Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Złodzieje

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-01, 18:05   Złodzieje

Dziś Rysianka na fb, a kilka dni temu chyba Hala łabowska informują, że pojawiła się szajka zajebywaczy butów górskich. Suszysz sobie takie w schronisku, rano się budzisz i buty są wysuszone i znikają. Co za czasy...
Profil Facebook
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1602
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-01, 18:57   

Swego czasu w Muro ukradli buty dla jakiegoś Niemca. Jak widać skurwysynów i wśród "ludzi gór" nie brakuje.
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-11-01, 19:52   

Kiedyś mama mówiła, że mam stopę jak podolski złodziej...
Dziwi mnie, że te obiekty nie posiadają zainstalowanych kamer (wiele restauracji je ma), zawsze to odstrasza potencjalnych złodziei. Pręgierz, zaś przy recydywie ucinanie łap, czyli do trzech razy sztuka.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8296
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-11-01, 20:58   

Ciekawe czy kradną tylko te nowe czy jak leci? Bo gwizdnąć takiego przepoconego z wieloletnim używaniem to tak średnio :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-01, 21:13   

To zależy, takie buty używane idzie sprzedać za całkiem niezłe pieniądze i nawet na sporo win wystarczy. ;)

Na takim OLX, oferta jest dosyć bogata...

https://www.olx.pl/sport-...%5D%5B0%5D=used
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-01, 21:21   

Na Rysiance kamerkę mają, ale co to zmienia? :D Fajnie, budzisz się rano i wracasz w skarpetach. Brrr...
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-11-01, 21:28   

Rozumiem w biedzie nosić ubranie po starszym bracie. Dopuszczam też pierwszy samochód używany "na dorobku", ewentualnie mieszkanie (obowiązkowo remont kapitalny), ale generalnie preferuję towar nieużywany. :ryb
Gdyby nie było popytu na "używki" w szerszym znaczeniu tego słowa, to i wiele dusz nie byłoby skazanych na potępienie (nie dotyczy tylko przykazania nie kradnij)... :usmi
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-01, 21:30   

No a ja wolę nosić używane haglofsy niż dżinsowe rybaczki.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-11-01, 21:32   

A któż Ci broni nosić nowe haglofsy? Stać Cię również na fajne rybaczki. Po cóż się męczyć, dla mnie liczy się wygoda. :ryb
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2017-11-01, 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8296
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-11-01, 22:29   

Vision napisał/a:
Na takim OLX, oferta jest dosyć bogata...

ok, rozumiem używane Lowy, ale jak mam np. buciory z Decathlonu kupione za 200 złotych trzy lata temu i lekko spękane, to nie wiem czy na te wina by się zarobiło ;)

Poza tym: kto normalny kupuje buty przez internet, jak nie może sprawdzić, czy mu pasują? :o-o
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-11-01, 22:44   

Pudelek napisał/a:
kto normalny kupuje buty przez internet, jak nie może sprawdzić, czy mu pasują?
To jak ślub od pierwszego wejrzenia, tu na "reklamację" (podjęcie decyzji) jest miesiąc, zaś przy butach masz 14 dni na odstąpienie od umowy kupna - również bez podawania przyczyny.
W pierwszym przypadku towar często miewa oznaki używania i "zwrot" jest możliwy, w drugim przypadku nie może mieć tych oznak, jeśli był to nowy towar. :ryb
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-01, 22:50   

Są ludzie co kupują, ja sam bym raczej nie kupił, bo bym się chyba nie przemógł. ;) Ale sam sprzedawałem używane rzeczy na allegro nie raz i chętnych było sporo. Nawet sprzedałem używaną golarkę elektryczną Braun. Bo po kilku razach stwierdziłem, że tym się golić nie da. Albo coś źle robiłem, bo wcale gładki po niej nie byłem jak w reklamie. I nie spodziewałem się, że będą chętni, a poszła nawet za więcej niż się spodziewałem. W dodatku gościu mi potem napisał, że faktycznie jak w opisie, jak nowa i goli zajebiście. W sumie może z 5 razy jej użyłem, ale jednak już nowa nie była. ;)

No, ale wydaje mi się, że tylko w takim celu te buty ktoś kradnie, bo wątpię, żeby to robił sobie ktoś dla jaj. ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8296
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-11-01, 23:56   

Może z zemsty? Kiedyś na chatkach kradli buty największym gnojkom, którzy za bardzo cwaniaczyli w nocy :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-11-02, 00:27   

Pudelku, buty odróżniano po zapachu "gnoju"? W moich zawsze była słoma, więc były bezpieczne. :ryb
Może ktoś je zbiera na "drzewo" jak na )( Komarnickiej w Kaczawskich? Można też w butach posadzić wrzos.
Ktoś już groził, że puści w skarpetkach...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6101
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-11-02, 10:52   

Mi kiedys w chatce na Adamach ktos zajumal buty... Ale chyba przez przypadek.. Jakas ekipa wychodzila wczesnie i ktos z nich poszedl w moich butach. Drogą eliminacji wyszlo ze zostaly buty bardzo podobne do moich, nawet duzo nowsze i mniej zniszczone, ale chyba o dwa numery mniejsze. Ktos ubral za duze i sie nie zorientowal. A ja wracalam do domu w za malych butach i to byla masakra w tym isc jeszcze po sliskiej nawierzchni. Z wycieczki juz musialam zrezygnowac..

ps. nie cwaniaczyłam w nocy! :fajka


Pudelek napisał/a:
Może z zemsty? Kiedyś na chatkach kradli buty największym gnojkom, którzy za bardzo cwaniaczyli w nocy :lol


Kiedys tez byl taki przypadek, ze pewna "szajka" powrzucała do studni buty ekipy z chatki na Otrycie. Bo nie zostali wpuszczeni do chaty ani do szopy w deszczowy wieczor i to jeszcze w bardzo chamski sposob. Wiec zemsta byla slodka ;) Ciekawe jakie mieli miny jak rano patrza a butow niet! A potem w kapciach ida po wode, nabieraja a tu myk! buty jednak sa! :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-11-02, 10:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime