Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5769
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-09-13, 07:31   

Prezes napisał/a:

Ten obrazek ze zdjęcia to jakieś dobrowolne turystyczne samobiczowanie. Nie wiem, co pcha ludzi w ten tłok.

My, z południa Polski, mamy łatwiej, możemy przyjechać na Rysy na jednodniówkę kiedy chcemy. Ludzie z innych rejonów Polski mają okazję pochodzić po górach często tylko w wakacje i stąd takie ciśnienie.
Inna sprawa, o czym pisał już kiedyś Coldman, że dla całej masy ludzi góry=Tatry i tu jest prawdziwy problem, bo przecież jest tyle innych fajnych miejsc w górach.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2021-09-13, 07:38   

No dobra, ale jest już przecież po wakacjach, ten tłum to raczej nie są typowi urlopowicze.
Nawet gdyby - chciałbyś spędzać wakacje stojąc w kolejkach?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-09-13, 07:44   

Gdy czekaliśmy na naszą godzinę kolejki, mając kupiony bilet na Kasprowy, tak ok pół godziny (tolerancja na korki na zakopiance), to się dziwiliśmy ludziom, że oni stoją te 2-3 czy więcej godzin w kolejce, zamiast kupić na inny dzień bilet online.
Chyba jednak Polacy lubią kolejki ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5769
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-09-13, 07:44   

Ja bym nie chciał i tego nie robię. Z tego punktu widzenia jest to dla mnie "samobiczowanie" i bym odpuścił. Ale to kwestia preferencji - mam koleżankę, bardzo fajna babka, lubi też fotografować, fajnie się z nią chodzi na wycieczki, ale ona chodzi tylko w Tatry, nie uznaje innych gór, są to cytuję "emeryckie pagórki". Czyli góry=Tatry, dlatego pewnie są tam takie tłumy. Z drugiej strony istnieje magia tego "najwyższego szczytu", stąd ludzie łażą właśnie na Rysy, Śnieżkę, Trzy Korony, Mount Everest :) i co im zrobisz.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5769
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-09-13, 07:47   

laynn napisał/a:

Chyba jednak Polacy lubią kolejki ;)

To jest brak zaufania to technologii a może nieumiejętność z jej korzystania? Widać to np. w kasach samoobsługowych w sklepach, gdzie kupuję (Biedronka, Carrefour, Rossman), młodzi ludzie z komórkami w rękach stoją w kolejce do kasy, a samoobsługowe są puste - tego fenomenu nie rozumię.
Bilet do TPN też można kupć online, a ludzie stoją pół godziny w kolejce do kasy.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-09-13, 08:00   

Sebastian napisał/a:
Z drugiej strony istnieje magia tego "najwyższego szczytu",

To też, ale i ostatnio jest na góry...moda.
Koleżanka, pisała mi, że poszła sobie na dwa dni w Żywiecki i koczowała na Babiej na wschód. Podobno ludzi więcej niż na Krupówkach, aż sama stwierdziła, że to było takie dziwaczne.
A sami wiecie, że jest więcej miejsc, gdzie można równie fajny wschód obejrzeć.
Choć tu pewnie dochodzi, to, że słońce zza Tatr wygląda.
Sebastian napisał/a:
tego fenomenu nie rozumię.

O to też zauważyłem. Ale ostatnio w Biedrze przeszedłem obok kolejki, do samoobsługowych i jak się kasowałem, to za mną usłyszałem, że ktoś się pyta, czy to kolejka do kasy, czy też do samoobsługowych. I Ci ludzie stali też do samoobsługowych :D aż dziwne, że mnie nikt nie chciał pobić za "wepchanie się" bez kolejki do nich :lol
 
 
TripSeeker 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2021
Posty: 106
Wysłany: 2021-09-13, 08:11   

Coldman napisał/a:
o 14:00 to już się powinno być w Morskim Oku


Absolutna racja. Na Rysach prawie zawsze są kolejki. Optymalną godziną na wyjście na szlak by uniknąć zatorów jest 4:00 i tak zawsze wychodzimy.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2021-09-13, 08:19   

Optymalnie to jest tam w ogóle nie chodzić. Chyba, że jesteśmy bardzo towarzyscy i po prostu lubimy kolejki.

Ale nie ma tego złego. Im więcej na Rysach tym mniej gdzie indziej :-)

PS. Ten podpis / stopka to nie jest od kogoś pożyczony?
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2021-09-13, 08:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-13, 08:27   

Kolega wczoraj był na Giewoncie i śmiał się że na szalkowskazach powinny być podawane czasy letnie i zimowe, letnie wakacyjne 😉
A w Żywcu od ronda do ronda 45 minut stał :lol
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-13, 08:29   

TripSeeker napisał/a:
Coldman napisał/a:
o 14:00 to już się powinno być w Morskim Oku


Absolutna racja. Na Rysach prawie zawsze są kolejki. Optymalną godziną na wyjście na szlak by uniknąć zatorów jest 4:00 i tak zawsze wychodzimy.


Teraz dopiero zauważyłem że masz podpis od Dobromiła ... musisz go strasznie lubić :-/ dziwne ...
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska

Wysłany: 2021-09-13, 14:35   

Ja jak byłem ostatnio na rysach w Lipcu w środku tygodnia to kompletnie żadnej kolejki, po wejściu na słowacki wierzchołek czekałem, za kimś kto by mógł mi zdjęcie zrobić, no i jakieś słowaki się trafili.
Godzina 11:00
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-13, 16:11   

Miałeś farta ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5769
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-09-13, 18:21   

Nie, był o właściwej porze.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska

Wysłany: 2021-09-13, 20:25   

https://tatromaniak.pl/ak...j1vRibY2vM3MSR4

Z tymi Rysami no to jeszcze byłem w stanie zrozumieć, ale kurna na Kobylarzu :lol :lol :lol :lol :lol
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-09-14, 09:45   

Prezes napisał/a:


PS. Ten podpis / stopka to nie jest od kogoś pożyczony?


Raczej bezczelnie skradziony.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group