Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

wschód słońca w Tyńcu

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-10-16, 17:20   wschód słońca w Tyńcu

Skałka położona przy brzegu Wisły w Piekarach koło Krakowa, po drugiej stronie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, jest powszechnie odwiedzanym miejscem widokowym.
Poranne widoki Opactwa ponad mgłami unoszącymi się nad korytem Wisły oraz przybrzeżnymi łąkami są stałym elementem polskiej fotografii krajobrazowej. Przyszło i mnie się zmierzyć z tematem w ramach „kolekcjonowania" porannych sesji z miejsc widokowych Krakowa. Tym razem się udało, moja poprzednia wizyta zaowocowała ciekawymi, „pastelowymi" widokami na Opactwo i jego okolice, ale to nie było do końca to, o co mi chodziło. Wtedy mgła była zbyt duża i gęsta, przysłoniła sporo widoczności, choć efekt końcowy był dla mnie całkiem interesujący. Tym razem było jak trzeba. Na miejscu spotkałem inną fotografkę-amatorkę oraz nieco później młodą parę, której fotograf urządził sesję ślubną. Chyba tyle wystarczy tytułem wstępu, niech teraz zdjęcia opowiedzą historię tego świtu.









































Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2019-10-16, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2019-10-17, 07:11   

Najlepsze wg mnie - zdjęcie z dwoma wieżami i ostanie zdjęcie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-21, 09:15   

Tyniec piękna sprawa. Kiedyś natrafiłem na taki artykuł https://www.banita.travel...epszych-miejsc/ i właśnie wtedy mnie też tak urzekł tam wschód słońca, że sam zawsze chciałem być, ale póki co na wschód się nie mam jak tam załapać. ;)

Na pocieszenie 2 lata temu pojechałem tam latem rowerem za dnia i chyba nawet z tych samych skałek robiłem zdjęcia... ;)







Ciekawe mgły o poranku się tam pojawiają i nawet fajne lustrzane odbicie idzie trafić. Zimą też to efektownie wygląda, jak już więcej murów widać, bo na drzewach na dole tyle tych liści też nie ma.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-10-21, 15:35   

Swietne zdjęcia.
Skarpy nadwiślańskie z miejscami widokowymi na starożytne opactwa czy zamki to znakomity temat na sesje fotograficzną.

Wisła w rejonie Janowca (widok z Albrechtówki):







Czerwińsk z Wyszogrodu:



Płock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group