Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wrześniowy Beskid Mały bardzo wolnym krokiem

Autor Wiadomość
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2022-10-03, 20:55   

laynn napisał/a:
Można na sb? :D

Dobra myśl. Niech Lidka pisze kiedy i gdzie się wybiera w góry, to reszta towarzystwa będzie unikać tych terenów aby nie dostać deszczowego wpierdolu :D
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-10-04, 04:41   

włodarz, proporcjonalnie :haha
Zachwycałam się w wycieczkami Mirka, i teraz mam :haha
Cytat:
kiedy wybiera się w góry, co by uniknąć kilkudniowej zlewy

od 10 października unikajcie Bieszczadów :D , prognozy, jakie są każdy widzi :D
https://www.twojapogoda.p...towiska/?page=2
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
Ostatnio zmieniony przez Lidka 2022-10-04, 04:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-10-04, 10:14   

Fajna wycieczka, lubię te rejony, chatkę pod Potrójną też. Przechodziliście przez Gibasy? Tam też jest chatka, ale pewnie była zamknięta.
Szkoda tylko, że taka marna pogoda była... ogólnie ten wrzesień był tragiczny, miałem dużo planów, ale wszystko pokrzyżowała pogoda, ostatecznie pod koniec września wyskoczyłem tylko na dwa dni w Żywiecki i nawet pogoda się udała. ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14413
Wysłany: 2022-10-04, 11:43   

opawski1 napisał/a:
i nawet pogoda się udała


Gradobicie ? Ulewa ? Wichura ? Cztery stopnie powyżej zera ?

Obecnie za oknem w Żywcu kończy się deszcz.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-10-04, 13:04   

Dobromił napisał/a:
opawski1 napisał/a:
i nawet pogoda się udała


Gradobicie ? Ulewa ? Wichura ? Cztery stopnie powyżej zera ?

Obecnie za oknem w Żywcu kończy się deszcz.

Zimno, silny wiatr, trochę słońca, trochę czarnych chmur, gdy zacumowałem w chatce zaczęło lać, padało do rana. Potem przestało góry zaczęły parować i nawet chwilami błyskało słońce ;) Więc jak na ten wrzesień suuuper :D
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-10-05, 04:56   

Przechodziliśmy obok chatki na Gibasach, ale nie wchodziliśmy. Cicho, pusto, a na stronie informacja, że działa tylko w weekendy, więc nawet nie zaglądałam. Ale jest fajna łąka, z huśtawką, więc przy ciepłej pogodzie tam mi się chce wrócić :)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1040
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-10-05, 14:09   

opawski1 napisał/a:
Przechodziliście przez Gibasy? Tam też jest chatka, ale pewnie była zamknięta.


Dlaczego? Z tego, co wiem, działa.

Lidka napisał/a:
Przechodziliśmy obok chatki na Gibasach, ale nie wchodziliśmy. Cicho, pusto, a na stronie informacja, że działa tylko w weekendy, więc nawet nie zaglądałam.


A to pewnie dlatego (ta informacja o weekendowym działaniu), że chatar tam po prostu mieszka i jednak czasem musi zejść w doliny, choćby po zaopatrzenie. Jednak odkąd pamiętam to można tam było po prostu wejść i napić się herbaty. I pogadać.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-10-06, 19:37   

Cytat:
Pod Lipską Górą miał być wg mapy punkt widokowy, ale... widać tylko chmury …


No wreszcie ktos ma podobne doznania z wycieczek jak my! Bo wiekszosc osob tylko upały w tym roku tylko prześladowały, a my jakos ich nie moglismy napotkac ;)


Cytat:
Wielkie oczy zrobiłam na widok dań serwowanych w naczyniach jednorazowych. Pogaduszki z obsługą i już wiem, że to nakaz sanepidu ze względu na częste braki wody


Ale chyba nie we wszystkich schroniskach gorskich tak serwują żarcie? Napotykalismy w tym roku tez normalne naczynia, acz moze do nich sanepid szczesliwie nie dotarł.

