Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wróżna i Tuł. W poszukiwaniu geofitów

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-04-06, 21:25   

laynn napisał/a:
To dla byłych adminów.


Na razie prawda jest taka - że Nadadmin Vis nie usunął nam jeszcze uprawnień i nadal figurujemy z Piotrkiem w loży władzy.

Jako słupy, ale jednak.
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-04-07, 16:37   

Adrian napisał/a:
Wyrchgóra i kaniony, tamte okolice znam od dzieciaka

To są okolice Goleszowa? Jezioro, kamieniołom, takie sprawy? Warto? A te kaniony to co?

Dobromił napisał/a:
SKS - Starość, Kurwa, Starość.

Aa, bo już myślałam, że coś gorszego...

Piotrek napisał/a:
A fiołek...może wonny?

Jest też leśny. Ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy. Tak, jak z odróżnianiem jednej wyki od drugiej.
A nie wiesz może, czy gdzieś w naszych okolicach można spotkać śnieżycę wiosenną?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-04-07, 18:34   

Raz widziałem śnieżycę, w Kiełbasowie koło kaplicy ale to była nasadzona :)
A tak to nie trafiłem u nas. Na jurze owszem ale w moich okolicach nie miałem okazji niestety :-/
Ale sądzę że gdzie będą, właśnie na tym przedpolu gór typu Bucze, Tuł itp. W każdym razie jak trafisz to daj znać :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2021-04-07, 18:42   

Cytat:

To są okolice Goleszowa? Jezioro, kamieniołom, takie sprawy? Warto? A te kaniony to co?


Tak, to te okolice, kaniony to taki wąwóz i miejsca skalne pod Wyrchgórą, teraz jest to już rozpowszechnione, jest nawet szlak i oczywiście pełno śmieci.
Już kiedyś mówiłem że możemy tam zrobić mini zlot z ogniskiem i kiełbaską :)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-04-07, 18:50   

W końcowej części galerii macie minizlot i Wyrchgórę... - https://photos.app.goo.gl/ge25Fy7or4QDbraQ6
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-04-07, 19:12   

Piotrek napisał/a:
Raz widziałem śnieżycę, w Kiełbasowie koło kaplicy ale to była nasadzona :)
A tak to nie trafiłem u nas. Na jurze owszem ale w moich okolicach nie miałem okazji niestety :-/
Ale sądzę że gdzie będą, właśnie na tym przedpolu gór typu Bucze, Tuł itp. W każdym razie jak trafisz to daj znać :)

Na Tule nie stwierdziłam. A gdzie na Jurze? Znasz konkretne lokalizacje?

Adrian napisał/a:
Cytat:

To są okolice Goleszowa? Jezioro, kamieniołom, takie sprawy? Warto? A te kaniony to co?


Tak, to te okolice, kaniony to taki wąwóz i miejsca skalne pod Wyrchgórą, teraz jest to już rozpowszechnione, jest nawet szlak i oczywiście pełno śmieci.
Już kiedyś mówiłem że możemy tam zrobić mini zlot z ogniskiem i kiełbaską :)

Chętnie! Jak jeszcze oprowadzisz po okolicy...

ceper napisał/a:
W końcowej części galerii macie minizlot i Wyrchgórę... - https://photos.app.goo.gl/ge25Fy7or4QDbraQ6

:ok
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2021-04-07, 19:49   

Ooo, Ceper był nad Tonem, ale i do skalnych ścian dotarł :D
Na wiosnę pod Wyrchgórą w stawie powinna nawet być woda, miejsce nazywa się "Pod Księżycem".
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-04-07, 20:19   

Wiolcia napisał/a:
[
Na Tule nie stwierdziłam. A gdzie na Jurze? Znasz konkretne lokalizacje?


Gdzieś w okolicach Smolenia, w stronę skały Biśnik? Jakoś tak to było. W 2019 r.
A w tym, w lutym zrobiłem właśnie w okolicy Smolenia swoją pierwszą fotkę języcznika :)

 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-07, 20:57   

sokół napisał/a:
Jako słupy, ale jednak.

Nadsłupy forum ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-04-07, 21:07   

Był Szymon Słupnik, jest Sokół Słupnik.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-04-07, 21:13   

Adrianie, "Pod Księżycem" było jak na księżycu: kropli wody nie stwierdzono.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2021-04-07, 21:57   

ceper napisał/a:
Adrianie, "Pod Księżycem" było jak na księżycu: kropli wody nie stwierdzono.


Tam tak jest często, woda jak jest to tylko na wiosnę, choć pamiętam że kiedyś się tam kompaliśmy, jak było gorąco, więc raczej w lecie, no ale to było kiedyś, teraz susza ;)
Na wiosnę pięknie tam kumają żaby i zawsze było tam mnóstwo Traszek, woda była czyściutka i było pełno roślinek wodnych, które zabieraliśmy do naszych akwariów z rybkami, zdarzało się nawet, że i Traszki lądowały w naszych akwariach ;)
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-04-07, 22:20   

Świetnie wstrzeliłaś się z poszukiwaniem wiosny.Teraz wszystko zasypane.Chyba u mnie postępuje SKS bo coraz bardziej podobają mi się takie niewysokie górki :haha
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-04-08, 15:24   

Piotrek napisał/a:

A w tym, w lutym zrobiłem właśnie w okolicy Smolenia swoją pierwszą fotkę języcznika :)

Imponująca! Jakie kolejne rośliny do poszukiwań przed Tobą?
Ja to dopiero raczkuję, ale powoli..., powoli...
A Grojca zazdroszczę - tak blisko masz taakie stanowisko, często możesz się wyrwać i na bieżąco obserwować, co się zmienia.

Adrian napisał/a:
ceper napisał/a:
Adrianie, "Pod Księżycem" było jak na księżycu: kropli wody nie stwierdzono.


Tam tak jest często, woda jak jest to tylko na wiosnę, choć pamiętam że kiedyś się tam kompaliśmy, jak było gorąco, więc raczej w lecie, no ale to było kiedyś, teraz susza ;)
Na wiosnę pięknie tam kumają żaby i zawsze było tam mnóstwo Traszek, woda była czyściutka i było pełno roślinek wodnych, które zabieraliśmy do naszych akwariów z rybkami, zdarzało się nawet, że i Traszki lądowały w naszych akwariach ;)

To jest ten zbiornik Ton, czy coś innego?

marekw napisał/a:
Świetnie wstrzeliłaś się z poszukiwaniem wiosny.Teraz wszystko zasypane.Chyba u mnie postępuje SKS bo coraz bardziej podobają mi się takie niewysokie górki :haha

Mnie już SKS dawno dopadł, moje ambicje baaardzo zmalały i wystarczy mi parę kilometrów łażenia.
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle...
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-04-08, 15:44   

Ton to duży zbiornik i głęboki, wręcz jezioro. Całoroczne.
"Pod Księżycem" przy wąwozie Ajszynt to obecnie okresowy stawik (ławki, miejsca po ogniskach) głównie po wiosennych roztopach. Może 30 lat temu, czyli "za małego" wg laynna, woda w stawiku sięgała powyżej kolan. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group