Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-19, 15:30   Wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Velo Czorsztyn to niedawno zbudowana i udostępniona turystom trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego. W zależności od wariantu liczy 30 lub 40 kilometrów. Wybraliśmy się na nią w maju i wrażenia były niezapomniane! Polecam każdemu, nawet tym, którzy nieczęsto jeżdżą na rowerze. Bardzo przyjemna jazda, świetne widoki i dużo po płaskim (choć tam, gdzie jest pod górkę, jest najciekawiej). Można się wybrać nawet z dzieciakami.
Zamieszczam kilka zdjęć z pierwszego odcinka: Frydman (tam startowaliśmy) - Kluszkowce. Pozostałe, chyba jeszcze lepsze widokowo, kiedyś postaram się opisać.















Frydman - Kluszkowce: http://www.kuzniapodrozy....man-kluszkowce/
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-19, 16:59   

Na rower fajne. Północna część trasy interesująca, dobrze, że jedziecie przez Sromowce Wyżne. Niemniej jednak szlak rowerowy omija dwa najciekawsze miejsca widokowe: Wdżar i Majerz (no chyba, że na Majerz wyjechaliście - okaże się w dalszej części relacji. Mnie mocno zdziwiła ilość barierek w okolicy Dębna, wygląda to paskudnie i psuje dla mnie przyjemność z jazdy tym odcinkiem. Takie czasy i wymogi.
Profil Facebook
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-06-19, 17:32   

Widzę że i tam tafla jeziora duzo obniżyła się, ciekawe czy stateczek spacerowy kursuje.?
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-06-19, 17:53   

Jak byliśmy na wakacjach w zeszłym roku, pani u której spaliśmy, namawiała nas na tą trasę, ale my raczej pieszo niż rowerem ;) widoki super, jak to w tamtych rejonach.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-19, 18:49   

Sebastian napisał/a:
Na rower fajne. Północna część trasy interesująca, dobrze, że jedziecie przez Sromowce Wyżne. Niemniej jednak szlak rowerowy omija dwa najciekawsze miejsca widokowe: Wdżar i Majerz (no chyba, że na Majerz wyjechaliście - okaże się w dalszej części relacji. Mnie mocno zdziwiła ilość barierek w okolicy Dębna, wygląda to paskudnie i psuje dla mnie przyjemność z jazdy tym odcinkiem. Takie czasy i wymogi.

Zdecydowanie trasa na rower. Na fragmentach byli piesi, ale to bliżej miejscowości. Są jednak fragmenty typowo rowerowe.
Ideą Velo Czorsztyn jest poprowadzenie ścieżki jak najbliżej jeziora, a Wdżar jest ptrochę w innym miejscu. Może prowadzi tam inny szlak rowerowy, ale w sumie nie wiem, czy da się tam wjechać (rekreacyjnie, oczywiście). Co do Majerza, to hala leży na terenie parku narodowego i przejazd przez nią jest zabroniony. Widzieliśmy tam rowerzystów, ale mogli swą wycieczkę przypłacić mandatem. Za to będąc na przełęczy Osice, podeszliśmy sobie na niższe łąki Majerza na widoki.
Barierki są rzeczywiście paskudne, ale to te współczesne wymogi wymuszają takie rozwiązania. Na Green Velo jest to samo. Czasem mamy wrażenie, że są większym niebezpieczeństwem niż jakiś rów, przed wpadnięciem do którego chronią. Jak ktoś przywali w te barierki z dużą prędkością, to myślę, że ma mniejsze szanse na przeżycie niż gdyby spadł z niewielkiego nachylenia na trawę. No ale jest jak jest i tego się nie przeskoczy.

Mirek napisał/a:
Widzę że i tam tafla jeziora duzo obniżyła się, ciekawe czy stateczek spacerowy kursuje.?

Mirku, zdjęcia są z majówki, a wiadomo, że kwiecień był suchy. Potem sporo padało, więc myślę, że tafla się podniosła. Stateczki (przynajmniej te między zamkami) kursują - mój brat z rodzinką ostatnio się przeprawiał, gdy robili szlak w skróconej wersji (po naszym poleceniu go).

Adrian napisał/a:
Jak byliśmy na wakacjach w zeszłym roku, pani u której spaliśmy, namawiała nas na tą trasę, ale my raczej pieszo niż rowerem ;) widoki super, jak to w tamtych rejonach.

