Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wschód słońca w Tyńcu

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków

Wysłany: 2020-04-27, 20:17   Wschód słońca w Tyńcu

Nic na to nie poradzę, że lubię jeździć w rejon Tyńca.

A jeżdżenie to oznacza zarówno rowerowe wycieczki wzdłuż widokowych wałów wiślanych, które nieraz owocowały ciekawymi fotografiami, jak również nocne wyjazdy samochodem na łąki położone w Piekarach, po drugiej stronie Wisły, z pięknym widokiem na Opactwo Benedyktynów z położonej nad łąkami skałki. Ostatni raz w Piekarach byłem we wrześniu 2019r., więc najwyższy czas odświeżyć wrażenia. 22 kwietnia wschód słońca w Krakowie jest o 5:30, na skałce fajnie by było być 45 minut wcześniej, o 4:45.

Udało się zdążyć na czas i rozstawić ze sprzętem na wiadomej skałce. Jest to miejsce bardzo popularne wśród fotografów, ale zauważyłem, że ci umieszczający swe zdjęcia w sieci skupiają się głównie na Opactwie Benedyktynów górującym nad Wisłą i okolicznymi łąkami, tymczasem z tej skałki jest widok 180 stopni od wsi Piekary na północy, poprzez tyniecki klasztor oraz domy Tyńca na wschodzie, aż po kominy elektrowni w Skawinie i łuk starorzecza Wisły na południe - tyle możliwości na fajne kadry.

Miejsce to ma swój specyficzny mikroklimat. Świetne walory krajobrazowe okolicy w połączeniu z często zalegającymi tu mgłami unoszącymi się nad Wisłą i łąkami stanowią o fotogenicznej sile tego miejsca. Tym razem wszystko elementy zagrały mi jak sprawna orkiestra. Żeby nie pozostać gołosłownym, zapraszam do obejrzenia fotokroniki tego poranka, składającej z 31 malowanek robionych z jednego miejsca przez 110 minut - od 4:50 do 6:40.


dzień się budzi nad Opactwem Benedyktynów


Piekary by night


domy w Tyńcu spowite mgłą


kominy elektrowni w Skawinie i starorzecze Wisły























































Ostatnie zdjęcie to godzina 6:40. Słońce stało już wysoko na niebie, wszystkie mgły się już rozwiały, świat przyjął normalne barwy, zaczął się kolejny nudny, słoneczny i bezchmurny poranek. Trzeba było zwinąć sprzęt, ruszyć do domu, w domu ogolić się, zjeść drugie śniadanie i rozpocząć o 8:00 kolejny dzień zdalnej pracy przy domowym biurku.
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2020-04-28, 06:57, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9272
Wysłany: 2020-04-27, 20:46   

Wow!
Wy mnie wykończycie z tymi zdjęciami, najpierw Dobromił teraz Ty :o-o
Genialne foty! nic dodać :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2020-04-27, 20:55   

Cuda! Cudeńka! :)
Gratuluje, podziwiam i zazdraszczam.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
FasolaNaSzlaku 

Wiek: 43
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 338
Wysłany: 2020-04-27, 22:18   

Gdzie te zdjęcia ... których nie widać :P
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 05:39   

Fajna miejscówka. Zdjęcia tradycyjnie dobre.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-04-28, 06:35   

Zdjęcia coś zjadło.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków

Wysłany: 2020-04-28, 07:00   

Wstawiłem zdjęcia jeszcze raz, nie wiem czemu je zjadło (wcześniej przecież było widać). Mam nadzieję, że teraz będzie ok.
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-04-28, 07:25   

Malowanki przepiękne! No to Ci siadła pogoda z tymi mgłami... Ostatnio w ogóle widzę, że wschody ciekawe są.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-04-28, 07:36   

Sebastian napisał/a:
Mam nadzieję, że teraz będzie ok.

Są.
Fajny klimat.Podoba się :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2020-04-28, 09:52   

Sebastian napisał/a:
nie wiem czemu je zjadło (wcześniej przecież było widać)

A może wcale nie, tylko ludzie chcieli być mili, więc pisali, że ładne ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-04-28, 09:56   

sprocket73 napisał/a:
Sebastian napisał/a:
nie wiem czemu je zjadło (wcześniej przecież było widać)

A może wcale nie, tylko ludzie chcieli być mili, więc pisali, że ładne ;)


Bardzo ładne są te zdjęcia co ich nie widać.

Trzymaj tak dalej !!!

Mgły, wody, drzewa i wieże !!!
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 10:49   

No ja nic nie widzę.








Żartuje ;)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-01, 00:22   

Gratulacje za wstrzelenie się w takie piękne warunki! :-o Bajkowo to wygląda. :-)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-05-01, 14:02   

A z ciekawosci - tak udalo ci sie idealnie wstrzelic, wnioskowales o stanie mgiel patrzac za okno czy miales kilka porannych prob aby trafic na takie warunki??

Albo w Tyncu codziennie jest tak cudnie???
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków

Wysłany: 2020-05-01, 16:53   

Ostatnio w Tyńcu byłem pół roku temu we wrześniu, było tak:

http://gorybezgranic.pl/w...yncu-vt4864.htm

Zawsze przed takim wyjazdem bazuję na prognozie pogody, powinno być w Krakowie jakieś zachmurzenie, optymalnie to 25-50%. Faktem jest, że tam w Tyńcu jest jakiś mikroklimat, te mgły to się często snują nad Wisłą i okolicznymi łąkami, a jak jadę z Krakowa wzdłuż Wisły, to tam często się przejeżdża przez mgłę, mimo że w centrum Krakowa jej nie ma.
Jako ciekawostkę mogę podać, że jak zaparkowaliśmy samochód i szliśmy na skałkę (zajmuje to ok. 10 minut), to mgieł jeszcze nie było, zaczęły się podnosić po drodze.

Wcześniej byłem w Tyńcu pod koniec 2018 roku, była tak duża mgła, że z tej skałki nie było nic widać, więc zeszłem nad brzeg Wisły i było bardzo klimatycznie:

http://gorybezgranic.pl/p...yncu-vt4142.htm

Jak każdy wschód słońca jest to pewna loteria, ale akurat w Tyńcu z dużymi szansami na powodzenie.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime