Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2020-01-16, 07:50   

telefon 110 napisał/a:
Prezes napisał/a:

Nie mieszałbym ani polityki, ani Europy, ani Paździocha do zjawiska, które kojarzę raczej z typową chęcią dokopania bliźniemu. Nie o to chodzi, żeby mieć dobry samochód: znacznie ważniejsze jest to, żeby sąsiad miał gorszy, a najlepiej - żeby mu ukradli.


Może i tak być.

Ale to elity intelektualne kształtują postawy etyczne w społeczeństwie.

A jakie one (te elity) są ?

http://www.plotek.pl/plot...de_poszlo_.html

Czysta zawiść.


Zawiodłeś mnie tym linkiem :nie ;)
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-16, 11:53   

Adrian napisał/a:
[...]oni zobaczą że twoja sytuacja prawdopodobnie wynika z braku "sprzętu" to zapłacisz za akcję 😊
Nie jestem za karaniem bo tak, tylko w uzasadnionych przypadkach, czyli jeżeli szedł w trampkach i zmroziło mu nogi, nie może iść falej, wzywa ratownikó, to płaci. Proste?


Prezes napisał/a:
Nie, wcale nie proste.


Oni mogą patrzeć do upojenia i nawet "mogą zobaczyć" i nic z tego jeszcze nie wyniknie, bo do ukarania musi być wydana decyzja administracyjna, poparta odpowiednim prawnym uzasadnieniem, ponadto trzeba się liczyć z odwołaniami i zaskarżeniami takiej decyzji (w dodatku, o zgrozo, zapewne trafi się na wielu prawników, więc zabawa będzie ciekawsza). W związku z czym GOPR/TOPR/WOPR czy jakiekolwiek inne ...OPR będzie miało więcej pracowników biurowych niż ochotniczych ratowników. A co za tym idzie - akcji ratowniczych w górach nie będzie się wykonywało, bo po prostu nie będzie na to pieniędzy. Pójdą na administrację. I na sprawy sądowe.


Prezes napisał/a:
Nie, wcale nie proste. Gdzie można iść w trampkach, a gdzie nie? Jakie buty zostaną uznane za dobre, jakie za złe? Kto będzie o tym decydował?


No jak to - kto? Ten, co to wie najlepiej.
Zwłaszcza kiedy sam nie chodzi.



Prezes napisał/a:
W Polsce ratownictwo jest za darmo - zarówno dla wujka, który sobie rozwali łeb o krawężnik po pijaku, jak i dla człowieka, który się w trampkach poślizgnie w górach (i w lesie i na chodniku i na basenie i w parku też). Wodne też za darmo. Każde.


Ale tu to się nie zgodzę. Bo to my wszyscy płacimy na funkcjonowanie powyższych ratownictw. W podatkach. Składkach. Zrzutkach. Akcjach dobroczynnych. Etc.


sokół napisał/a:
Ja właściwie non stop chodzę w tych "górskich" szmatach, bo mi w tym dobrze się chodzi i wygodnie.


Gdy sobie mnie zapomnicie "z urody", to jeszcze dacie radę rozpoznać po kurteczce. Wciąż jeszcze w niej latam, na codzień. No i odwrotnie - "zwykłe" dżinsy miewam na szlaku. O innych częściach ubioru nie wspomnę już. Ale to idzie w obie strony.


Adrian napisał/a:
Dobromił napisał/a:

P.s. Adrian - a jak kiedyś Ciebie dopadnie okrutny Strażnik Lasu, zlustruje, dopatrzy się błędów, mandat wystawi ? Bo np. stwierdzi, że w tym miesiącu takie buty są nieodpowiednie. Nie zauważysz wtedy zbyt radykalnego tonu Twych wypowiedzi ?


Ja jestem za karaniem głupoty i beztroski ludzi


Dobrze, że się wcześniej nie uruchomiłeś ani nikt podobny, bo gdyby zastosować to na dużą skalę, to ludzkość by nie przetrwała. /Wiesz, Zanussi określił to "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową." - Przecież my tyle ryzykujemy żyjąc!/

Piotrek napisał/a:
Najlepszym i kompromisowym rozwiązaniem jest w takim razie likwidacja TOPR i GOPR.
Wtedy nie będzie problemu z dylematem czy karać/nie karać, ubezpieczać/nie ubezpieczać.
Natura sama rozwiąże problem :D


Prof. Vetulani fajnie o tym mówił: o doborze naturalnym, naturalnej selekcji - i o tym, jak bardzo inne priorytety ma cywilizacja.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-16, 11:54   

Adrian napisał/a:
telefon 110 napisał/a:
Prezes napisał/a:
http://www.plotek.pl/plotek/1,111483,15459700,Doda_pobila_Szulim__O_co_tak_naprawde_poszlo_.html


Zawiodłeś mnie tym linkiem :nie ;)


Dla mnie większym szokiem są TRZY (sic!!!) posty telefon 110 BEZ linków:
telefon 110 napisał/a:
Wysłany: 2020-01-14, 11:07

telefon 110 napisał/a:
Wysłany: Wczoraj 12:49

telefon 110 napisał/a:
Wysłany: Wczoraj 13:56



_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Ostatnio zmieniony przez dakOta 2020-01-16, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2020-01-16, 12:35   