W tamtym roku chyba nie wszystko jeszcze było skończone. A trasę rzeczywiście warto zrobić, nawet jak się nie jeździ za dużo na rowerze. Można je w okolicy wypożyczyć i wybrać się na choćby kawałek szlaku.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-06-19, 22:53   

Świetna widokowo trasa.
Mogli by taką zrobić wokół Kaskady Soły. Co prawda technicznie w wielu miejscach było by to trudne, może nawet niemożliwe ale....to byłby czad :-)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-20, 12:39   

Piotrek napisał/a:
Świetna widokowo trasa.
Mogli by taką zrobić wokół Kaskady Soły. Co prawda technicznie w wielu miejscach było by to trudne, może nawet niemożliwe ale....to byłby czad :-)

Nie wiem, jak wokół Kaskady Soły, ale w przypadku tej ścieżki wokół Czorsztyńskiego w paru miejscach są fragmenty, gdzie nie było wcześniej przejazdu i drogę musieli wykuwać w zboczu lub przerzucać mostki. Więc pewnie w wielu miejscach da się ścieżkę zrobić, kwestia tylko, za ile i z jaką szkodą dla środowiska.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-06-20, 13:29   

Piękne. Za te widoki należy Ci się 6 w dzienniku.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-20, 13:36   

Dobromił napisał/a:
Piękne. Za te widoki należy Ci się 6 w dzienniku.

Za późno. Oceny już wystawione :) .
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-06-20, 14:07   

Zdjęcia piękne.W przyszłym tygodniu będę już miał bagażnik na hak,więc wiem gdzie pierwszy wyjazd :) .
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-21, 16:21   

marekw napisał/a:
Zdjęcia piękne.W przyszłym tygodniu będę już miał bagażnik na hak,więc wiem gdzie pierwszy wyjazd :) .

Zdecydowanie warto! Napisz potem o swoich wrażeniach!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-21, 16:55   

Świetna sprawa, nawet nie wiedziałem, że tam jest ścieżka taka... A podsunęłaś mi dzięki temu niezły pomysł, bo w tym roku chciałbym się w sumie wybrać rowerem w Tatry i jakieś trasy tam też przy okazji zrobić. W pobliżu Tatr chyba też jakieś trasy są, chociaż jeszcze dokładnie się nie rozeznawałem. Ale z dwa dni na samo jeżdżenie rowerem tam, to bym chciał poświęcić.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2020-06-21, 17:21   

Ale świetne miejsce :) Namówiłaś mnie :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-06-21, 20:07   

Wiolcia napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Świetna widokowo trasa.
Mogli by taką zrobić wokół Kaskady Soły. Co prawda technicznie w wielu miejscach było by to trudne, może nawet niemożliwe ale....to byłby czad :-)

Nie wiem, jak wokół Kaskady Soły, ale w przypadku tej ścieżki wokół Czorsztyńskiego w paru miejscach są fragmenty, gdzie nie było wcześniej przejazdu i drogę musieli wykuwać w zboczu lub przerzucać mostki. Więc pewnie w wielu miejscach da się ścieżkę zrobić, kwestia tylko, za ile i z jaką szkodą dla środowiska.

Z Kaskadą było pierońsko drogo, bo mnóstwo jest miejsc, gdzie góra wpada wprost do wody. Wtedy jakieś wiszące odcinki by musiały być albo ... tunele.
Ale ogólnie, patrząc na Twoją wycieczkę, bardzo fajne są takie trasy.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-21, 21:26   

Vision napisał/a:
Świetna sprawa, nawet nie wiedziałem, że tam jest ścieżka taka... A podsunęłaś mi dzięki temu niezły pomysł, bo w tym roku chciałbym się w sumie wybrać rowerem w Tatry i jakieś trasy tam też przy okazji zrobić. W pobliżu Tatr chyba też jakieś trasy są, chociaż jeszcze dokładnie się nie rozeznawałem. Ale z dwa dni na samo jeżdżenie rowerem tam, to bym chciał poświęcić.

Jak w tamte okolice, to polecam mocno Spisz na rowerze. Mogę podrzucić Ci pomysły na fajną pętlę i widokowe miejsca, które warto odwiedzić.
Zawsze też możesz zrobić szlak dookoła Tatr, ale to już dłuższa sprawa.

TNT'omek napisał/a:
Ale świetne miejsce :) Namówiłaś mnie :D

Jak będzie wtopa, to nie bij!

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Świetna widokowo trasa.
Mogli by taką zrobić wokół Kaskady Soły. Co prawda technicznie w wielu miejscach było by to trudne, może nawet niemożliwe ale....to byłby czad :-)

Nie wiem, jak wokół Kaskady Soły, ale w przypadku tej ścieżki wokół Czorsztyńskiego w paru miejscach są fragmenty, gdzie nie było wcześniej przejazdu i drogę musieli wykuwać w zboczu lub przerzucać mostki. Więc pewnie w wielu miejscach da się ścieżkę zrobić, kwestia tylko, za ile i z jaką szkodą dla środowiska.

Z Kaskadą było pierońsko drogo, bo mnóstwo jest miejsc, gdzie góra wpada wprost do wody. Wtedy jakieś wiszące odcinki by musiały być albo ... tunele.
Ale ogólnie, patrząc na Twoją wycieczkę, bardzo fajne są takie trasy.

Teraz infrastruktura rowerowa się rozwija i powstają nowe trasy lub modernizuje się stare (od niedawna i obok mojego domu przebiega szlak rowerowy i w sezonie sporo osób jeździ, w tym sakwiarze). Może więc w przyszłości pomyślą nad jakąś ścieżką, o ile będzie to rozsądne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group