Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wielka Czantoria i Stożek czyli beskidzka klasyka w pochmurnym wydaniu.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2021-01-07, 07:38   

Pudelek napisał/a:
Czynione są społeczne starania o jego uratowanie, lecz na razie nic pewnego nie wiadomo...


On jest tak mały, że pewno dałoby się go gdzieś po prostu przenieść.

Pudelek napisał/a:
Wyremontowany dworzec kolejowy, którego część zajmuje... browar.


Słuszne połączenie.

Pudelek napisał/a:
Panoramy były, że hej!


Gratuluję widoków !

Pudelek napisał/a:
Jesteśmy zadowoleni, choć pogoda poza krótkimi przebitkami była dość ponura,


To pogoda dla koneserów. Inni niech się uczą ;)

Pudelek napisał/a:
ale jednak moim zdaniem to była zupełnie inna estetyka niż obecne gówna w stylu Gołębiowski


Im się należy dożywotnio Nagroda Betonowej Kostki ( w skali kraju ).
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9385
Wysłany: 2021-01-07, 09:21   

Gór Ski napisał/a:
Tak a propos Czantorii ta dziwna moda z Czech i Słowacji dociera coraz szerzej też do nas

https://bielskobiala.wybo...eRedirects=true

Ten szczyt i tak jest już dawno stracony, tak jak Równica, taki Małpi Gaj do goroli z warszawki ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-07, 13:16   

buba napisał/a:
To tak jak w jednym miasteczku. Kumpel mi opowiadal. Zmowili sie przez fejsa w 200-300 osob i wyszli na rynek w sylwestra o polnocy. Spiewali, pili, puszczali fajerwerki. I co zrobil patrol policji? Podszedl i poprosil aby sie rozeszli. Oni powiedzieli ze ok, ale pozniej. Wiec im pogrozili palcem i powiedzieli, ze o 00:30 ma ich nie byc. A jakby to byly dwie osoby to by dostali mandat i pałą po łbie.. W kupie sila... Tylko kupa musiala by sie chciec zjednoczyc a nie jeszcze wspierac oprawcow...

ponoć część właścicieli biznesów się nad tym zastanawia. Tylko, że ci, którzy coś jeszcze mają, boją się stracić resztę, więc nie widzę szans na masowość takiego rozwiązania. Prędzej jednak wieszczę prawdziwie narodową gospodarkę, jak PiSowcy zaczną masowo wykupowywać upadłe biznesy na wiosnę lub latem...

Gór Ski napisał/a:
Tak a propos Czantorii ta dziwna moda z Czech i Słowacji dociera coraz szerzej też do nas

biorąc pod uwagę, że na Czantorii już jest wieża widokowa, to naprawdę dziwne działanie... Rozumiem, jakby postawili to np. na Równicy.

Cytat:
On jest tak mały, że pewno dałoby się go gdzieś po prostu przenieść.

pewnie tak, ale gmina się tłumaczy że nie ma pieniędzy i miejsca, a koleje, że zgodę musi wydać konserwator zabytków, choć obiekt nie jest na żadną listę wpisany. Pachnie mi demolką jak dawnego schroniska na Markowych.

Cytat:
Ten szczyt i tak jest już dawno stracony, tak jak Równica, taki Małpi Gaj do goroli z warszawki ;)

gorole z warszawski to jeżdzą raczej na Gubałówkę, w tym przypadku to prędzej gorole z Katowic i Sosnowca ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-07, 13:28   

To zdaje się nie będzie budowane na szczycie WCz ale w rejonie górnej stacji kolejki, obok niej.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-07, 13:42   

Czyli budują nową wieżę z której widać będzie mniej, niż z już istniejącej. Genialne!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2021-01-07, 13:46   

Pudelek napisał/a:
Tylko, że ci, którzy coś jeszcze mają, boją się stracić resztę, więc nie widzę szans na masowość takiego rozwiązania.


No tylko jak nie sprobuja to i tak stracą... Bo chyba tylko glupi sie łudzi, ze za miesiac czy dwa wspanialomyslnie rzad wszystko otworzy i juz nigdy nie zamknie...

Pudelek napisał/a:
Prędzej jednak wieszczę prawdziwie narodową gospodarkę, jak PiSowcy zaczną masowo wykupowywać upadłe biznesy na wiosnę lub latem...


To brzmi bardzo prawdopodobnie. Zwlaszcza ze juz je skolektywizowali. Bo skoro to rzad decyduje o tym czy hotele, knajpy, czy baseny sa otwarte czy nie - no to one juz nie należą do dawnych wlascicieli tylko do rzadu. Wiec nie wiem czy beda je w ogole kupowac czy po prostu jednym ukazem oficjalnie przypieczetuja ich zabranie (no bo moga wszystko) czy np. wspanialomyslnie robiac umorzenie czesci dlugow w ktore popadli przedsiebiorcy
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2021-01-07, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-01-07, 13:53   

Pudelek napisał/a:
Czyli budują nową wieżę z której widać będzie mniej, niż z już istniejącej. Genialne!


To nieistotne. Ważne że będzie, jak pisze Piotrek, w pobliżu górnej stacji kolejki, co gwarantuje stały dopływ kupowaczy biletów.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2021-01-07, 13:57   

Sebastian napisał/a:
Ważne że będzie, jak pisze Piotrek, w pobliżu górnej stacji kolejki


Jak na Szyndzielni. Z rozpędu można kupić bilet i wejść na wieżę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9385
Wysłany: 2021-01-07, 14:12   

Cytat:

gorole z warszawski to jeżdzą raczej na Gubałówkę, w tym przypadku to prędzej gorole z Katowic i Sosnowca ;)


Nie chciałem nikogo ze śląska urazić, wiadomo że do nas, to południe przyjeżdża :lol
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-07, 14:19   

Czekaj, przyjedziesz na Śląsk to Ci gębę wunglem obsmaruję.
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-07, 15:24   

Przecież Adrian jest ze Śląska :o-o
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-07, 15:29   

Taki Śląsk to nie Śląsk.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9385
Wysłany: 2021-01-07, 15:43   

Pudelek napisał/a:
Przecież Adrian jest ze Śląska :o-o


Ze śląska Cieszyńskiego!
Myślę że "Mój" Śląsk jest inny od Śląska Tomka, to dwa różne światy, mnie nikt nie nazwie Hanysem, bo jestem z Cieszyna :) ;)
I nikogo nie chce obrazić, broń boże.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-01-07, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-07, 15:52   

Adrian napisał/a:
I nikogo nie chce obrazić, broń boże.

nie przesadzaj, takie mamy czasy, że ciągle ktoś jest obrażony, oburzony itp. Ja już mam w dupie czy kogoś obrażę czy nie. Strasznie delikatni się ludzie zrobili.

buba napisał/a:
No tylko jak nie sprobuja to i tak stracą... Bo chyba tylko glupi sie łudzi, ze za miesiac czy dwa wspanialomyslnie rzad wszystko otworzy i juz nigdy nie zamknie...

jest jeszcze jeden problem: do otwartych biznesów muszą dołączyć klienci. A jeśli wypad na piwo albo obiad będzie się wiązał z potencjalnym dodatkowym rachunkiem w wysokości 500 złotych na osobę, to chętnych będzie niewielu.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-07, 15:55   

Ja tam się na pewno nie obrażę. :)
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group