Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-02-10, 18:57   

Adrian napisał/a:
to tylko pani w trampkach bez skarpetek
Bez przesady, to gorące dziewczyny jak paszkwile - rad z takimi iść w góry i porozmawiać. :rol
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-02-11, 07:12   

Adrian napisał/a:
A nie łatwiej było tam nie iść w takich butach niż oczekiwać pomocy od obcych


Nie oczekiwała, nie prosiła. Oni po prostu zachowali się odpowiednio.

Tak w ogóle to zauważam u Ciebie, Adrian jakąś takąś krwiożerczość, agresję, próby naprawiania świata i innych. A Ty zawsze miałeś odpowiednie obuwie, zawsze byłeś rewelacyjnie przygotowany sprzętowo, topograficznie, fizycznie ? Bo np. ja nie zawsze. I im więcej chodzę po np. Tatrach to tym bardziej wiem jak słabo je znam.

I staram się zmienić samego siebie a nie innych.

Darz Szlak ! :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2020-02-11, 07:31   

Dobromił napisał/a:
Adrian napisał/a:
A nie łatwiej było tam nie iść w takich butach niż oczekiwać pomocy od obcych


Nie oczekiwała, nie prosiła. Oni po prostu zachowali się odpowiednio.

Tak w ogóle to zauważam u Ciebie, Adrian jakąś takąś krwiożerczość, agresję, próby naprawiania świata i innych. A Ty zawsze miałeś odpowiednie obuwie, zawsze byłeś rewelacyjnie przygotowany sprzętowo, topograficznie, fizycznie ? Bo np. ja nie zawsze. I im więcej chodzę po np. Tatrach to tym bardziej wiem jak słabo je znam.

I staram się zmienić samego siebie a nie innych.

Darz Szlak ! :)


Temat mnie drażni, ale traktowałbym to w moim przypadku z przymrużeniem oka ;)
W dobie internetu kiedy się o tym trąbi na lewo i prawo (bardziej na prawo ;) ) to jakoś ciężko mi to zrozumieć, że jednak tacy ludzie się znajdują.
I nie chodzi o przygotowanie, bo tu nie było żadnego.

Ja tak lubię sobie podudrać, ale ogólnie to wolność i swoboda, nikogo nie będę bić za złe buty ;)
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-02-11, 12:03   

Adrian napisał/a:

Temat mnie drażni, ale traktowałbym to w moim przypadku z przymrużeniem oka ;)


Jak Cię drażni to wrzucaj foty Lotty Hinsty (również nie zawsze kompletnie wyposażona), a nie tam jakichś turystów z drogi na Snieżkę czy do Morskiego Oka.

Wszyscy będziemy wówczas podrażnieni. ;)

https://www.fakt.pl/sport...5917jv5#slajd-3

https://escalando.eu/2267...-urubko?lang=en
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-11, 12:22   

telefon 110 napisał/a:
Lotty Hinsty


Ona się nazywa Lotta Hintsa.

telefon 110 napisał/a:
Wszyscy będziemy wówczas podrażnieni.


Mów za siebie. Na tym forum bywają niespotykanie spokojne człowieki. :usm
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-02-11, 17:10   

Cytat:
W dobie internetu kiedy się o tym trąbi na lewo i prawo (bardziej na prawo ;) ) to jakoś ciężko mi to zrozumieć, że jednak tacy ludzie się znajdują.

To akurat słuszne spostrzeżenie i tego typu przypadki jak na filmiku raczej uznałbym za bezmyślność niż brak wiedzy czy świadomości.
Inna sprawa że od dawna mówi się, że ludzi trzeba edukować, uświadamiać (w różnych dziedzinach), są regularne akcje, informacje, ostrzeżenia, ale fakt jest taki że uja z tego wszystkiego jest. Tylko kasa na te akcje idzie jak w błoto.

Mnie osobiście to jednak obojętne dopóki nie zagraża mnie lub moim bliskim. Jak chcą to sobie ludzie mogą chodzić boso z fujarą na wierzchu nawet na Rysy przy -30.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-02-12, 12:08   

https://portaltatrzanski....trzy-kubki,3088

Atrakcje Podhala : trzy kubki, zabijające dachy i bramy, sylwester marzeń, smog większy niż w mym rodzinnym mieście, ceny "adekwatne" do usług, zapewnione "bezpieczeństwo" w mroźny wieczór dla klientów PKP, nagminne niszczenie zabytkowych budowli w celu budowy "apartamentów" , itd.

Pisząc w skrócie - bardzo ale to bardzo się cieszę, że przeszedłem wszystkie ( obecnie istniejące ) letnie szlaki po polskiej stronie Tatr. Dzięki temu mój kontakt z Zakopanem i Podhalem ogranicza się obecnie tylko do przejazdu. I skorzystania z kuchni w lokalu Siuchajsko. Swoją drogą to w życiu nie widziałem nic bardziej kiczowatego niż wystrój tego przybytku.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2020-02-12, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-02-12, 12:29   

I to wszystko udało się zepsuć przez jakieś ostatnie ćwierć wieku, albo i mniej. Bo jeszcze nie tak dawno temu mimo tłumu, reklam i drogiego żarcia dało się wyczuć pewien specyficzny klimat, zwłaszcza poza sezonem. Później zostawały już tylko nieliczne perełki w rodzaju Paparazzi. Teraz już nic nie ma.

I taki Smokowiec zaczyna niestety ewolucję w podobną stronę. Zakopanego tam nie będzie, ale szkło i stal pną się do góry, co pasuje do tej miejscowości jak pieść do nosa.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-02-12, 13:41   

Prezes napisał/a:
Teraz już nic nie ma.



Kolejny nostalgiczny wpis dnia dzisiejszego.

Pierwszy był o soczystym kotlecie schabowym, który z parę lat temu wyginął jak tur albo wilk tasmański i już się nie wróci.

Szukasz klimatów w górach ?

Jedź tam gdzie ludzie zajmują się "wszystkim" byle nie turystyką.

Wypasem owiec, zrywką drzewa, pracą w kopalni.

Podejrzewam że niektóre rejony górskie w Rumunii byłyby klimatyczne ( tak najbliżej).
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-02-12, 13:45   

telefon 110 napisał/a:
pracą w kopalni.


A wiesz, że ostatnio wałęsałem się po zboczu pewnej doliny w polskich Zachodnich … ? Z górniczą tradycją sięgającą Zygmunta Starego. Możemy tam Prezesa wysłać. A Ty, żebyś się do dobra tego świata przyczynił, donosiłbyś mu posiłek.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-02-12, 14:19   

Telefonie, ja sobie póki co klimaty znajduję. Tylko już nie tam, gdzie kiedyś. Masz rację, to jest trochę nostalgiczna refleksja, mam świadomość, że co było, to nie wróci.
Poradzę sobie, ale dzieciakom już nie sprzedam kitu, jak to drzewiej w górach bywało ;)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-02-12, 14:22   

A do kopalni sami sobie jedźcie, Sokoła nie zapomnijcie jako przewodnika ;)
Do klimatu gór Rumunii jakoś nie tęsknię, bardziej np. do Kalatówek 20 lat temu.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-02-12, 14:23   

Ale Wy starzy jesteście …
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-02-12, 14:56   

Ale zadbani i z małym przebiegiem. Nie bici.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-02-18, 11:39   

Czegoś takiego jeszcze nie było:
https://podroze.dziennik....styka-gory.html

A właśnie w piątek miałem przez Śnieżkę przechodzić :rol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2020-02-18, 11:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group