrość zeżre, że tak mało gór zwiedziłam ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-06, 22:49   

Ostroś pojechał Dobromile, jak brzytwa.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-09, 12:46   

Piotrek napisał/a:
Była jaki grzyb? (prócz Ciebie), bo tam lubią rosnąć.


Były.

sokół napisał/a:
I pewnie Lucyne na miotle, jak lata po połoninach... (ale to na zoomie)


Trenowała akrobacje.

sokół napisał/a:
a widać było Alpy Poznańskie i Lecha?


Blask Lecha trochę mnie oślepił.

Iva napisał/a:
chyba nie będę tu zaglądać, bo mnie jeszcze zazdrość zeżre, że tak mało gór zwiedziłam


Nie narzekaj. W miarę młoda jesteś.

Malgo Klapković napisał/a:
Ostroś pojechał Dobromile, jak brzytwa.


Mogło być ostrzej. Specjalnie ominełem domek z kosami.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-10, 14:34   

Twój avatar też ostry :P
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-09-10, 14:37   

Bije z niego miłosierdzie, dobroć oraz artyzm. Malarski.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group