Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-02-18, 20:28   

A my gupie ciule wydajemy kase na jakieś wibramy, membramy, termo-cuda :D
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-19, 10:36   

Mnie zaś podoba się inwencja chłopaków. I zgadzam się z cytowanym w tekście wpisem, że lepiej mieć takie wsparcie niż żadne.

Największe uznanie dla Nich - że zrobili to bezwypadkowo.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-02-19, 10:57   

Super! Brawa dla chlopakow! We wschodzie nadzieja dla swiata! Poszli, wrocili, dobrze sie bawili, GOPR ich nie musial sciagac bo dupka zmarzla albo wieczor byl zbyt ciemny.. W czym problem? zeby az artykul napisac? Ze nie dali zarobic firmom produkujacym sprzet? Ze wysprzeconych po zęby turystow, ktorzy ich mijali, uklulo w serduszku, ze wywalili tyle kasy w bloto? Smutne jest, ze wiekszosc Polakow juz zupelnie zatracila inwencje tworcza, pomyslowosc i uwierzyli ze do kazdego rodzaju aktywnosci musza miec inne buty, majtki i fikusne okularki... Bo inaczej sie nie da... Musisz zainwestowac 10 tys w sprzet, zeby isc na spacer do lasu.. Bo inaczej grozi ci STRASZNE NIEBEZPIECZENSTWO! No i wstyd oczywiscie...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-02-19, 11:55   

dakOta napisał/a:
Mnie zaś podoba się inwencja chłopaków. I zgadzam się z cytowanym w tekście wpisem, że lepiej mieć takie wsparcie niż żadne.

Największe uznanie dla Nich - że zrobili to bezwypadkowo.


Im więcej wsparcia tym lepiej.

 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-02-19, 16:50   

Mnie też szczerze mówiąc urzekła ich zaradność. W sumie przygotowani byli doskonale. Raki, czekany, buty z membramą, nieprzemakalne. A ich pomysłowość naprawdę fantastyczna.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-02-19, 18:58   

Ciekawe jedynie, czy on sobie robili jaja (w stylu - biegnę nago na Śniezkę), czy to faktycznie kwestia braku innego sprzętu.

Buba - nic nie stoi na przeszkodzie, byś poszła za falą i wymieniła samochód na furmankę, aparat fotograficzny na węgiel i kartkę, komputer sprzedała, internet odłączyła, a relacje opowiadała sąsiadom przy świecy.
Wszak to wszystko to te paskudne dobrodziejstwa postępu :D
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-19, 20:06   

Piotrek, ciekawe też, czy nie zrozumiałeś buby rzeczywiście, czy celowo robisz se jaja.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-19, 20:09   

We wszystkim trza mieć umiar. Buba z jednymi rzeczami strasznie jest za starymi czasami, ale nowego używa. Więc ja akurat Piotrka rozumiem. Zresztą nie raz się z buby zdaniem, moje rozmija.
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2019-02-19, 20:45   

W gruncie rzeczy to i podcierać się suchym mchem nikt nikomu nie zabroni...
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-02-19, 21:02   

Piotrek napisał/a:
komputer sprzedała


Myslisz ze ktos kupi 20 letni komputer? :lol

Piotrek napisał/a:
wymieniła samochód na furmankę


nie mam gdzie konia trzymac :( na osiedlu by pewnie afera byla jakbym przy trzepaku przywiazala...

Piotrek napisał/a:
aparat fotograficzny na węgiel i kartkę


chcialabym.. ale niestety nie dziala... nawet jak rysuje kabakowi to ciezko nieraz odroznic zabe od krokodyla ;) chyba bylam w kiblu jak rozdawali talenty...

Piotrek napisał/a:
a relacje opowiadała sąsiadom przy świecy.


nieraz to czynie! choc wole przy swietle ogniska!

laynn napisał/a:
Buba z jednymi rzeczami strasznie jest za starymi czasami, ale nowego używa.


Tatrzanscy Ukraincy tez przeciez uzywali wynalazkow cywilizacji - metal, guma... i pewnie wielu innych tez.. zapewne z Ukrainy przyjechali pociagiem albo pojazdem spalinowym. To nie o to chodzi.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2019-02-19, 21:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-02-19, 21:12   

Od razu Ci powiem, że furmanka nie jest wygodna i dość kłopotliwa podczas deszczu ;)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-02-19, 21:16   

Piotrek napisał/a:
Od razu Ci powiem, że furmanka nie jest wygodna i dość kłopotliwa podczas deszczu ;)


Wygoda rzecz wzgledna - jak se wstawisz fotel to juz wygodna ;)

A na kwestie deszczu tez niektorzy potrafia zaradzic np. rumunscy Cyganie! :lol



Glowny problem, ze przy obecnej sieci drog i zageszczeniu aut dosyc nieprzyjemnie sie zapewne taka jezdzi na dluzsze dystanse, jak ci wokol śmigaja... Choc i tak glownym problemem dla mnie (takim nie do przeskoczenia) jest trzymanie konia... Pewnie tez by sie dalo znalezc mu miejsce przy stadninie ale utrudnienia i klopotliwosc sytuacji by zapewne przekroczylo przyjemnosc z jazdy takowym pojazdem..



A poza tym co zrobic - jak ja tak lubie zapach benzyny i rozgrzanych na sloncu blach :D :D :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2019-02-19, 21:25, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-19, 21:38   

Mieszkanie sprzedać, kupić dom, postawić stodołę. Skodę i busia sprzedać, za to kupić konia.
Dobrą siekierę, do rąbania drwa, studnia.

Albo dom z gliny postawić. Są już takie w sieci.

Ps. Moi teściowie chcieli powrócić na stare lata w góry. Ale po takim zdjęciu wolą jednak blok:
.

W sumie nie dziwię się...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-02-19, 21:47   

Z furmanką byłby kłopot na autostradach i ekspresówkach, bo zdaje się zakaz jest jazdy na takich drogach.
Ale dom z gliny...
U mnie w polach jacyś ludzie postawili dom ze słomy i gliny. Nawet byłem kiedyś pooglądać, piękny nie jest ale stoi :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-02-19, 22:13   

laynn napisał/a:
Skodę i busia sprzedać


Nigdy w zyciu! To przyjaciele, czlonkowie rodziny! Mysle ze maja u nas dozywocie!

laynn napisał/a:
Ps. Moi teściowie chcieli powrócić na stare lata w góry. Ale po takim zdjęciu wolą jednak blok:


Nigdy w zyciu w gory! Olawa to biegun ciepla! Wszedzie snieg a u nas nie ma! Nigdy w zyciu do domku! Od zawsze mieszkalam w bloku i blok jest tym co mi trzeba. Wolalabym sprawdzie blokowisko w innym stylu, ale o to obecnie nielatwo.. Acz w Olawie mamy juz chyba 20% Ukraincow a oni klimat ciagna w dobra strone wiec kto wie.. ;)

Piotrek napisał/a:
Z furmanką byłby kłopot na autostradach i ekspresówkach, bo zdaje się zakaz jest jazdy na takich drogach


To akurat najmniejszy problem. I tak ostatnio raczej omijamy takie drogi bo sie nimi zle jezdzi - wypadki, korki itp. A szybciej i tak nie bedzie bo busio raczej powyzej 80 sie nie rozpedza ;)

Piotrek napisał/a:
Ale dom z gliny...
U mnie w polach jacyś ludzie postawili dom ze słomy i gliny. Nawet byłem kiedyś pooglądać, piękny nie jest ale stoi


Nieeee... Eternit, wielka plyta - to jest moja epoka! :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2019-02-19, 22:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group