Cytat:
Oni mogą patrzeć do upojenia i nawet "mogą zobaczyć" i nic z tego jeszcze nie wyniknie, bo do ukarania musi być wydana decyzja administracyjna,


W przypadku kiedy i tak muszą sprowadzić "poszkodowanego" do schroniska, to Wzywają policję, a ta sprawdza osobę alkomatem.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1916
Wysłany: 2020-01-16, 12:58   

Na jakiej podstawie prawnej miałoby się odbyć owo sprawdzenie?
Nie wiem - pytam.
Bo zakazu chodzenia pod wpływem nie ma - czy jest?
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-16, 13:00   

Dobromił napisał/a:
telefon 110 napisał/a:
Ale to elity intelektualne kształtują postawy etyczne w społeczeństwie.



A jakie one (te elity) są ?


Telefonie … jeżeli osobniki tego typu uważasz za elity to może byś pomyślał o chwilowej przerwie internetowo - medialnej …


Jeśli osobniki z cenzusem profesorskim wykładający na tak szacownych uczelniach jak UW, rzucają mięsem na forach publicznych- znać że jest źle.

https://tysol.pl/a35739-R...yscyplinarnego-

Wyobrażasz sobie ś.p. prof.Vetulaniego w takiej akcji ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2020-01-16, 13:18   

Co ma wspólnego profesor z Dodą ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2020-01-16, 13:58   

Prezes napisał/a:
Na jakiej podstawie prawnej miałoby się odbyć owo sprawdzenie?
Nie wiem - pytam.
Bo zakazu chodzenia pod wpływem nie ma - czy jest?


Akurat wprowadzenie takie zakazu, to najmniejszy problem.
Mam tu jeszcze taką ciekawostkę :
https://krakow.wyborcza.p...eRedirects=true

Miałem już doczyniebia w górach ludźmi kompletnie pijanymi, których ze szczytu sprowadzili na wpół przytomnych koledzy, ale widziałem też jak nastoletni syn musiał wlec z Babiej swoją najebaną matkę która po drodze zaczepiała wszystkich myśląc że wszyscy bawią się tak świetnie jak ona :-(
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-01-16, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-16, 14:27   

Adrian napisał/a:
Cytat:
Oni mogą patrzeć do upojenia i nawet "mogą zobaczyć" i nic z tego jeszcze nie wyniknie, bo do ukarania musi być wydana decyzja administracyjna,


W przypadku kiedy i tak muszą sprowadzić "poszkodowanego" do schroniska, to Wzywają policję, a ta sprawdza osobę alkomatem.


Policja nie jest od tego by się przedzierać po pas w śniegu do piątki.
Zanim by tam dotarli to poszkodowany wytrzeźwieje.
Trza było by nadać odpowiednie uprawnienia chętnym osobom ze środowiska (coś w rodzaju górskiego ORMO) i stosownie wyposażyć (alkomaty i lole jako środek bezpośredniego przymusu).

No i uprościć procedury związane z karaniem.
Coś w rodzaju Kolegium d/s Wykroczeń w wersji górskiej. Onegdaj orzekały w tej instytucji osoby cieszące się społecznym zaufaniem (np. emerytowani pracownicy Urzędu Bezpieczeństwa o nieposzlakowanej opinii i wzorowym przebiegu służby).

Dysponowali administracyjnie zakresem bodaj do trzech miesięcy ancla.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2020-01-16, 14:39   

Jak łatwo Ci to poszło, przepis gotowy!
Ja tak to widzę, że normalnie taką władzę dostaną Ratownicy, jeżeli uznają tak jak policja, że masz dostać mandat to dostaniesz i tak O ;)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1916
Wysłany: 2020-01-16, 14:41   

Jaki wspaniały pomysł z górskim ORMO i górskim kolegium ds wykroczeń! Ileż możliwości samorealizacji dla niespełnionych fanów karania!
Można rozważyć wiele innych pożytecznych służb, np. KURFA - Krajowa Uspołeczniona Rezerwa Filancerii Antyalkoholowej.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2020-01-16, 14:43   

Miałem w sobotę wybrać się w Tatry. Odpuszczam. Idę do kościoła.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1916
Wysłany: 2020-01-16, 15:02   

Ależ cieszy Twój postęp w procesie nawrócenia. Nie zapomnij dać na tacę.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2020-01-16, 15:10   

Przecież napić się to nic złego, czy to w górach czy dolinach ...
Ale najebać się i łazić po szlakach, to nie jest normalne. A jeżeli tak uważacie, to żal mi was :(
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-16, 15:38   

Adrian napisał/a:
Przecież napić się to nic złego, czy to w górach czy dolinach ...
Ale najebać się i łazić po szlakach, to nie jest normalne. A jeżeli tak uważacie, to żal mi was :(


Nie uważam.

Tak między nami pisząc nie uznaję nawet popularnego triku dla uzyskania efektu synergii wrażeń po osiągnięciu celu szlakowego (wierzchołka) - w postaci symbolicznej puszki piwa/piersiówki wyciągniętej z plecaka.

Co często się widuje.

Nie należy mieszać wrażeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -