Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

We mgle i śniegu na Klimczok

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9363
Wysłany: 2020-11-28, 17:59   We mgle i śniegu na Klimczok

Dobry dzień.

Pogoda na weekend jaka jest, to każdy widzi …
Ale żeby w domu siedzieć to też mi nie pasowało, tym bardziej że o dziwo mam wolną sobotę :)
Kierunek wycieczki był spowodowany sprawami rodzinnymi przy okazji, jak się okazuję czasami takie spontany wychodzą całkiem fajnie.
W Bystrej melduję się koło 8.00 czyli zgodnie z planem, zabieram plecak i aparat i ruszam ku nieznanemu :)
Zimny mglisty poranek, jesień miesza się z zimą tworząc piękne kontrasty, łażę po krzakach próbując uchwycić coś ciekawego, śnieg sypie się z gałęzi za kołnierz powodując nienormalne wyginanie się ciała ;)













Z każdym kolejnym zakrętem przybywa śniegu pod nogami, to pierwszy śnieg w tym sezonie który mam okazję deptać, na pewno nie ostatni …
Kolejny zakos, kolejny zakręt, podejście jedno drugie i jest, wyłoniło się ledwo widoczne we mgle, mamiące nad kamienistym podejściem schronisko, będzie jedzonko i coś ciepłego do picia :)















Zamawiam i wychodzę na zewnątrz pod wiatę, jakoś nie miałem ochoty siedzieć w ciepłym schronisku z maską na twarzy, wolałem wolność :lol
Mgła taka przyszła, że ledwo schronisko było widać kiedy odchodziłem w kierunku Magury, tam mgła akurat zrobiła fajny klimat, przynajmniej mnie się podobało, a to w sumie najważniejsze :D
Zaczyna się schodzenie po niestabilnych kamieniach pokrytych śniegiem, nie należało to do przyjemności, a na nóżki trzeba uważać ;) kolejny raz włażę gdzieś w krzaki żeby zrobić zdjęcie, człek głupi włazi w te krzaczory, ale zadowolony bo widok był fajny, to tylko chwila i wszystko się zmienia :lol















W drodze do Chaty na Groniu, zauważyłem po lewej stronie na dużej polanie starą chałupkę i postanowiłem obejrzeć ją z bliska.
Zniszczony domek i jego nieszczęśliwa trzynastka za szybą, za jakiś czas zakończą swój żywot jeżeli nikt się nim nie zajmie, szkoda bo fajny domek w pięknym miejscu pójdzie na zmarnowanie :(
Stok nad Chatą pokryty lekko śniegiem nie jest zbyt przyjemny podczas zejścia, chwila nieuwagi i leeelicisz na dupie aż do dołu, na szczęście byłem czujny i o własnych nogach zszedłem na dół ;)











Zrobiło się jakoś ponuro i ciemno jakby miał sypnąć śnieg, na szczęście tylko lekko postraszyło …
Biało - rudy las doprowadza mnie do rozstaju szlaków, Rano poszedłem w prawo, a wróciłem z lewej.













Taka mała pętla, całkiem przyjemna i myślę że warta odwiedzenia o innej porze roku.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-11-28, 18:23   

Myślę, że zdjęcia masz bajeczne, rozwinąłeś się strasznie, czapki z głów.
A jak czytałem relację to zauważyłem, że poszedłeś niebieskim i tak myślę: Czemu nie poszedł czerwonym przez Magurę....

Obstawiałem, że polecisz przez Kołowrót do auta, a Ty wymysliłeś inną pętelkę. Bajka!
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5824
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-11-28, 18:36   

Wycieczka z tych "klimatycznych", zdjęcia też mają to coś. Ty też masz to coś Adrianie. Masz jeszcze jedną rzecz: mieszkach praktycznie w górach i na taką wycieczkę masz bardzo blisko. Mi by się nie chciało jechać w góry samochodem ponad dwie godziny w taki dzień.
Profil Facebook
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-11-28, 18:48   

Startowałeś w Bystrej tam gdzie ja skończyłem deptanie z Szyndzielni i Klimczoka,obok mostu jest przystanek autobusowy a na przeciw knajpka w której uzupełniając elektrolity czekłem na autobus.Te kłębiaste chmury robią niesamowite wrażenie,rodem z Mordoru. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2020-11-28, 18:49   

Ave. Trzy zdjęcia fajne i ciekawe : dwa z budynkami, trzecie z ośnieżonymi drzewami. Reszta normalna.

Piszesz, że jadalnia wewnątrz była czynna ?

Myślałem żeby gdzieś wyjść w ten weekend ale jednak nie - co by nie "zniszczyć" zaskakująco słonecznego listopada :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9363
Wysłany: 2020-11-28, 19:01   

Kurcze ale mi słodko :ops dziękuję.

Klimat dzisiaj był super, na żywo to wyglądało jeszcze lepiej!

Cytat:
Piszesz, że jadalnia wewnątrz była czynna ?


Tak, sala gdzie jest okienko jest tylko do zamawiania i wydawania, a druga sala była otwarta z możliwością wyjścia na zewnątrz drugim wyjściem, nie do końca wiem bo wyszedłem tak jak wszedłem nie wchodząc na salę ;)
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3727
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-11-28, 19:01   

Piętnaste zdjęcie to HDR?.Fajnie tak samotnie powędrować,po troszku moje klimaty.Choć kilka razy trafiłem na normalną pogodę.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9363
Wysłany: 2020-11-28, 19:09   

marekw napisał/a:
Piętnaste zdjęcie to HDR?.Fajnie tak samotnie powędrować,po troszku moje klimaty.Choć kilka razy trafiłem na normalną pogodę.


Obrabiam w FotoScape i tam nie ma opcji HDR, tak mi się udało obrobić :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5824
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-11-28, 19:17   

Adrian napisał/a:
Obrabiam w FotoScape

Coraz lepiej ci to idzie
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3727
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-11-28, 19:20   

Adrian napisał/a:
Obrabiam w FotoScape i tam nie ma opcji HDR, tak mi się udało obrobić

Powinieneś mieć w funkcji aparatu(czasem używam ponieważ nie obrabiam).Podstawowe programy nie oferują tego.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2020-11-28, 20:03   

No rozwinął się...
Najpierw rżnął głupa i o foto-porady wszystkich prosił, a teraz zaczyna kasować konkurencję ;)
I jeszcze ciekawe pętelki wymyśla. I chce mu się w niby słabą pogodę, ale jak patrzę na relację, to żałuję, że siedziałem w domu... I mieszka w górach praktycznie.
Za dużo tego, o bana aż się prosi! :D

To mnie urzekło.

_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-28, 20:21   

sprocket73 napisał/a:
To mnie urzekło.

I mnie.
Oraz te z chmurami przewalającymi się na niebie.

Fajna wycieczka! :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9363
Wysłany: 2020-11-28, 20:52   

Jutro zapowiadają jeszcze gorszą pogodę, to może by tak ... :lol
Dziękuję.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2020-11-28, 20:53   

Mnie też. Reszta, poza dwoma z budynkami, jest do bólu przeciętna. Ale wycieczka fajna. Lubię takie klimaty.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9363
Wysłany: 2020-11-28, 21:20   

Dobromił napisał/a:
Mnie też. Reszta, poza dwoma z budynkami, jest do bólu przeciętna. Ale wycieczka fajna. Lubię takie klimaty.


Mnie się podoba tylko część fotek ;)

Jutro miałem jechać smażyć kiełbasę na Hrobaczą, ale przy padającym śniegu, chyba nie pyknie :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group