Cytat:
A szkolna ekipa po chwili się zwinęła wzdłuż potoku w dół, i zostaliśmy sami słuchając już tylko lejącej się wody


Moze dzieki tej pogodzie mieliscie bardziej okazały wodospad?? :)

Cytat:
namalowane na drzewach jaszczurki. Ciekawe, kto to wymyślił, fajnie to wygląda, ale nigdzie nie znalazłam żadnej informacji na ten temat


Masz ich zdjecie?

Cytat:
1*dla tych, co grają


Ta to widze nawet bez pokrowca ;) I wyglada trochę jak ta, na ktorej toperz zjechal ze Śnieżki



Cytat:
Buty -dzięki suszarce-


Suszarka to bylo rusztowanie przy piecu czy taką jak do wlosow/grzybow suszyliscie?

Cytat:
na Przełęcz pod Czuplem weszliśmy w rekordowym czasie 2 godzin! Do samego szczytu już rzut beretem. Z oddali było słychać radosne krzyki i śpiewy dziecięcych wrzeszczących gardeł :)


Pewnie tak sie cieszyly, ze zdobyly najtrudniejszy szczyt swiata! :D

Cytat:
ogólnie ten wrzesień był tragiczny, miałem dużo planów, ale wszystko pokrzyżowała pogoda


W naszym przypadku było tak samo. Mielismy plan na tygodniowy wyjazd, ale jak zobaczylam ze w Oławie (biegunie ciepla) jest +7 i leje, a znajomy wysłał mi zdjecie tych górek gdzie chciałam pojechac przypruszonych śniegiem - to mi sie zupelnie odechcialo i instynkt wędrowny opadł prawie do zera.... Bo deszcz to jedno, ale zeby we wrzesniu byly temperatury iscie zimowe - to juz przesada!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2022-10-06, 19:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-10-07, 06:37   

buba napisał/a:
Ale chyba nie we wszystkich schroniskach gorskich tak serwują żarcie? Napotykalismy w tym roku tez normalne naczynia, acz moze do nich sanepid szczesliwie nie dotarł.

albo nie mieli problemów z wodą

buba napisał/a:
Suszarka to bylo rusztowanie przy piecu czy taką jak do wlosow/grzybow suszyliscie?

taka do butów, z reguły zimą ją targałam, ale patrząc na prognozy wzięłam , i -jak się okazało-słusznie
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-10-07, 14:03   

Lidka napisał/a:
taka do butów, z reguły zimą ją targałam, ale patrząc na prognozy wzięłam , i -jak się okazało-słusznie


Osz kurde! To ja nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje! A zasilane do prądu czy jak sie w domu naładuje to jedne buty wysuszy? ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-10-07, 17:15   

ja mam z wtyczką do kontaktu, kosztowała za 20 zł, ale widziałam już teraz takie wypaśne z baterią i z wtyczką samochodową, np coś takiego :)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-10-07, 20:53   

Lidka napisał/a:
ja mam z wtyczką do kontaktu, kosztowała za 20 zł, ale widziałam już teraz takie wypaśne z baterią i z wtyczką samochodową, np coś takiego :)


Ciekawe! Dobrze wiedziec ze cos takiego jest!

Moze kiedys pojawią się i moje wymarzone śpiwory - ogrzewane na baterie, gwarantujące temperature wewnątrz 20 stopni, nawet jak mroz na dworze :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2022-10-07, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2022-10-07, 21:20   

buba napisał/a:
Lidka napisał/a:
ja mam z wtyczką do kontaktu, kosztowała za 20 zł, ale widziałam już teraz takie wypaśne z baterią i z wtyczką samochodową, np coś takiego :)


Ciekawe! Dobrze wiedziec ze cos takiego jest!

Moze kiedys pojawią się i moje wymarzone śpiwory - ogrzewane na baterie, gwarantujące temperature wewnątrz 20 stopni, nawet jak mroz na dworze :)


Może takie coś :)

https://www.amazon.pl/Man...y/dp/B085BRKQZN
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-10-07, 22:08   

i do tego tani :)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2022-10-07, 22:19   

Lidka napisał/a:
i do tego tani :)


Tani, fajny, ciepły śpiworek :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang